Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Греція

Вища освіта в Греції для українців

Система вищої освіти Греції повністю регулюється державою. Крім державних закладів вищої освіти, у країні також працюють регіональні філіали університетів та коледжів США і Великобританії. Вартість навчання в приватних закладах вищої освіти Греції відповідно вища, ніж в державних.

З кожним роком Греція займає все міцніші позиції як країна, яка приймає іноземних студентів з усіх усюд. Особливо це стосується студентів зі спеціалізацією в історичних дисциплінах. На території сучасної Греції добре збереглися безліч пам'яток історії, вивчати та досліджувати які щороку приїздять сотні студентів з різних куточків світу.

Вища освіта в Греції популярна серед іноземців з кількох причин:

 • хороша академічна база, що базується на засадах й принципах, сформованих на території зародження західної цивілізації;
 • доступна вартість проживання і навчання;
 • розвинуті партнерські відносини з провідними університетами Європи, що дозволяє студентам в майбутньому поїхати навчатися за обміном на 1-2 семестри або отримати подвійний диплом;
 • вибір з понад 500 англомовних програм навчання різного академічного рівня та спеціалізації.

Післяшкільна система освіти Греції поділяється на 2 типи:

 • Неуніверситетська професійна освіта
 • Університетська освіта (3 академічні рівні)

Заклади вищої освіти Греції також поділяють на 2 види за типом програм навчання :

 • Університети – готують студентів на бакалаврських, магістерських та PhD програмах зі спеціалізацією в гуманітарних, соціальних, природничих науках, науках про здоров’я, технологіях, економіці та бізнесі. Всього їх налічується 24 в країні (державні і приватні).
 • Технологічні інститути (університети) – готують студентів за професійно-технічними та сертифікатними програмами зі спеціалізацією в мистецтві, музиці, бізнесі, економіці, охороні здоров’я та агрономії. Акцент під час навчання в таких закладах вищої освіти робиться на практичні заняття та професійне стажування.

Грецькі університети також представлені в міжнародних рейтингах. Зокрема в переліку найкращих 1000 університетів світу QS World University Rankings 2020 присутні 6 університетів Греції:

 • National Technical University of Athens – 454 місце
 • Aristotle University of Thessaloniki в групі 561-570
 • National and Kapodistrian University of Athens в групі 651-700
 • University of Patras в групі 701-750
 • University of Crete в групі 751-800
 • Athens University of Economics and Business в групі 801-1000

Неуніверситетська професійна освіта

Це програми підготовки вузькоспеціалізованих фахівців зі спеціалізацією в релігієзнавстві, автомеханіці або образотворчому мистецтві. Тривалість навчання — 3 роки. По завершенню навчання студенти отримують диплом з кваліфікацією. Також в Греції є державні центри технічної освіти. Вони навчають студентів на коротких програмах тривалістю від 3 до 9 місяців. Такі центри дають орієнтовану на практику освіту і пропонують вибір з понад 20 предметних областей, які можуть вивчати студенти. Професійну освіту також пропонують в Інститутах професійного навчання. У них студенти навчаються на програмах тривалістю 4 семестри та отримують диплом з професійною кваліфікацією.

Вища освіта в Греції: бакалаврат

Навчання на бакалаврській програмі в Греції зазвичай триває 4 роки. У вузьких спеціалізаціях тривалість бакалаврату може бути 5 років як, наприклад, на бакалаврських програмах зі спеціалізацією у ветеринарній медицині та інженерії. Як і в інших університетах світу, студенти бакалаврату в Греції вивчають основні курси та курси на вибір. Завдяки зручному графіку навчання багато студентів поєднують здобуття диплома бакалавра з підробітками. Також паралельно з навчанням студенти можуть пройти професійне стажування. Для пошуку стажування необхідно звернутися до консультантів з питань працевлаштування. Такі департаменти зазвичай є в кожному університеті.

Вища освіта в Греції: магістратура та докторантура

Навчання на магістратурі в Греції триває щонайменше 4 семестри або більше в залежності від спеціалізації. Специфіка навчальної програми магістратури залежить від того, про магістратуру якого типу йде мова: навчальна (taught) чи дослідна (research). Заявки для вступу на магістратуру в Греції, як правило, влітку приймають до червня-липня або взимку до січня-лютого. Деякі університети ж навпаки не мають конкретних термінів, тому ви можете подати в них документи відразу, як будете готові. Саме через це варто уточнювати правила вступу на будь-який академічний рівень індивідуально в кожному університеті.

Правила вступу й навчання на докторській програмі в Греції не відрізняються від правил в більшості країнах світу. Тривалість програми залежить від специфіки дослідної теми.  Студент здобуває відповідний академічний рівень після публічного захисту своєї дисертації, яка має бути 100 % оригінальною та демонструвати досягнення в галузі науки чи іншої сфери діяльності.

Правила вступу для здобуття вищої освіти в Греції для іноземців

Кожен іноземний студент, який планує навчатися в місцевому університеті на бакалавраті, має надати свідоцтво про закінчення середньої школи, що вважається еквівалентним місцевому. Також студент має мати рекомендації. Це можуть бути листи від викладачів школи, де навчався студент.

Особливістю вступу на магістратуру в Греції є те, що ви маєте мати диплом бакалавра, отриманий після навчання на чотирирічній програмі. Випускники трирічних програм не можуть одразу вступити і мають пройти додаткову підготовку. Також в Греції є специфічні правила для представників окремих спеціалізацій. Наприклад, ті, хто хоче отримати ліцензію на професійну медичну діяльність в Греції, маючи іноземний диплом, зобов’язані спочатку пройти підготовку на спеціальних курсах тривалістю 6-9 місяців і скласти іспит.

Іноземні студенти можуть здобувати вищу освіту в Греції на програмах з грецькою або англійською мовою навчання. Для тих, хто планує навчатися на програмі з грецькою мовою навчання, необхідно під час подачі заявки на вступ надати сертифікат з рівнем мови від мовної школи, де навчався студент, або результати стандартного державного іспиту KPG.

З розвитком Греції як популярного маршруту серед іноземних студентів, більшає і англомовних програм навчання. Для вступу студенти мають надати результати IELTS або TOEFL. Якщо рівень володіння мовою ведення навчання на академічній програмі не відповідає мінімально необхідному, студенту пропонується пройти навчання за програмою підготовки при університеті.

Якщо вас зацікавила можливість здобувати вищу освіту в Греції або лишилися питання щодо вступу, звертайтеся за консультацією в Mudra. Вже зараз ви можете отримати першу безкоштовну консультацію. Для цього достатньо зателефонувати за номером 0444991150 або залишити заявку на сайті в pop-up вікні.

Вступ та плата за навчання в Греції для іноземців

Всі заяви на вступ, в тому числі від іноземців, подаються в Греції через Міністерство національної освіти та релігії. Заяви зазвичай приймаються до 1 липня.

Студенти країн ЄС, навчаючись в державному університеті на бакалавраті, не платять за навчання. Якщо ви український студент, який їде здобувати ступінь бакалавра або другу вищу освіту в Грецію, вам навчання обійдеться в близько 1,5 тис. євро.

Багато студентів, в тому числі і іноземні, подають заявки на стипендіальні програми. Крім класичних приватних стипендіальних програм чи популярних програм громадських організацій, в Греції також є Національний стипендіальний фонд. Розмір стипендії залежить від специфіки спеціалізації та рівня підготовки студента.

Для здобуття вищої освіти в Греції, іноземець, який проживає не в країні ЄС, має отримати студентську візу.

Безкоштовна консультація