Вища освіта

                  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Магістратура в Європі для українців

Навіщо вчитися на магістратурі?

Принцип «Lifelong learning», він же принцип безперервної освіти, набирає обертів і стає все більш популярним. Для цього сьогодні є все необхідне – офлайн і онлайн освіта (тренінги, майстер-класи, воркшопи), книги, платформи онлайн-курсів від кращих університетів світу, подкасти, відеоуроки і багато-багато іншого. Але серед усього освітнього різноманіття представники традиційної вищої освіти теж намагаються не втрачати свої позиції. Все більше українських студентів обирають навчання на магістратурі за кордоном. Це завдяки тому, що іноземні коледжі та університети дають можливість отримати актуальні в наш час знання, пройти практику в компаніях-лідерах ринку і працювати під час навчання з тими, хто вважається топовими професіоналами своєї сфери діяльності.

Чому студенти продовжують навчання на магістратурі?

1. Це дозволяє поглибити рівень знань в обраній під час навчання на бакалавраті предметній області. Вузька спеціалізація дає можливість поліпшити свої знання і бути більш високооплачуваним фахівцем, ніж фахівці загального класу. Наприклад, вивчаючи на бакалаврській програмі біологію, на магістратурі ви можете вивчати ботаніку, зоологію, морську біологію, молекулярну і клітинну біологію, біохімію або генетику.

2. Якщо ви зацікавлені в дослідницькій діяльності, університети за кордоном відомі своїми потужними дослідницькими центрами. Такі центри часто співпрацюють з представниками місцевого бізнесу, і завдяки цьому у вас буде можливість розв’язувати реальні проблеми бізнесу, розвиваючись як дослідник. Крім того, магістратуру за кордоном часто вибирають тому, що навчальний план магістерської програми включає обов'язкове стажування. Навіть якщо ви плануєте повернутися після навчання в Україні, іноземний досвід роботи і європейський диплом стануть вашими перевагами під час пошуку роботи.

3. На якій академічній програмі і з якою спеціалізацією ви б не вчилися, кожна з них дає дещо важливе – зв'язки і знайомства. Ми живемо в світі, де комунікації і спілкування є важливими складовими розвитку і руху вперед. Тому навчання в університеті варто сприймати не тільки, як місце, де ви отримаєте професію, а й простір для активного нетворкінгу. Спільна робота над навчальними проектами спільно з однокурсниками, можливість безпосередньо спілкуватися, радитися в питаннях кар'єри і своєї роботи з кращими фахівцями у вашій області – це все допомагає вам заводити корисні знайомства, розвивати м'які навички і радитися з визнаними професіоналами.

4. Наявність диплома магістра дає вам можливість заробляти більше. Так, навчання на магістратурі в Європі вимагає інвестицій, але вони себе виправдовують. Випускники магістратури в Європі заробляють в середньому на 16% більше, ніж ті, у кого є тільки диплом бакалавра, а в США – на 25%. До того ж завжди варто спробувати удачу і податися свою кандидатуру на участь у стипендіальній програмі. У деяких випадках стипендія не просто трохи допомагає, а покриває 50-100% вартості навчання.

5. Навчання на магістратурі допомагає вам стати більш дисциплінованими, самостійними і відповідальними. Все це можливо завдяки тому, що навчальний план магістратури передбачає більше індивідуальної роботи студента. Розвиток таких особистих якостей позитивно впливає на випускника надалі, адже мова йде про ті якості, які завжди будуть актуальні і в професійній сфері, і в повсякденному житті поза роботою.

6. Навчання на магістратурі допомагає випускникам розвивати кар’єру і займати високі посади, які для бакалаврів недоступні.

Причини вчитися на магістратурі в Європі

Франція – столиця моди і кулінарного мистецтва, Ірландія – інформаційних технологій, а Німеччина банківської справи. Цей список можна продовжувати, адже кожна країна Європи відома своїми особливими заслугами в конкретній сфері діяльності. Місцеві заклади вищої освіти активно співпрацюють з компаніями, які визнані лідерами ринку. Тому магістратура в Європі може стати вашим шансом отримати досвід в лідируючій іноземній компанії, яка не просто відома і успішна, але і задає вектор розвитку в своїй предметній області. Важливо лише спочатку вивчити, який напрямок в якій країні розвинений, які університети пропонують хороші з точки зору перспектив програми і з якими компаніями заклади вищої освіти співпрацюють.

Все залежить від країни навчання, але в цілому, навчання на магістратурі в Європі за ціною доступніше, ніж, наприклад, в США. Крім вартості навчання, варто також враховувати витрати на проживання.

