Вища освіта

    Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Іспанія  Бакалаврат

Бакалаврат в Іспанії

Система вищої освіти Іспанії відповідає стандартам European Higher Education Area and Bologna Process і має 3 рівні академічної освіти. Бакалаврат є найнижчим академічним рівнем вищої освіти. Навчання на бакалавраті в Іспанії стартує в жовтні і триває до червня. У першому семестрі студенти складають іспити в лютому, у другому – в червні. Всього в країні працюють понад 70 університетів, з яких близько 50 є державними і понад 20 – приватними. Більшість університетів розташовані в великих містах – Барселоні, Валенсії та Мадриді.

Для здобуття ступеню бакалавра в Іспанії студент має вивчити курси на 240 кредитів. Тривалість бакалаврату залежить від спеціалізації і графіку – 3-4 роки. Більшість програм бакалаврату в Іспанії викладаються іспанською, хоча доступні і англомовні та двомовні програми. За різними даними в Іспанії здобувають вищу освіту понад 60 тисяч іноземних студентів.

Причини вчитися на бакалавраті в університетах Іспанії

 1. Навчання на бакалавраті в Іспанії – це поєднання якісної освіти, доступної ціни та приємної атмосфери.
 2. Іспанія відома розгалуженою мережею партнерських зв’язків не лише між університетами, а й з дослідними центрами та бізнесом. Це чудова нагода для молодих фахівців, як обмінюватися досвідом. Також це підвищує шанси студентів знайти вигідну програму стажування або навіть роботу ще під час навчання в університеті.
 3. Іспанські університети пропонують навчання за програмами всіх академічних рівнів високої якості. Про це свідчать результати численних міжнародних рейтингів. У рейтингу U.S. News and World Report Top 500 universities присутні 12 іспанських університетів, серед них University of Barcelona входить у сотню найкращих закладів вищої освіти світу.
 4. Іспанія – це країна відкритих і доброзичливих людей, де іноземним студентам гарантоване люб’язне ставлення та підтримка. Це стосується в тому числі і команд університетів. При більшості з них працюють відділи роботи з іноземними студентами. Консультанти відділів допомагають іноземним студентам на всіх етапах: пошук житла, формування навчального плану та під час пошуку стажування.
 5. Іспанія з кожним роком приймає все більшу кількість іноземних студентів з різних куточків світу. Завдяки цьому кожен студент бакалаврату перебуває в мультикультурному середовищі. Це сприяє не лише покращенню рівня знання мови, а й розширює світогляд студентів. Без цього розвивати кар’єру на міжнародному рівні неможливо.
 6. Бакалаврат в Іспанії – це не про цілодобове навчання. Крім навчання важливий ще й відпочинок, який відновлюватиме ваші сили, що необхідні для продуктивного вивчення навчального матеріалу. Іспанія виграє і в цьому. Тут ви зможете весело та цікаво провести час, відвідати численні екскурсії та насолодитися природною красою країни. Крім того, у вас є всі можливості для подорожей в інші країни, адже Іспанія має зручне транспортне сполучення з багатьма регіонами.
 7. Вартість навчання не є єдиною перевагою Іспанії. Також ця країна більш доступна по вартості проживання, харчування та інших повсякденних витрат.
 8. Навчаючись в цій країні, ви маєте змогу підвищити рівень своєї іспанської в природних умовах. А якщо ви навчатиметесь на бакалавраті в Іспанії англійською мовою, ви маєте змогу паралельно з вивченням основної програми, вчитися за мовним курсом «Іспанська для іноземців». Такий курс є в більшості університетах Іспанії, особливо в тих, які популярні серед іноземних студентів.

Популярні спеціальності бакалаврату в Іспанії

Чому слід зважати на те, які спеціальності популярні? Якщо ви плануєте не лише здобути ступінь бакалавра в Іспанії, а й по завершенню навчання працевлаштуватися в цій країні, слід зважати на місцеві тенденції ринку праці. Також це актуально, якщо мова йде про популярні спеціальності, де є великий конкурс. Дізнаємось детальніше про це.

