Вища освіта

Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Результати відсутні

Вища освіта

Вища освіта в Китаї для українців 

Китай є найбільшою за чисельністю населення державою в світі. Це велика країна, лідер світової економіки, промисловості, освіти і військової галузі в усьому світі. До слова, економіка Китаю - перша в світі за ВВП.

КНР по праву вважають зразковим державою в сфері реформування сектора освіти в країні. Протягом останніх десятиліть Китай зробив великий прорив: відсоток неписьменного населення країни знизився до 15%, кількість навчальних закладів зросла в десятки разів, з'явилися приватні навчальні заклади, які збільшили конкуренцію і пропозиція на ринку освітніх послуг.

Дипломи китайських вузів високо цінуються на міжнародному ринку праці, рівень підготовки студентів і якість навчання можна порівняти з провідними європейськими та американськими вузами.

За рівнем розвитку науки і освіти Китай входить у світову трійку лідерів і показує високий рівень цитованості наукових робіт і велика кількість патентів.

Держава в сфері освіти проводить політику підвищення рівня фінансування вищих навчальних закладів і всіляко сприяє залученню іноземних студентів.

Сьогодні в Китаї навчається понад 290 000 іноземних студентів з США, Японії, Південної Кореї, країн Африки та Європи. Іноземних студентів приваблює доступна вартість і високі стандарти освіти в китайських вузах, а також хороші умови навчання іноземних студентів та стипендіальні програми.

У структурі вищої освіти Китаю налічується більше 2000 навчальних закладів. Функціонують і державні, і приватні вузи, які щорічно випускають близько 7 млн студентів.

Рейтинги університетів Китаю щорічно показують високі позиції в світовому просторі. Так, в рейтинг QS University Ranking 2019 увійшли 40 вищих навчальних закладів країни: в ТОП-100 - 6 вузів, в ТОП-500 - 21 вуз.

Переваги навчання в вищих навчальних закладах Китаю

 • Багатомовність навчання - велика частина університетів Китаю пропонує студентам навчання на китайській мові, є і англомовні програми. При кожному вузі функціонують курси китайської мови, які дозволяють досконало оволодіти однією з найперспективніших мов в світі;
 • Дисциплінованість студентів - навчання в вузах Китаю - це повна протилежність демократичному європейському підходу до освіти. Тут немає плаваючих дедлайнів, вільного відвідування і інших поступок для студентів. З одного боку, це створює напружену обстановку, але з іншої, це дуже дисциплінує, особливо іноземних студентів - всі роботи і проекти здаються вчасно, всі присутні на заняттях і готуються до них. Такий підхід в деякій мірі і сприяє високим показникам підготовки студентів в китайських вузах;
 • Технологічні можливості для навчання - університети Китаю мають сучасну матеріально-технічну базу і всі необхідні умови для технічної сторони навчання. Крім того, у великих містах країни створені наукові парки і лабораторії, які мають весь останній технічне обладнання. Будь-який студент, захоплений наукою, може працювати над власними проектами в таких технологічних парках;
 • Красиві міські пейзажі - велика частина вищих навчальних закладів Китаю розташовані в найцікавіших і зачаровують районах великих міст: в імператорських садах, біля озер, неподалік технологічних парків;
 • З кампусу китайського вузу можна не виходити на протязі декількох тижнів - адже тут все продумано і облаштовано для комфортного навчання, проживання, харчування та розваг;
 • Доступна вартість навчання і проживання в студентських кампусах;
 • Унікальний культурний досвід і високі шанси на успішне працевлаштування - студенти вивчають китайську мову, традиції живопису і східного мистецтва, національні танці та китайську кухню. На сьогоднішній день, фахівці, які знають китайську мову високо затребувані в діловому співтоваристві по всьому світу.

Особливості вищої освіти в КНДР

Для вступу в китайський вуз одних документів про повну загальну середню освіту недостатньо, вам знадобиться ще й гарна мовна підготовка. Якщо це англомовна програма - сертифікат IELTS / TOEFL в залежності від вузу.

Примітно, що всі іноземні студенти проходять тест HSK на знання державної мови. Навіть навчаючись на англійській мові, китайський знадобиться вам в побутових або особистих цілях. Так що настійно радимо, за рік або два до надходження, грунтовно зайнятися його вивченням.

Для навчання на магістратурі в Китаї студентам знадобиться високий рівень тесту HSK, не нижче 180 балів, а також документи про неповну вищу освіту.

Крім того, деякі китайські вузи вимагають від студентів наявність портфоліо, автобіографії, мотиваційного листа, академічного резюме або рекомендації від викладачів. Слід відразу зазначити, що наявність таких документів у іноземного студента в рази підвищує шанси на зарахування в китайський вуз.

У великих науково-технічних університетах Китаю діють внутрішні вступні тести, які проходять і місцеві, і іноземні студенти.

Цікаво, що в деяких вищих навчальних закладах Китаю встановлені вікові обмеження для здобуття вищої освіти. Взяти, приміром, Пекінський університет, в який можна вступати студентам від 18 до 25 років.

Слід врахувати і той факт, що середня освіта в Китаї триває 12 років, і від студентів з 11 річним середньою освітою, можуть зажадати пройти підготовчий річний курс або пройти навчання на 1 курсі вузу своєї країни. Однак, в більшості випадків, китайські вузи приймають студентів без особливої ​​уваги на академічні роки середньої освіти, особливо якщо мова йде про студентів з високими академічними показниками і балами тесту HSK.

Особливістю успішного реформування сектора вищої освіти Китаю став не тільки високий рівень фінансування вузів, а й створення різних освітніх проектів, метою яких є розвиток наукового потенціалу країни. Одним з найвідоміших таких проектів є об'єднання 9 провідних технічних і дослідницьких вищих навчальних закладів Китаю під назвою «К-9».

В елітну групу «К-9» увійшли кращі університети Китаю, її вже порівняли з американським об'єднанням «Ліга Плюща». Завдяки державній підтримці і високому рівню результатів досліджень, ці університети стабільно представлені в світових рейтингах кращих навчальних закладів, готують кращих фахівців на ринку праці усього світу і залишаються незмінними лідерами китайського освіти.

Вища освіта в Китаї - це висока якість навчання, сучасне технічне забезпечення освітнього процесу, високі рейтинги навчальних закладів в світі. Навчання в університетах Китаю дозволить отримати фундаментальну підготовку в будь-якій сфері наук, пройти стажування в провідних компаніях країни, попрацювати над власними науковими проектами, опанувати китайською мовою досконало і стати затребуваним фахівцем на міжнародному ринку праці.

Безкоштовна консультація