Географічна близькість до будинку також часто стає причиною, чому студенти з України, вибирають навчання на магістратурі в країнах Європи. Це дешевше, починаючи навіть з авіаквитків, і емоційно комфортніше для багатьох студентів.

Навчання за кордоном розширює кругозір, показує студенту, наскільки люди різні, наскільки світ багатий різними можливостями для кар'єри, подорожей і будь-яких інших змін в житті.

Види програм магістратури і кваліфікацій в Європі

Кожен регіон і країна мають свої особливості системи освіти. Європейські заклади вищої освіти працюють відповідно до стандартів Болонського процесу. В межах Болонського процесу країни Європейського простору вищої освіти стандартизували курси, на яку кількість кредитів повинен за час навчання на конкретній академічній програмі, пройти студент. Правда, в деяких країнах присутні деякі відмінності. Так в більшості країн Європи студенти магістратури вивчають курси загальною сумою 120 кредитів, але на Кіпрі і в Ірландії трохи менше – 90, а в Чорногорії, Сербії та Іспанії -– 60-75 кредитів.

Випускники магістерських програм європейських університетів можуть отримати одну з цих кваліфікацій:

 • Masters of Arts / MA – ця поширена не тільки в Європі кваліфікація, яку отримують найчастіше студенти, які вивчають англійську мову, історію, географію, суспільні науки, гуманітарні науки, філософію і образотворче мистецтво.

 • Masters of Science / MSc – це кваліфікація, яку отримують випускники програм зі спеціалізацією в суспільних науках, біології, фізики або хімії. Іноді також цю кваліфікацію отримують випускники магістерських програм в сфері медицини та інженерії.

 • Masters of Business Administration / MBA – це кваліфікація, яка вважається найпопулярнішою в США, але щороку стає дедалі популярнішою в європейських бізнес-школах, де студенти вивчають бізнес-адміністрування, маркетинг, фінанси, менеджмент.

 • Master of Laws / LLM – це кваліфікація, яку отримують випускники програм в області юриспруденції.

Часто трапляється, що в одному університеті пропонують вивчати одну спеціалізацію на двох різних програмах. Якщо ви не знаєте особливостей системи європейської вищої освіти, ви можете подумати, що це якась помилка. Хоча насправді відмінність може бути саме в кваліфікації: одна програма пропонує загальне вивчення спеціалізації, а друга акцентує увагу на дослідницькій роботі.

Підготовка до магістратури

Навчання на магістратурі в Європі дає перспективи розвитку кар'єри на міжнародному рівні, але для іноземних студентів, особливо для тих, хто навчався на бакалаврській програмі в Україні, необхідно пройти додаткову підготовку для вступу на магістратуру в Європі. Завдяки навчанню на підготовчій програмі студенти підвищують рівень іноземної мови, якою організовано навчання, а також підвищують академічні показники успішності до того рівня, що необхідний для вступу на обрану програму.

Магістратура в Австрії

В Австрії немає центральної системи для міжнародних заявок на навчання за кордоном і подавати заявку потрібно безпосередньо в обраний вами університет. Крайній термін подачі заяви на навчання в магістратурі в Австрії – вересень (початок навчання в жовтні). Але краще це зробити заздалегідь на випадок, якщо виникнуть проблеми з документами. Наприклад, можна подати влітку перед магістратурою або навіть протягом останнього року навчання в бакалавраті. Вартість навчання на магістратурі в Австрії в середньому від 3 до 6 тисяч євро за семестр навчання. Найпопулярнішими і найбільш престижними серед іноземних студентів університетами вважаються:

 • Medical University of Vienna

 • University of Natural Resources and Life Sciences

 • University of Vienne

 • Vienna University of Economics and Business

 • Vienna University of Technology

Магістратура в Німеччині

Німеччина небезпідставно пишається якістю своєї системи вищої освіти, і місцеві університети дуже ретельно розглядають заявки іноземних студентів. Проте, процес прийому в Німеччині є справедливим і вітає іноземних студентів (близько 200 000 з яких вже навчаються в Німеччині). У Німеччині немає централізованої системи приймання заяв від іноземних студентів, вони подаються безпосередньо до університету. Однак деякі заклади вищої освіти Німеччини використовують сервіс під назвою Uni-Assist для управління заявками іноземних студентів. Університети можуть встановлювати власні терміни подачі заявки. Спробуйте подати заявку як мінімум за чотири місяці, особливо якщо вам потрібен час для оформлення студентської візи. Вартість навчання на магістратурі в Німеччині в середньому від 11 тисяч євро за всю програму. До числа найпопулярніших і престижних університетів у Німеччині відносять:

