Вибір програми

Фильтр
 • Вік
  від до
Застосувати фільтри
 • Вік
  від до
Результати відсутні

Вища освіта за кордоном: як вибрати університет, вступити і вчитися

Здобути вищу освіту за кордоном для українців стало синонімом успішного майбутнього. Така можливість відкриває перспективи для влаштування на високооплачувану роботу, підвищує ймовірність переїзду в іншу країну і відкриває нові горизонти перед студентами.

Головне - не помилитися і вибрати університет, який буде повністю відповідати вашим вимогам і дозволить досконально вивчити обрану тему.

 

Вища освіта за кордоном: Європа, США, Канада чи Азія

На кожному континенті і в кожній країні системи освіти якісно відрізняються один від одного:

 • організацією робочого процесу;

 • тривалістю і інтенсивністю;

 • системою оцінювання;

 • способом подачі інформації;

 • формою самостійної підготовки;

 • наданням додаткових освітніх можливостей (участь у волонтерських програмах, конкурсах, грантах, спортивних та громадських заходах).

Деякі країни можуть спеціалізуватися на одному або декількох конкретних програмах навчання в даній сфері (Франція - мода, США - менеджмент і бізнес). Тому потрібно чітко розуміти, які можливості і умови навчання чекатимуть на тому чи іншому континенті.

Вища за кордоном: Європа

Така освіта серед українців вважається престижною і багатообіцяючою. Європейська освіта означає підготовку кар'єрного базису, збагачення досвідом життя в іноземних містах та знайомство з новими культурами. Багатьох тут привертає безкоштовна магістратура в Європі і її доступність (в порівнянні з іншими континентами).

Структура освіти в країнах Європи схожа між собою - практично всі вони є учасниками Болонського процесу. Навчання проходить в 2 циклу - отримання ступеня бакалавра і отримання ступеня магістра. Схеми термінів навчання в середньому бувають двох видів - «3 + 2» або «4 + 1».

Вища освіта в Європі відрізняється своєю системою оцінювання успішності студентів. В Угорщині студенти можуть залишатися на другий рік для повторного вивчення предметів з "хвостами". У Німеччині курси навчальної програми студенти засвоюють у вільній формі без чітких термінів.

Вищу освіту за кордоном можна розділити на професійні підкатегорії залежно від країни:

 

 

В європейських країнах український студент не завжди може вступити на бакалаврат відразу після школи, тому що їх середня система освіти передбачає навчання в школі 12 або 13 років. Через брак зафіксованих в атестаті годин навчання, вищу освіту за кордоном доведеться відкласти на 1-2 роки. Наприклад, в Чехії будуть призначені додаткові іспити (не більше 5). В Австрії існує така ж практика, але відсутні іспити складаються ні перед початком навчального року, а після декількох семестрів (від 1 до 5).

Успішні студенти, які навчаються в Європі, можуть розраховувати на стипендію. Тут це виступає в якості засобу їх заохочення та мотивації. Стипендіальні програми вищої освіти передбачає в таких країнах, як Німеччина, Словаччина, Чехія. Норвегія, Франція, Угорщина.

Вища за кордоном: США

Особливість освітньої системи США полягає в тому, що при низькому рівні середньої освіти, вищі навчальні заклади у Штатах визнані всім світом.

До переваг отримання вищої освіти в США відносяться:

 

 • висока якість освітнього процесу;

 • всесвітнє визнання американських дипломів;

 • вдосконалення англійської мови;

 • перспектива працевлаштування в США з високим заробітним рівнем.

Райдужну вищу освіту за кордоном в США затьмарює його висока вартість і величезний вибір вузів. Складність вибору між нами полягає в їх якісну відмінність між собою за рівнем і якістю освіти, іміджевої складової закладу. Тому краще при виборі керуватися кваліфікованим рейтингом вузів.

Вирішивши питання з вибором вузу і фінансуванням навчання, вам доведеться серйозно підійти до питання збору документів, тому що за кордоном, зокрема в США, відповідально ставляться до правильності оформлення візи та умов перебування у країні. Будьте готові до того, що додатково вам доведеться здати кілька тестів, що підтверджують ваш рівень знань.

Вища за кордоном: Канада

 

Канадська вища освіта багато в чому схожа на британську. Тут до студента пред'являють такі вимоги:

 • знання англійської мови;

 • докази платоспроможності;

 • закінчену середню освіту.

Ці вимогу дозволяють почати навчання відразу після школи без додаткових 1-2 років освіти. Багато освітніх програм передбачають проходження оплачуваного стажування.