 • Право

Це одна з найбільш популярних програм бакалаврату в цій країні, особливо в університетах Мадриду. По завершенню навчання випускники мають змогу продовжити навчання на магістратурі, почати юридичну практику або працювати на державній службі. Навчаючись на юридичних факультетах в іспанських університетах, багато студентів вивчають правову систему Європейського Союзу. Завдяки цьому по завершенню навчання вони не обмежені лише ринком праці Іспанії.

 • Мистецтво та гуманітарні науки

Популярність програм цього типу обумовлено тим, що вони дають безліч варіантів, де студент може надалі розвивати свою кар’єру.

 • Маркетинг та фінанси

Це спеціалізації з бізнес-середовища, які тримають найвищі позиції по полярності серед місцевих та іноземних студентів. По завершенню навчання випускники програм цих спеціалізацій можуть працювати маркетологами, фінансовими аналітиками, акаунт-менеджерами, рекламними менеджерами, продукт-менеджерами тощо.

 • Наука

Найбільша чисельність стипендій в Іспанії припадає саме на наукову роботу на програмах магістратури і докторантури. Займаючись науковою діяльністюможливо отримати грант як від державного, так і приватного фонду, який фінансуватиме твою роботу. У Іспанії найбільш популярні для навчання і дослідження такі спеціалізації як мікробіологія, фізика та хімія.

 • Іспанська мова та література

Де ще вчити іспанську мову та культуру, як не в Іспанії? Безліч іноземних студентів приїздять навчатися в Іспанію саме за цією програмою, адже саме тут вони зможуть працювати з великою кількістю місцевих  джерел.

 • Індустрія гостинності

Це обумовлено специфікою регіону. Іспанія багата відомими курортними містами, куди щороку приїздять відпочити десятки тисяч іноземців. Завдяки тому, що кожна програма з цією спеціалізацію включає обов’язкову практику в місцевому готелі, студент може одразу знайти роботу. Це спеціалізація з великою перспективою для росту та розвитку.

Вимоги вступу на бакалаврат в Іспанії

Точний перелік вимог до майбутніх студентів бакалаврату у різних університетах може відрізнятися. Але можна визначити загальні правила, що дійсні в більшості закладах вищої освіти Іспанії. Для вступу на бакалаврат з іспанською мовою навчання, випускники шкіл з країн, які не входять до Європейського Союзу, мають скласти 4 іспити:

 • іспит з іспанської мови;
 • іспит з історії Іспанії або філософії;
 • іспит з іноземної мови на вибір: французька, німецька, португальська, англійська або італійська мова;
 • іспит з дисципліни на вибір студента.

Важливо зауважити, що в Іспанії абітурієнти складають іспити двічі на рік – в червні та вересні. Ті, хто не склав іспити в червні, мають змогу зробити це ще раз у вересні.

Також іноземний студент має надати при вступі диплом про повну середню освіту, що має бути визнаний іспанською стороною. Документ про визнання можна отримати в посольстві Іспанії, де вам видадуть відповідний документ, який ви подасте при вступі.

Бакалаврат в Іспанії англійською мовою

З ростом популярності Іспанії серед іноземних студентів, в країні стало збільшуватись кількість англомовних програм навчання. Університети розробляють та вдосконалюють програми навчання англійською всіх академічних рівнів. Для вступу на цю програму студент замість іспиту з іспанської має надати сертифікат, що підтверджує його знання англійської (IELTS). Також деякі програми бакалаврату в цій країні двомовні, тобто частину курсів студенти вивчають іспанською мовою, а іншу частину – англійською.

Підготовка до вступу на бакалаврат в Іспанії

Студенти, вихідний рівень підготовки яких, не відповідає мінімально допустимим, можуть скористатися можливістю пройти навчання за спеціальною програмою підготовки до вступу на бакалаврат в Іспанії. Це може бути класична мовна програма підготовки при університеті або в мовній школі. Такий варіант актуальний для студентів, якщо у них проблеми саме з іспанською мовою. Якщо ж проблема стосується академічної підготовки студента, він може пройти підготовку за програмою Foundation. Вона доступна в більшості університетах. Деякі з них мають комбіновані програми, в який підготовча програма об’єднана з програмою бакалаврату. Також можливо пройти навчання за подібною програмою в центрі підготовку до вступу в Іспанії. Такі центри є вузькоспеціалізованими освітніми закладами. Вони зазвичай працюють з конкретними закладами вищої освіти і готують студентів до вступу на конкретні спеціалізації.