 • Berlin School of Business and Innovation (BSBI)

 • EU Business school

 • GISMA

 • International University of Applied Sciences (IUBH)

 • Munich Business School

 • UE - University of Applied Sciences Europe

 • University of Applied Sciences Jena

 • University of Applied Sciences Zwickau

Магістратура в Нідерландах

Процедура подачі заяви для іноземних студентів в Нідерландах варіюється. Деякі університети приймають заявки безпосередньо від іноземних студентів. Інші організовують вступ через сервіс назвою Studielink. Тому визначившись з програмою і університетом, уточніть деталі процесу вступу саме в цьому закладі вищої освіти. Навчальний рік в Нідерландах починається у вересні, тому варто заздалегідь подати документи. Ціна навчання на магістратурі в Нідерландах залежить від престижності і розташування університету, а також від спеціалізації програми. Йдеться про ціни в діапазоні від 8 до 30 тисяч євро. Популярні напрямки, куди їдуть вчитися на магістратуру в Нідерланди українці:

 • FSG Academy

 • Saxion University of Applied Sciences

 • Webster University Leiden

Магістратура в Греції

У Греції немає центрального агентства, через яке вам потрібно подавати заяву на вступ на магістратуру в Греції. Замість цього окремі заклади вищої освіти Греції можуть встановлювати свої власні критерії прийому зі своїми власними термінами і процедурою. Навчальний рік починається у вересні, тому це варто враховувати при подачі документів. Вартість навчання на магістратурі в Греції – від 3,6 тисяч євро. До числа популярних напрямків, куди студенти їдуть вчитися на магістратуру в Грецію, можна віднести:

 • City Unity College

 • University of Crete

 • National and Kapodistrian University of Athens

 • University of the Aegean

 • Aristotle University of Thessaloniki

Магістратура в Італії

Бажано почати пошук магістерської програми в Італії мінімум за 12 місяців до передбачуваної дати початку навчання. Можливо, вам також доведеться скласти вступний іспит, щоб вступити на магістратуру в Італії. Наприклад, якщо ви подаєте заяву на отримання ступеня магістра в галузі економіки, менеджменту, фінансів та бізнесу, вас можуть попросити надати результати GMAT або GRE. Якщо ви хочете отримати ступінь магістра на програмі, що викладається італійською, вам доведеться продемонструвати добре володіння мовою, і університети, ймовірно, попросять сертифікат італійської мови. Академічний рік триває в Італії з вересня по липень. Це варто враховувати при подачі заяв до університету і дипломатичні відомства Італії для отримання студентської візи. Вартість навчання на магістратурі в Італії від 12 тисяч євро за рік. Найпопулярніші закладу вищої освіти Італії, куди студенти їдуть вчитися на магістратуру:

 • Domus Academy

 • Florence University of the Arts

 • Istituto Europeo di Design

 • Istituto Marangoni

 • John Cabot University

 • VISH (Vesuvio International School of Hospitality)

Магістратура в Угорщині

Угорський навчальний рік починається у вересні - жовтні. Крайній термін подачі заявок для більшості магістерських програм в Угорщині – 15 лютого для тих, хто починає навчання в вересні, і 15 листопада – для тих, хто починає навчання в лютому (актуально для студентів за обміном). Для англомовних курсів терміни можуть значно відрізнятися, тому обов'язково уточнюйте цю інформацію в вашому закладі вищої освіти. Є два способи подати заявку в університет Угорщини:

 • Онлайн через систему FEVLI, хоча для цього потрібно досить добре володіти угорською мовою.

 • Безпосередньо через університет електронною поштою або через Інтернет.

Вартість навчання в Угорщині на магістратурі від 2,5 тисячі євро за семестр. Одними з кращих університетів Угорщини, куди їдуть вчитися іноземні студенти, вважаються:

 • Budapest Metropolitan University

 • Semmelweis University

 • Eötvös Loránd University

 • University of Pécs

 • University of Szeged

 • Budapest University of Technology and Economics

 • University of Debrecen

Магістратура в Іспанії

Відповідно до Болонського процесу під час вступу на більшість програм магістратури в Іспанії вам необхідно мати ступінь бакалавра у відповідній області. Подальші критерії встановлюються окремими університетами та можуть змінюватись в залежності від закладу вищої освіти і програми навчання. Іспанські університети встановлюють кілька етапів термінів подачі заявок. На програми в особливо популярних і конкурентоспроможних університетах Іспанії можуть почати приймати заявки вже в січні, в той час як інші починають цей процес з травня. Сам навчальний рік починається у вересні і триває до червня. Вартість навчання залежить від розташування університету і специфіки самої програми. Зокрема мова йде про середній діапазон вартості від 4,2 тис. євро до 10 тис. євро за рік навчання.

