BTEC - це диплом про середню технічну освіту за низкою спеціальностей, починаючи з основ бізнесу і закінчуючи інженерією. Для зарахування на програму потрібно, щоб студент досяг 16-ти річного віку і здав певну кількість іспитів GCSE.
Програма поєднує теорію з практикою, з переважанням практики. Тому навчання проводиться в нерозривному зв'язку з індустрією, в якій студенти планують працювати в майбутньому. Практику молоді люди проходять в діючих компаніях, де мають можливість навчатися на їх реальному досвіді.
Відмінною рисою програми є відсутність іспитів та сесій. Знання студентів оцінюють на підставі курсових робіт і проектів, що говорить про практичні навички.
BTEC має три рівні: BTEC Firsts, BTEC Nationals, BTEC Apprenticeships.
Після успішного завершення програми BTEC студенти можуть йти працювати або продовжити навчання у вищих навчальних закладах в межах своєї сфери навчання або пов’язаних з нею. BTEC все-таки слід розглядати як скорочений шлях в реальне трудове життя, і лише потім як шлях до здобуття вищої освіти. Але разом з тим, якщо раніше університети вимагали тільки A-Level, то зараз є ряд університетів, яким досить BTEC, потрібно всього лише уточнювати вступні вимоги.