Переведення в іноземний університет з України: можливо чи ні?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Популярною і хибною є думка, що процедура переведення з одного українського університету в інший не відрізняється від переведення в іноземний виш. На жаль, це не так. Розповімо про це детальніше.

1. Різниця в процедурі.

У будь-якому разі студент спочатку вступає на 1 курс. Для цього потрібно відповідати вступним вимогам (академічна підготовка, рівень знання мови). Лише після цього подається запит і скликається академічна комісія. Вона порівнює навчальні програми та встановлює скільки кредитів може бути зараховано.

2. Різниця в результаті.

Не варто очікувати, що вам зарахують велику кількість кредитів. Якщо ви провчилися в Україні 1 рік, то скоріше всього вам взагалі нічого не зарахують. Для студентів старших курсів зазвичай є шанс зарахування 10-15 % кредитів.

3. Що впливає на результат?

Крім країни навчання і самого навчального закладу, дуже впливає ваша спеціальність. Наприклад, студентам українських юрфаків варто взагалі не очікувати, що їм зарахують кредити, адже навчальні програми та шляхи до здобуття фаху юриста в Україні та, наприклад, у Великій Британії, кардинально відрізняються.

4. Чому іноземні університети такі суворі?

Така прискіпливість обумовлена тим, що кожен навчальний заклад несе відповідальність за якість підготовки випускника і не може ризикувати своєю репутацією.

5. Тобто навчання в українському університеті взагалі було марним?

Ні. У багатьох країнах Європи повна середня освіта передбачає 12 академічних років навчання. Якщо ви плануєте продовжувати навчання в Європі та маєте належний рівень знання мови, навчання в українському виші допоможе вам вступити в іноземний виш без навчання на спеціальній підготовчій програмі. Наприклад, вступ в університет в Німеччині можливий 2 шляхами:

  • 11 класів української школи + 1 рік в Studienkolleg = вступ в німецький університет
  • 11 класів української школи + 1 рік в українському університеті на бакалаврській програмі = вступ в німецький університет

Таким чином, поняття переведення в іноземний виш, яке набуло особливої популярності нині, має свої особливості. Їх варто враховувати, готуючи свій план дій та бюджет на навчання. Якщо ж у вас залишилися якісь запитання, ви завжди можете почути всі відповіді на безкоштовній консультації:

  1. Телефонуйте (098) 115 115 0, (095) 115 115 0, (063) 115 115 0
  2. Залишайте заявку на сайті mudra.ua
  3. Пишіть у Viber або Telegram – (095) 686 30 55

 

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація