Отже, ви розглядаєте можливість навчання вашої дитини за кордоном. Рішення важливе й непросте, тому можуть виникати сумніви. Чи зможе син або донька впоратися в іншій країні без вас? Чи відповідає ваша дитина вимогам іноземних навчальних закладів? І, зрештою, чи не буде освіта в Європі надто обтяжливою для вашого сімейного бюджету? У цьому матеріалі ми розповімо вам про всі особливості середньої освіти за кордоном чесно й без прикрас, щоб ви могли ухвалити правильне рішення.
Почнімо з очевидних плюсів. Чому вашій дитині варто здобувати освіту в Європі або в іншому регіоні світу?
Ніщо так не покращує мовні навички, як щоденне живе спілкування. Вашій дитині доведеться говорити англійською під час для навчання, взаємодії з друзями й навіть щоб купити продукти в магазині за кордоном. Така практика не лише покращить граматику й розширить словниковий запас, але й допоможе вільно висловлюватися в будь-яких непередбачуваних ситуаціях.
Насамперед зважайте на вік дитини. Наприклад, школи Великої Британії приймають іноземних учнів віком від 7-12 років, більшість інших країн Європи, а також Канада та США — з 14 років. Школи-пансіони можуть мати особливі умови: у деяких можна навчатися з 12 років, але проживання в кампусі доступне лише з 14 років. Це означає, що якщо ви не плануєте переїжджати разом із дитиною, можливо, доведеться почекати кілька років.
Що стосується академічної підготовки, то вона має бути якісною, особливо для отримання стипендії на навчання за кордоном. Чудово, якщо середній бал учня в українській школі вище 9. Майте на увазі, що зазвичай навчальні заклади Європи враховують успішність за 2–3 роки, щоб оцінити динаміку розвитку школяра.
Мовна підготовка також важлива для освіти за кордоном. Деякі школи мають програми з вивчення англійської мови як іноземної, тому учні спершу поліпшують мовний рівень, а потім долучаються до навчального процесу. Проте, чим старший школяр, тим вищий рівень англійської знадобиться для здобуття освіти в школах за кордоном. Для учнів віком 12–14 років бажано рівень В1, а для старших школярів — В2.
Чи готова ваша дитина впоратися без вас? Будьте чесні з собою: це її бажання навчатися за кордоном чи ваше? Якщо середня освіта в Європі — це мета школяра, то він має більше шансів легко пройти адаптацію — мовну, культурну, академічну.
Підготовка до навчання за кордоном має починатися з побутових навичок: вміння організувати свій час, доглядати за собою, спілкуватися з іншими. Кожному школяру, особливо старшокласникам, не завадить розвивати навички особистісної ефективності й самопрезентації, що допоможе легше пристосуватися до будь-якого середовища.
До речі, перевірити психологічну готовність до навчання за кордоном можна в Mudra. Ми співпрацюємо з психоаналітиком й у разі потреби можемо організувати індивідуальні консультації.
Для українців доступна безоплатна середня освіта в країнах Європи лише місцевою державною мовою та за умови, що вони мають статус тимчасового захисту. Проте цей варіант має обмеження: можна вибирати лише ті школи, що належать до місця проживання учня.
Mudra пропонує послугу індивідуального підбору англомовних шкіл у країнах Європи, Азії, Канаді, США. Ми працюємо як із партнерськими, так і з непартнерськими школами. Вартість середньої освіти за кордоном залежить від країни перебування. Пропонуємо ознайомитися з орієнтовними річними витратами на навчання, проживання, а також на базову страхову програму:
Експерти Mudra підбирають навчальний заклад індивідуально, з огляду на критерії школярів і їхніх батьків. Зараховуємо як у школи-пансіони, так і в державні школи з опцією проживання в місцевій сім’ї. Ми знайдемо можливість задовольнити ваші потреби, яким би особливим не був ваш запит. Звертайтеся, подбаймо разом про якісну освіту для вашої дитини!
Дізнавайтесь про освіту за кордоном українською мовою
Перейти на UA версію сайту?