Популярні напрямки, куди іноземні студенти їдуть вчитися на магістратурі в Іспанії:

 • Castelldefels School of Social Sciences

 • CESINE Design & Business School

 • ESEI International Business School

 • EU Business school

 • EUHT StPOL

 • HTL International School of Hospitality, Tourism & Languages

 • Istituto Europeo di Design

 • Магістратура на Кіпрі

Кіпр все частіше стає одним з популярних маршрутів, куди з радістю їдуть іноземні студенти вчитися магістратурі, тому що за останні 30 років місцеві фахівці виконали фантастичну роботу і підняли якість вищої освіти Кіпру на новий рівень.

На Кіпрі також немає єдиного органу прийому документів від іноземних студентів, які хочуть вчитися на магістратурі на Кіпрі. Терміни подачі заявок на магістратуру на Кіпрі зазвичай є влітку (червень-липень) або взимку (січень-лютий). Майте на увазі, що в деяких університетах немає крайніх термінів подачі заявок, а це значить, що ви можете подати заявку, коли будете готові. Список документів залежить від конкретних вимог університетів на Кіпрі, тому вас можуть попросити надати додаткові документи. Також ймовірно, що вам доведеться надавати офіційні переклади ваших документів англійською мовою або переклади на місцеву мову.

Вартість навчання на магістратурі на Кіпрі в середньому від 8 до 11 тисяч євро. Університети на Кіпрі вітають іноземних студентів, пропонуючи високоякісні програми англійською мовою. Крім того, багато хто з цих університетів співпрацюють з американськими, британськими і північноєвропейськими університетами, створюючи сприятливе середовище для студентів. Серед таких університетів, зокрема, такі заклади вищої освіти:

 • European University Cyprus

 • University of Nicosia

Стипендії для навчання на магістратурі в Європі

Одна з головних причин, чому іноді студенти вважають недоступною магістратуру в Європі – це ціна за рік навчання. Але насправді навчання на магістратурі в Європі щорічно стає все доступнішим для українців завдяки фінансовій підтримці багатьох організацій і розвитку різних стипендіальних програм. Стипендіальні програми відрізняються між собою за типами і джерелами фінансування. 

Виділяють 2 основні типи стипендіальних програм:

 • Загальні програми для студентів різних спеціалізацій

 • Стипендіальні програми для студентів певних спеціалізацій

Що стосується джерел фінансування стипендіальних програм, то їх набагато більше, що надає студентам купу можливостей перевірити свою удачу і отримати стипендію. Найпопулярніші з них:

 • Стипендії від громадських організацій

 • Урядові стипендії

 • Програми від представників бізнесу

Стипендії різняться між собою, але часом деякі з них можуть покривати від 50 до 100% вартості навчання.

Проживання під час навчання на магістратурі в Європі

Студенти, які їдуть вчитися на магістратурі в Європу, самостійно вибирають той варіант проживання, що краще підходить їм:

 • Власна резиденція університету або коледжу

 • Орендовані апартаменти

 • Проживання разом з місцевою сім'єю в їхньому будинку

 • Студентське містечко, з яким співпрацює адміністрація університету (коледжу)

Робота під час і після навчання на магістратурі в Європі

Одна з головних переваг навчання на магістратурі в Європі – це більш лояльне ставлення до бажання студентів працювати паралельно з навчанням. У кожній країні студенти можуть працювати певну кількість годин на тиждень – від 10 до 20 годин. Також часто студенти отримують дозвіл на роботу під час канікул – до 40 годин на тиждень. Це один з плюсів навчання на магістратурі в Європі, адже наприклад, в США робота студентів під час канікул заборонена, а під час навчання студенти можуть працювати тільки на території кампусу, де кількостей вакансій обмежена.

Крім того, вибираючи країну навчання в Європі, варто уточнити, які можливості у іноземних студентів працевлаштуватися після випуску. Багато країн надають студентам право залишитися після закінчення магістратури на 1-2 роки попрацювати. У США ж таке право надається лише випускникам STEM спеціальностей за умови, що на момент випуску у них вже підписаний контракт з роботодавцем.

Консультація від Mudra

Якщо вас зацікавила перспектива навчання на магістратурі в Європі, цікава ціна за навчання на магістратурі в конкретній країні Європи чи залишились інші питання, звертайтеся в Mudra за консультацією. Це абсолютно безкоштовно. Достатньо залишити заявку на сайті або зателефонувати за номером (044) 499 115 0.

 

Безкоштовна консультація