Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Канада

Вища освіта в Канаді

Канада - високорозвинена країна Північної Америки, одна з країн G7 і займає 16 місце за рівнем ВВП в світі (2018). Система освіти в Канаді відрізняється тим, що максимум повноважень знаходиться у влади провінцій.

На сьогодні в Канаді 278 закладів вищої освіти, серед яких 96 - університети, а решта - коледжі.

Іноземні студенти не дарма обирають саме Канаду для здобуття освіти, адже канадська система вищої освіти зуміла об'єднати в собі якість і відносну доступність, якщо порівняти з сусідніми Штатами. У списку ТОП 500 університетів світу присутні 19 закладів вищої освіти, в ТОП 100 - 3.

Особливості вищої освіти в Канаді

Канадська система вищої освіти орієнтована на ринок і його потреби. Це враховують у своїх програмах все ВНЗ Канади. Серед місцевих закладів вищої освіти популярна практика співпраці з представниками бізнесу в регіоні. Йдеться про справді серйозне співробітництво: представники коледжів і університетів проводять опитування серед місцевих компаній, бажаючи дізнатися, які фахівці потрібні ринку, які знання і вміння важливі для сьогоднішніх студентів, які скоро стануть випускниками і будуть шукати роботу. Також студенти проходять практику і стажування в компаніях, які представляють місцевий бізнес і таким чином мають можливість отримати перший досвід роботи, будучи ще студентом. Це важливо, адже місцеві роботодавці орієнтуються саме на досвід роботи студента і його вміння, а не на те, який коледж чи університет видав йому або їй диплом.

Якщо в Україні існує переконання, що вища освіта вважається повноцінною тільки, якщо ви не обмежилися лише бакалавратом і закінчили магістратуру, то магістратура в Канаді важлива тільки для тих, хто збирається розвиватися в своїй сфері як педагог або планує йти в науку.

Також є особливості різних спеціалізацій. Що в США, що в Канаді медична освіта значно відрізняється від української системи освіти і тривалістю, і ретельністю підготовки фахівців. Але такі витрати ресурсів виправдані. Отримана медична освіта в Канаді відкриває для українців масу можливостей, адже в усіх країнах світу знають і цінують той рівень підготовки медиків, який є в Канаді.

Підготовчі програми

Йдеться про програми при університетах, які розроблені спеціально для іноземних студентів. Їх головна мета - підготувати іноземних студентів до навчання в канадському навчальному закладі. Така підготовча програма найчастіше робить акцент на поліпшенні мови (письмо, читання, розмовна мова і сприйняття на слух). Також програмою передбачено проведення лекцій, на яких студенти більше дізнаються про різні тонкощі вищої освіти в Канаді та конкретно в цьому університеті.

Програма Foundation

Foundation - це програма, яка була розроблена спеціально для іноземних студентів для того, щоб компенсувати різницю між програмами середньої освіти Канади та інших країн. Крім того, особливу увагу в програмі Foundation приділяють підготовці студентів до вступу в університети Канади.

Роль public colleges в системі вищої освіти Канади

Public colleges - це державні та приватні заклади, де готують випускників школи на 2-річних програмах як фахівців для сучасного ринку праці. Після навчання в такому коледжі студент може продовжити навчання в університеті на програмі бакалавра вже з 2 або 3 роки навчання, а може піти працювати. Головна особливість таких коледжів в тому, що вони тісно співпрацюють з місцевими роботодавцями: консультуються, яких фахівців не вистачає, дізнаються, якими вміннями повинні володіти фахівці і, грунтуючись на цій інформації, вносять зміни в навчальні програми.

Сертифікатні програми

Сертифікатні програми - це навчання на однорічній післядипломної програмі в коледжі по вашій спеціалізації. Такі програми вибирають українці, які вже мають вищу освіту, але бажають змінити спеціальність або продовжити навчання.

Вартість вищої освіти в Канаді

У Канаді працює незмінний принцип, який стосується вартості вищої освіти: вартість вищої освіти в Канаді для іноземних студентів в 2-3 рази вище, ніж для громадян Канади. Але якщо порівнювати вартість 1 року навчання на програмі бакалаврату або магістратури і вартість проживання з іншими країнами (США, наприклад), то університети Канади для українців більш доступні за ціною, ніж аналогічні інститути в США. Вартість навчання в Канаді стартує від 10,5 тис. Доларів до 18 тис. Доларів.