Вартість навчання на бакалавраті в Іспанії

Вартість навчання на бакалавраті в іспанському університеті залежить від кількох важливих пунктів:

1. Тип університету

Навчання в державних університетах, зазвичай, дешевше, ніж у приватних.

2. Спеціалізація

Як і в інших країнах світу, навчання на окремих спеціалізаціях в Іспанії дорожче, ніж на інших. Наприклад, навчання на бакалаврській програмі з медицини, бізнесу, права буде дорожчим, ніж з історії, літератури чи соціальних наук.

3. Регіон навчання

Навчання у великих містах (Мадрид, Барселона) буде дорожчим, ніж у менших населених пунктах (Саламанка, Марбелья). Це стосується не лише ціни за навчання, а й витрат на житло, харчування, навчальні матеріали, транспорт, розваги.

4. Мова навчання

Іспаномовні програми навчання дешевші, ніж англомовні. Раціональна альтернатива між цими двома програмами – двомовні програми бакалаврату. Крім того, що доступніші по вартості за англомовні програми, вони ще й дозволяють покращити знання одразу двох іноземних мов.

За 1 рік навчання на бакалавраті в Іспанії в державному університеті можна заплатити від 680 до 3500 євро. Діапазон вартості 1 року навчання у приватному університеті трохи вищий – від 5500 до 18000 євро.

Стипендії для бакалаврату в Іспанії

Бакалаврат в Іспанії доступніший завдяки стипендіальним можливостям. Стипендії можуть частково покрити витрати на навчання, а деякі навіть передбачають оплату житла та щомісячну стипендію для особистих потреб. Всі стипендії для навчання в іспанських університетах умовно можна поділити на 3 типи:

 • державні
 • приватні фонди (від бізнесу)
 • стипендії від університетів

Шукати стипендії краще на ресурсах 2 типів:

 • офіційні сайти закладів вищої освіти;
 • бази стипендій світу, де зазвичай є стипендії, як від університетів, так і від державних та приватних фондів.

Стипендії для навчання на бакалавраті можуть бути як загальні (Talent Scholarships for International Scholarships at University of Jaen), так і мати вузьку спеціалізацію (Creactivate Scholarships in Istituto Europeo di Design for Fashion Design, Excellence and Academic Excellence Scholarships at Toulouse Business School, Deusto Business School-Fundación Vizcaína Aguirre Grants Programme).

Працевлаштування студентів бакалаврату в Іспанії

Навчаючись на бакалавраті в іспанському університеті, студенти можуть поєднувати навчання з роботою. Дозвіл на роботу для студентів надається на 2 роки. Він передбачає, що під час навчання студент може працювати до 20 годин на тиждень, а під час літніх канікул дозволяється працювати повний робочий день.

Після завершення навчання на бакалавраті, ви можете отримати дозвіл на працевлаштування тривалістю 1 рік. Дозвіл передбачає, що ви можете працювати до 40 годин на тиждень. По завершенню дії дозволу ви можете подати заявку на подовження. Для отримання дозволу на роботу в Іспанії, роботодавець має подати офіційну заяву в місцевий офіс з питань іноземців. Отримання дозволу триває до 90 днів. Для подачі заявки на отримання дозволу на роботу в Іспанії, кандидат має відповідати наступним критеріям:

 • кандидат навчався в Іспанії протягом 3 останніх років без стипендіальної підтримки;
 • відсутність проблем з законом;
 • запропонована кандидату вакансія має передбачати працевлаштування щонайменше на 1 рік з мінімум 30 годинами роботи на тиждень.

Допомога у вступі на бакалаврат в Іспанії

Якщо вас зацікавила можливість здобувати ступінь бакалавра в Іспанії або у вас лишилися питання з цього приводу, звертайтеся за допомогою в Mudra. Ми допомагаємо не лише з вибором програми, а й консультуємо з приводу оформлення документів, пошуку житла, авіаквитків тощо. Першу консультацію можете отримати безкоштовно. Зателефонуйте за номером (044) 499 115 0 або залиште заявку на сайт.

Безкоштовна консультація