Вища освіта

Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Застосувати фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта

Освіта в Європі для українців

Європа завжди приваблювала українське населення своїм високим рівнем освіти. Тут можна отримати дійсно якісне і конкурентоспроможну освіту, яке цінується не тільки в нашій країні, а й на міжнародній арені. Всесвітньо відомі коледжі, пансіонати та університети дозволяють отримувати освіту в Європі практично в будь-якому віці. Оптимальні ціни, вигідні навчання і відносна близькість від будинку щороку приваблює тисячі українців і дозволяє їм відкривати для себе нові перспективи і можливості.

Ми готові допомогти вам втілити мрію в реальність і допомогти підібрати ідеальне для вас навчання в Європі в її кращих навчальних закладах з урахуванням персональних побажань, вимог і очікувань.

Вища освіта в Європі

Навчання в Європі славиться тим, що одночасно поєднує в собі і придбання теоретичних знань, і застосування їх в практичній середовищі. Завдяки цьому випускники європейських університетів так затребувані на сучасному ринку праці в усьому світі.

Разом з тим, навчання в Європі сприяє розширенню кругозору, формуванню світоглядних поглядом, становленню вас як самодостатньої і прогресивної особистості.

Привабливість здобуття вищої освіти в Європі полягає ще і в тому, що кампуси навчальних закладів найчастіше розташовуються в старовинних містах і будівлях з багаторічною історією і неповторною архітектурою. Перевагою для українців виступає ще і те, що вони можуть здобувати освіту в Європі абсолютно безкоштовно. Для цього досить вибрати країну, яка надає таку можливість (Австрія, Греція, Німеччина, Італія, Норвегія, Фінляндія, Франція, Чехія, Польща і т. Д.) І здати на високому рівні вступні іспити.

Проходячи вища навчання в Європі, ви в більшості випадків зможете навіть працювати. У деяких країнах передбачена можливість залишитися працювати відразу після закінчення університету - достатньо оформити посвідку на проживання і, власне, знайти офіційну роботу.

Медична освіта в Європі

Найбільш популярні європейські країни для бажаючих отримати медичну освіту - Чехія і Німеччина. Хоча і в цих країнах вступити до університету буде досить непросто з огляду на жорстких вимог до студентів і високого попиту на даний напрямок. До того ж навчання в Європі на медичної спеціальності в кілька разів перевищує за вартістю навчання на гуманітарних напрямках.

Наприклад, щоб закінчити магістратуру в чеському вузі, українському студенту необхідно буде пройти апробаційні іспити, які вимагають проходження:

 • попередніх підготовчих курсів на національній мові (5 місяців);
 • практики (5 місяців).

Якщо ви маєте намір вступити до медичного вузу відразу після закінчення школи, то вам потрібно буде пред'явити нострифікації української атестат, а також сертифікат про знання чеської мови на рівні не нижче В2. Отримати медичну освіту в Чехії відразу в рік закінчення школи вам не вдасться, т. К. Подача документів тут відбувається в лютому. У Німеччині процедура вступу дуже схожа і вимагає додаткової підготовки. Тому при виборі країни обов'язково варто враховувати рівень володіння мовою, наявність відповідних сертифікатів і бути готовим до більш жорстких вимог відбору.

Освіта в країнах Європи: яку країну вибрати

Пройти навчання в Європі для українців досить легко, проте і воно пов'язане своїми складнощами і нюансами. Наприклад, потрібно дуже уважно вибирати університет, так як є країни, які спеціалізуються в одному або декількох напрямках: моду прийнято вивчати в Парижі або Італії, медицину - в Чехії або Німеччині.

До того ж освіту в Європі вимагатиме від вас додаткової підготовки - вивчення мови і збір необхідних документів. Вибираючи престижний і популярний вуз, будьте готові до здачі додаткового тестування і іспитів.

Університети Європи відрізняються такими вступними вимогами:

 • прийом на навчання тільки з 18 років;
 • необхідний високий середній бал атестата;
 • наявність сертифіката про знання іноземної мови;
 • наявність рекомендаційних листів;
 • відповідність поданих документів певним вимогам.

При цьому освіту в Європі ви можете почати з дистанційної подачі документів, що значно спрощує процес вступу.

Середнє (шкільне) освіту в Європі

Сьогодні в Європі практично скрізь зустрічаються школи, навчальна програма яких заснована на англійській мові. Саме з ним діти і знайомляться в першу чергу, починаючи здобувати середню освіту в Європі. На час навчального семестру ваша дитина може жити або в шкільній резиденції, або в приймаючій сім'ї - все буде залежати від формату школи і ваших уподобань.

Середню освіту в Європі передбачає кілька програм:

 • GCSE і A-level (2 роки). Це програми для старших класів, коли під час навчання школярі поглиблено вивчають самостійно обрані профільні предмети.
 • Advanced Placement. Припускає, що школяр вивчатиме кілька предметів на максимально високому рівні, які в майбутньому визначать напрямок його навчання в коледжі або університеті. Це американська програма, яку ви можете зустріти в приватних школах Швейцарії, Франції, Англії та Австрії.
 • International Baccalaureate. Універсальна англомовна програма практично кожної середньої школи Європи.

Питання вартості навчання в Європі досить розпливчасті - на ціноутворення може впливати велика кількість факторів (престижність навчального закладу, інфраструктура школи, форма проживання та т. Д.).

Навчання в Європі, як і в Україні, має три ступені - навчання в молодшій, середній та старшій школі. Якщо перші два ступені схожі між собою, то в Європі третя сильно відрізняється від звичної для наших школярів. Європейська середня школа - це етап, на якому школярів готують до отримання профільного професійної освіти. Для цього у Франції дітей віддають в спеціалізовані ліцеї, наприклад. При цьому і самі системи, і підхід до того, як організовано навчання в Європі, дуже відрізняються від української системи.

Початкову школу в Європі діти починають відвідувати в 5-6 років протягом наступних 4-7 років. Тут все буде залежати від країни і її регіону. Поряд з державною, в європейських країнах розвинені приватні школи, школи при церквах і тематичні школи з ухилом в ту чи іншу сферу (спортивні, музичні та т. П.).

Навчання в Європі в середній школі може тривати від 3 до 6 лет.Но даному етапі учні вже можуть самостійно вибирати предмети для вивчення (природно, поряд з обов'язковими загальноосвітніми).

Деякі європейські країни не сильно розмежовують середню і старшу школи. Наприклад, в Німеччині здобути освіту в гімназії можна тільки після 15 років з умовою, що в 11-12 років дитина вже надійшов в дану гімназію. А ось в Англії для вступу в старшу школу дитині доведеться здати вступний іспит.

Як бачите, отримати освіту в Європі досить складно, але цілком реально. Необхідно грамотно підійти до питання, ретельно підібрати навчальний заклад і добре вивчити всі тонкощі і нюанси не тільки його, а й країни, в якій навчатиметься ваша дитина, або довіритись нашим менеджерам. MUDRA.UA -  має багатий досвід в питанні подбору освітніх закладів та тисячи щасливих людей, які отримали освіту за кордоном завдяки нам!

Безкоштовна консультація