Стипендії

Стипендії в Канаді менше за розміром, ніж в сусідніх Штатах, але і навчання в першій країні дешевше. Середній розмір стипендії становить 750-3750 доларів в рік.

Проживання

Іноземні студенти, які навчаються в Канаді, мають можливість вибирати місце проживання:

 • В резиденціях (якщо такі є)
 • У місцевих сім'ях
 • В апартаментах

Робота під час навчання

На відміну від американських університетів, які ми вже згадували, в Канаді більш лояльно ставляться до бажань студентів заробити грошей у вільний від навчання час. Іноземним студентам дозволяють працювати 20 годин на тиждень під час навчання і повний робочий день на канікулах. Місце роботи (на території кампуса або в іншому місці) не обмежується. У Канаді ставляться до роботи під час навчання не стільки як способу заробити, як до можливості отримати перший досвід роботи за фахом і перші рекомендації, які дозволять влаштуватися на хорошу роботу після закінчення університету.

Працевлаштування випускників

Якщо вас цікавить навчання в Канаді на магістратурі не тільки через можливість отримати високий рівень знань і канадський диплом, а також ви хочете офіційно працювати в Канаді, є хороша новина для вас. Канадська міграційна служба видає дозволи на роботу для випускників. Термін дії дозволу залежить від тривалості навчання. Якщо ви завантажуєте навчання на річній програмі, ви отримуєте дозвіл на роботу на 1 рік. Якщо тривалість програми більше 2 років, то ви отримуєте дозвіл на роботу в Канаді на 3 роки.

Огляд коледжів Канади

Arbutus College - приватний бізнес коледж у Ванкувері, який займається підготовкою фахівців в таких сферах як бізнес, гостинність, міжнародна торгівля, мистецтво, переклад (китайський, корейський, японський).

Camosun College - державний коледж, який знаходиться в місті Вікторія. Тут студенти готуються до вступу в університет за програмами у сфері охорони здоров'я, мистецтва, бізнесу, науки та спорту.

Conestoga College - державний коледж, який знаходиться в місті Кітченер, Займається підготовкою фахівців з одно-, двох-, трьох- і чотирирічних програма в сферах бізнесу, технологій, інженерії, охорони здоров'я та дизайну.

Confederation College - державний коледж, який знаходиться в місті Тандер-Бей. Готує фахівців з академічних програмах молодшого спеціаліста, сертифікаційних і дипломних програмах в сферах науки, інженерії, бізнесу, фінансів, IT, охорону здоров'я, медіа та сфері гостинності. Робить акцент на співпраці з місцевими роботодавцями, в компаніях яких студенти коледжу проходять практику.

Douglas College - державний коледж, кампуси якого знаходяться в двох містах провінції Британська Колумбія - Нью-Вестмінстер і Кокітламе. Проводить підготовку фахівців за програмами Associate Degree, бакалаврат, Сертифікатні програми в таких сферах: бізнес-адміністрування, торгівля, гуманітарні науки, соціальні науки, охорону здоров'я, технології, література, англійська мова та виконавче мистецтво.

Fanshawe College - державний заклад вищого закладу, який готує фахівців з сертифікатним, дипломним, бакалаврськими програмами. Всього в Fanshawe College налічує більше 200 спеціалізованих програм. Головний кампус знаходиться в місті Лондон (Канада). Також Fanshawe College має додаткові кампуси в Симко, Вудстоку, Тіллсонбурге, Сент-Томаса.

Georgian College - державний коледж в місті Беррі, провінція Онтаріо. Спеціалізується на підготовці фахівців у сфері прикладного мистецтва і технологій на програмах підготовки бакалаврів та молодших спеціалістів.

Herzing College - приватний коледж в Канаді, який має 3 кампусу в Монреалі, Оттаві і Торонто. У Herzing College навчають студентів на сертифікатних, дипломних, бакалаврських та магістерських програмах у сфері охорони здоров'я, технологій, бізнесу, юридичних досліджень і громадської безпеки.

Langara College - державний коледж у Ванкувері, який готує фахівців в області мистецтва, бізнесу, науки і технологій, гуманітарних і соціальних наук, охорони здоров'я по сертифікатним, бакалаврським і післядипломною програмами.

Lethbridge College - державний коледж в Летрбрідже, який пропонує студент навчання на професійно-технічних, бакалаврських, дипломних і сертифікатних програмах. Сфери навчання: право, екологія, медицина, інженерія, бізнес, маркетинг, фінанси, мода, дизайн, сфера гостинності, агропромисловість та соціальна діяльність.

