Статус тимчасового захисту і навчання за кордоном: найголовніше


							альт Корисно знати:

Після повномасштабного вторгнення стало актуальним питання легалізації статусу перебування українців, які виїхали з міркувань безпеки в інші країни. Рішенням для них стало отримання статусу тимчасового захисту. У зв’язку з цим команда Mudra частіше отримує запити від батьків та студентів, яких цікавить, чи дає статус тимчасового захисту право на дешевше або навіть безкоштовне навчання за кордоном для українців. Тому у цьому матеріалі ми відповімо на типові запитання, які пов’язані з цією темою.

Освітня агенція допомагає з оформленням тимчасового захисту?

Освітня агенція не займається оформленням статусу тимчасового захисту, бо це питання лежить за межами зони нашої експертизи. Зазвичай, щоб отримати статус тимчасового захисту, студент по приїзду в країну звертається до місцевого підрозділу міграційної служби або спеціальних центрів для біженців.

Що дає статус тимчасового захисту?

Статус тимчасового захисту легалізує перебування громадян України в іноземній державі без втрати українського громадянства та надає доступ до тамтешніх соціальних послуг.

Чи дає статус тимчасового захисту право на безкоштовне навчання за кордоном?

Ті, хто мають статус тимчасового захисту, можуть претендувати на безкоштовний доступ до середньої освіти державною мовою навчання за місцем поточного проживання. Вища освіта лишається платною. Єдине, на що можуть розраховувати в деяких країнах майбутні студенти програм вищої освіти – спеціальні умови. Наприклад, їм може бути доступна опція оплати навчання за прайсом як для місцевих, а не міжнародних студентів.

Які переваги руху до навчання за кордоном через статус тимчасового захисту?

Крім того, що студент може претендувати на ціни як для місцевих студентів, також їм не потрібно оформлювати студентську візу. Якщо ви співпрацюєте з освітньою агенцією, то це своєю чергою впливає на вартість послуг освітньої агенції, які відповідно будуть для вас дешевші. Так, наприклад, в Mudra, якщо вам не потрібен комплексний візовий супровід, ви зекономите 25 % від вартості стандартного договору.

Чи маєте ви досвід роботи по цьому шляху до навчання за кордоном?

Освітня агенція Mudra має досвід роботи з цим шляхом до навчання за кордоном як з програмами середньої освіти, так і з програмами вищої освіти.

Можливості для навчання по статусу тимчасового захисту однакові та поширюються на всі країни ЄС?

Ні, якщо ви маєте статус тимчасового захисту в одній країні ЄС, а хочете навчатися в іншій, вам потрібно відмовитись від статусу в першій країні та оформити його в другій.

Чи можу я податися на стипендію, якщо я обираю шлях не через студентську візу, а через статус тимчасового статусу?

Так, у вас лишається така можливість.

Щоб дізнатися більше про те, які можливості дає тимчасовий захист і почути цікаві деталі з кейсів студентів Mudra, переходьте за посиланням і дивіться відео на YouTube каналі Mudra.

Безкоштовна консультація про шляхи до освіти за кордоном

Сподіваємось, ми відповіли на основні ваші запитання, які стосувалися цієї теми. Якщо вас цікавить, які можливості й шляхи вам доступні для навчання за кордоном, зверніться за безкоштовною консультацією до команди Mudra. Це можна зробити 1 з 3 способів:

  • заповніть форму на сайті mudra.ua
  • телефонуйте (098) 115 115 0, (095) 115 115 0 або (063) 115 115 0
  • напишіть у Telegram (095) 686 30 55
Підписатися на новини
Безкоштовна консультація