У Канаді ви можете отримати посвідку на проживання, якщо закінчите університет, протягом 2-х років знайдете роботу і будете працювати на посаді стільки ж часу.

Вища за кордоном: Азія

Повна несхожість азіатської культури від нашої для студентів стає причиною, чому вони вибирають місцем отримання вищої освіту за кордоном саме в Азії. Є й інші приводи для цього:

 • Вивчення сучасних дисциплін проходить на основі останніх світових розробок, досліджень і літератури.

 • Повна відсутність хабарництва і підкупів. Успіхів студент може досягти тільки за свої реальні старання і знання.

 • Вища освіта за кордоном дешевше, ніж в країнах СНД.

Ціна і якість вищої освіти в Азії та Європі відрізняються один від одного. І тут явно виграє азіатська частина континенту.

 

Друга вища за кордоном: плюси і мінуси

За другою вищою українці звикли їздити за кордон. Особливо їх цікавить МВА - диплом, який відкриває багатообіцяючі можливості і перспективи перед його власниками.

Отримавши другу вищу освіту за кордоном, ви можете розраховувати:

 • на високу заробітну плату;

 • працевлаштування в міжнародну компанію на керівну посаду;

 • на розширення кола знайомств;

 • вдосконалення іноземної мови, швидке вивчення нового;

 • на активну саморозвиток.

Друга вища освіта за кордоном відкриє для вас перспективу початку зарубіжної кар'єри. Ваш диплом буде мати світове визнання, а ви отримаєте міжнародний досвід роботи. Під час отримання освіти, теорія і практика будуть поєднуватися, що підвищить рівень і якість знань.

Найбільший мінус, який має друга вищу освіту за кордоном - її висока вартість і довгий процес збору документів для отримання візи і вступу.

Магістратура за кордоном для українців

Українська діаспора впевнена, що магістратура - це показник завершеної вищої освіти. А ось магістратура за кордоном говорить про зацікавленість студента в досліджуваному питанні. Наприклад, магістратура в США, Канаді та інших розвинених країнах означає набагато більше, ніж в Україні і вважається дійсно показовим чинником для роботодавців. Але це - доповнення до бакалаврату, а не обов'язкова вимога.

Магістратура за кордоном для українців дозволяє:

 • підтвердити якість їх знань на міжнародній арені;

 • зручна зміна спеціалізації і доступність швидкого перенавчання без втрати якості;

 • відкриття нових кар'єрних перспектив.

В середньому магістратура за кордоном триває 1-3 роки. Іноді може включати підготовчі курси від 3 до 9 місяців. Іноді може бути магістратура за кордоном безкоштовно для українців, але для цього існують вимоги: вивчення предметів рідною мовою країни, де проходить навчання, наприклад.

 

Вартість вищих навчальних закладів за кордоном

Вартість освіти повністю залежить від приймаючої країни. Найдорожче навчання - в США і Канаді. Воно може складати від 5 до 40 тисяч доларів на рік. Приватні інститути будуть коштувати дорожче. Рятують ситуацію гранти, які можуть отримувати студенти з дійсно високим рівнем знань і високими здібностями.

Вища освіта за кордоном в країнах Європи відрізняється між собою дуже сильно. Кожна країна встановлює свою ціну, на яку впливає і обрана спеціальність. Дорогу і престижну освіту пропонує Великобританія. Тут вам доведеться платити € 13 000-19 000 на рік. У Швеції - € 11 000, в Угорщині - € 3 000-7 000 (для іншомовних програм). Вища освіта за кордоном буде коштувати дешевше, якщо предмети будуть читатися на національній мові.

До бюджетних країн належать Естонія (від € 100 за місяць), Іспанія та Італія (від € 500 на рік), Франція (€ 300-600 за семестр).

 

Як вступити до закордонного ВУЗу?

Плануючи вступ до університету відразу після закінчення школи, почніть підготовку вже в 8-9 класі. У неї включіть:

 • збір інформації про майбутню професію, університетах, країні;

 • вивчення іноземної мови та доведення його володіння до професійного розмовного рівня;

 • збір сертифікатів, що підтверджують знання іноземної мови;

 • вища освіту за кордоном має базуватися на високій шкільної успішності;

 • пройдіть підготовчі програми.

 

І не забувайте, що не варто зупинятися на половині шляху. Правильно розраховуйте свій бюджет, уважно оформляйте і збирайте документи і прагніть більшого. Тоді отримати вищу освіту за кордоном стане реальним і досяжним. Почніть планувати свою кар’єру з «Мудра»!