Niagara College - державний коледж з кампусами в містах Велланд, Ніагара-он-да-Лейк, Ніагара-Фолс. Тут готують фахівців на сертифікатних, дипломних, бакалаврських та професійно-технічних програмах. Серед найбільш популярних сфер навчання бізнес, піар, комп'ютерні науки, туризм та готельно-ресторанний менеджмент.

Seneca College - державний коледж в Торонто, який вважається одним з найбільших закладів вищого закладу в Канаді і навчає 100 тисяч студентів. Студенти вивчають біотехнології, інженерію, авіацію, медицину, ветеринарію, IT, фінанси, бізнес, маркетинг, соціальну діяльність, психологію, право, медіа, сферу гостинності, журналістику, образотворче мистецтво, моду, дизайн і екологію. У Seneca College доступні наступні академічні програми: сертифікатна і дипломна програми, бакалаврат, програми молодшого спеціаліста та сертифікати про післядипломну освіту.

Sheridan College - державний коледж в Оквілле. Тут студенти вивчають агрокультури, мистецтво, гуманітарні та соціальні науки, бізнес і комп'ютерні технології, інженерію, математику, природничі науки, охорону здоров'я, а також мають можливість освоїти технічну спеціальність.

Sprott Shaw College - приватний коледж в Оквілле, який має 16 кампусів і понад 100 навчальних програм. Історія Sprott Shaw College тягнеться з 1903 року, тому коледж з віковою історією відомий як в Канаді, так і за межами країни. Цей коледж спеціалізується на підготовці фахівців в таких сферах як охорона здоров'я, туризм, сфера гостинності, бізнес, торгівля і міжнародні студії.

St.Lawrence College - державний коледж, який має 3 кампусу в Броквилл, Кінгстоні і Корноуле. Тут студенти вивчають біотехнологію, медицину, ветеринарію, інженерію, психологію, гуманітарні науки, бізнес, маркетинг, фінанси, дизайн, музику, сферу гостинності, соціальну діяльність.

Огляд університетів Канади

Cape Breton University - державний вищий навчальний заклад в Новій Шотландії. Студенти Cape Breton University вивчають бізнес, лінгвістику, науку, готельно-ресторанна справа та туризм, нафтову промисловість на програмах бакалаврату, магістратури та МВА. На базі Cape Breton University студенти проводять дослідження, взаємодіють з бізнесом та громадським сектором, вирішуючи реальні проблеми реальних організацій. У такій спосіб студенти здобувають не просто перший досвід, а й розуміють, що вони здатні робити свій вплив на зміни в цьому світі.

Lakehead University - державний університет з кампусами в Тандер-Бей і Орільо. Студенти Lakehead University навчаються на бакалаврських, магістерських, дипломних, сертифікатних програмах і докторантурі. У Lakehead University ви маєте можливість вивчати науку, бізнес, IT, криминологию, освіту, інженерію, лінгвістику, медіа, право, медицину, соціологію. Важлива особливість Lakehead University в тому, що на території університету 9 національних відділень досліджень.

Mount Saint Vincent University - державний університет в Галіфаксі, який відомий своїм підходом до навчального процесу: студенти вчаться в невеликих класах, по індивідуальних програмах і більшу частину в навчальній програмі відведено практиці. Завдяки співпраці Mount Saint Vincent University з місцевими компаніями, студенти проходять оплачуване стажування, а завдяки партнерським відносинам з іноземними університетами, студенти Mount Saint Vincent University беруть участь в річних програмах з обміну, навчаючись в університетах Австрії, Китаю, Франції, Іспанії, Швеції. Крім того, це єдиний в Канаді університет, де студенти можуть вивчати на бакалаврських програмах зв'язку з громадськістю та дослідження дітей та молоді. Також студенти вивчають в Mount Saint Vincent University науку, інформаційні технології, лінгвістику, бізнес, освіту, соціологію, готельно-ресторанна справа, туризм і журналістику. В Mount Saint Vincent University представлені наступні академічні програми навчання: сертифікати, дипломи, бакалаврат і магістратура.

University of Manitoba - найбільший в провінції Манітоба державний науково-дослідний університет. University of Manitoba - це один 15 найбільших дослідницьких університетів в Канаді, який присутній також у списку ТОП 500 кращих університетів світу. Всього в University of Manitoba представлено понад 100 академічних програм. Зокрема, студенти University of Manitoba вивчають сільськогосподарські і харчові науки, сільське господарство, архітектуру, мистецтво, науку про навколишнє середовище, стоматологію, освіту, інженерію, екологію, бізнес, право, музику, сестринська справа, фармацевтику, менеджмент, соціальну роботу і т . Д. Цей університет вже вибрали представники 122 країн світу і це точно ще не межа.

University of Winnipeg - державний університет у Вінніпезі. Навчає студентів на бакалаврських та магістерських програмах, курсах англійської мови, професійних післядипломних програмах і в колегіаті (старших класах). Студенти вивчають гуманітарні науки, освіту, кінезіології, науку і теологію. Університет регулярно займає перші місця в професійних рейтингах в номінаціях «Репутація» та «Академічна успішність студентів».

Thompson Rivers University - державний університет в Камлупс. Університет пропонує студентам на вибір навчання на 140 програмах у сферах бізнесу, науки, медицини, архітектури, агропромисловості, індустрії гостинності, гуманітарних наук, лінгвістики, журналістики, соціальної діяльності, права, інформаційних технологій, мистецтва, маркетингу, фінансів, освіти, екології та дизайну . У Thompson Rivers University студенти вчаться на програмах бакалаврату, магістратури, МВА, сертифікаційних, дипломних програмах і програмах молодшого спеціаліста. Крім того, при Thompson Rivers University проходить підготовка до вступу на відповідній програмі. Thompson Rivers University - член Асоціації Університетів та коледжів Канади, представник мовних центрів Канади та Ради Міжнародних шкіл.

University of Guelph - державний університет в Гуелф, за яким закріплено звання одного з топових університетів Канади, якщо оцінювати його за такими пунктами як репутація, інновації, розвиток кампуса і наявність дослідницьких програм. В University of Guelph студенти вчаться на програмах бакалаврату, магістратури, МВА, програмах молодшого спеціаліста, сертифікатних програмах. Також в University of Guelph є можливість пройти курс англійської мови для академічних цілей. Студенти University of Guelph вивчають науку, бізнес, лінгвістику, ветеринарію, готельно-ресторанна справа, туризм, медіа, медицину, інженерію, фармацевтику. Багато з програми University of Guelph займають місця в ТОП-5 кращих академічних програм.

University of Regina - державний дослідницький університет в місті Реджайна. Студенти University of Regina вивчають науку, бізнес, освіту, інформаційні технології, кулінарію, медіа, право, інженерію, готельно-ресторанна справа, журналістику, медицину на таких академічних програмах: бакалаврат, магістратура, МВА, Сертифікатні та дипломні програми. Крім того, важливу роль в University of Regina приділяють вивченню англійської. Його студенти вивчають на програмі англійської мови для академічних цілей і програмою «Англійська мова як друга мова». University of Regina виділяється на тлі інших закладів вищої освіти завдяки тому, що академічні програми ґрунтуються на експериментальній навчанні. Також університет співпрацює з багатьма місцевими компаніями і урядом. Завдяки цьому студенти допомагають своїм розумом вирішувати реальні проблеми ще під час навчання і проходять оплачувані стажування.

Wilfrid Laurier University - це державний університет в Ватерлоо. Студенти цього університету вивчають бізнес, науку, інформаційні технології, музику, криминологию, освіти, ЗМІ, лінгвістику, право і соціологію. У Wilfrid Laurier University можливе навчання на програмах бакалаврату, магістратури, МВА, дипломних програмах, а також вивчення англійської мови як і рідної мови. Крім того, в Wilfrid Laurier University були розроблені одні з перших програми навчання «co-ap» в сфері бізнесу. Вони передбачають практику в реальних компаніях. Сьогодні в Wilfrid Laurier University напрацювали великий досвід в цій сфері і встановили партнерські зв'язки з топовими компаніями світу, в тому числі і з KPMG, Ernst and Young, PepsiCo, Scotiabank, Unilever і Manulife Financial.

Незалежно від того, де ви бажаєте вчитися і яку спеціалізацію вибрали, варто спочатку проконсультуватися з фахівцем, який допоможе вам уникнути марної трати часу і грошей, адже особливості навчання в Канаді в 2019 році можуть значно відрізнятися від досвіду минулих років. Але професійні консультанти постійно проводять моніторинг цієї інформації і завжди можуть вам допомогти.

Якщо ви бажаєте отримати безкоштовну консультацію фахівця з приводу навчання в одному з вище названих навчальних закладів, звертайтеся в компанію Mudra по номеру, що зазначений на сайті.

Безкоштовна консультація