Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Ірландія

Вища освіта в Ірландії для українців 

Загальні факти про Ірландію

Ірландія відома репутацією найбезпечнішої в світі країни. Хоча в Дубліні проживає більше 1 млн. осіб, але приїжджі одноголосно погоджуються, що це місто не виглядає як типова столиця. Люди тут доброзичливі, позитивні і відкриті до іноземців. Регіональні міста і селища відомі тим, як сильно розвинена спільнота і взаємодія в населених пунктах Ірландії. Студенти, які навчаються не в столиці Ірландії, швидко інтегруються в місцеву громаду і не будуть відчувати себе самотніми.

Ірландія приваблює не тільки високим рівнем життя, безпеки, рівнем розвитку окремих сфер діяльності, а й красою місцевості. Ірландія – це країна з багатою віковою історією, культурою та природою небаченої краси. Тому навчання у ВНЗ Ірландії це чудова можливість познайомитися з культурою цієї країни.

Чим приваблює вища освіта в Ірландії

В Ірландії роблять все для того, щоб система вищої освіти відповідала сучасним тенденціям. Наприклад, в 2011 році в Ірландії затвердили Національну стратегію розвитку системи вищої освіти до 2030 року. Ця стратегія передбачає зміни націлені на те, щоб:

 • Підвищувати рівень гнучкості системи навчання, щоб у студентів було більше свободи вибору.

 • Покращувати якість отриманого студентами під час навчання досвіду, якість роботи викладачів та рівня актуальності результатів навчання студентів для сучасного ринку праці.

 • Забезпечувати високий рівень взаємодії системи вищої освіти з соціальними, економічними та підприємницькими потребами завдяки своїм співробітникам, випускникам, актуальності програм навчання, якості дослідницької діяльності і здатності готувати фахівців високооплачуваних спеціальностей з реальними вигодами для суспільства.

Крім того, в грудні 2015 року уряд Ірландії затвердив план «Інновації 2020», який націлений на підтримку дослідницької діяльності. В Ірландії серйозно ставляться до розробок, науки і техніки, адже це майбутнє економіки держави. Тому студенти і обирають ВНЗ Ірландії, адже знають, що вища освіта в Ірландії орієнтована на сучасні тенденції розвитку економіки.

10 причин, чому студентів приваблює вища освіта в Ірландії

 • Тільки 36% громадян Ірландії говорять ірландською мовою, решта – англійською. Тому іноземні студенти не будуть відчувати наслідки мовного бар'єра.

 • Іноземні студенти ірландських університетів отримують після випуску із закладу вищої освіти дозвіл на працевлаштування в Ірландії.

 • Ірландські університети представлені в світових рейтингах кращих закладів вищої освіти. Наприклад, Trinity College Dublin в 2018 році зайняв 117 місце в міжнародному рейтингу університетів, а University College Dublin і National University of Ireland, Galway входять в ТОП 250 університетів світу.

 • В Ірландії щедрі стипендіальні можливості. Наприклад, Trinity College Dublin надає стипендію в розмірі € 5,000, NCI Galway – € 2,000 та інші заклади вищої освіти дають стипендію, що здатна покрити від 50 до 100% вартості навчання.

 • Студенти університетів Ірландії можуть поєднувати навчання з роботою.

 • Ірландія – це країна кар'єрних можливостей. Саме тут іноземні студенти отримують дорогоцінний досвід в європейських підрозділах таких світових компаній як Microsoft, Google, Apple, Dell, Google, HP, IBM, Facebook, Linkedin, Twitter, Pfizer, GSK і Genzyme, які розташовані в Ірландії.

 • Ірландія також відома високим рівнем дослідницької роботи, тому студенти США, Європи та Азії їдуть саме в Ірландію для того, щоб розвиватися як професійні вчені.

 • Ірландські навчальні програми (а це 5 тис. програм) відповідають міжнародним показникам якості вищої освіти. Це стосується програм в різних сферах діяльності: медицина, наука, технології, інженерія, бізнес, право, література, історія, філософія, психологія. Завдяки такій різноманітності студенти з різними інтересами знайдуть сильну і цікаву їм програму в ірландському університеті.

 • Ще одна додаткова перевага здобуття вищої освіти в Ірландії – це те, що студенти можуть з легкістю подорожувати по країні і в Європі паралельно з навчанням.

 • Якщо порівнювати, скільки коштує здобути вищу освіту в Ірландії з країнами з аналогічною якістю освіти (США, Великобританія), то Ірландія точно виграє в порівнянні показників «ціна-якість».

Особливості системи вищої освіти Ірландії

По завершенню навчання в школі в Ірландії діти 17-18 років пишуть іспит і отримують Leaving Certificate. Підготовка до іспиту передбачає 2 роки вивчення 6-7 предметів вузької спеціалізації. Після цього студенти вступають до вищого навчального закладу і продовжують своє навчання відповідно до обраного напрямку і спеціалізації. ВНЗ Ірландії популярні серед студентів, які не визначилися зі своєю спеціалізацією і бажають отримати хорошу загальну підготовку.

Види закладів вищої освіти в Ірландії

В Ірландії є, як державні, так і приватні заклади вищої освіти. Всього виділяють 4 основні типи закладів вищої освіти Ірландії:

 • Університети – всі вони державні, але повністю автономні.

 • Технологічний сектор – це технологічні університети і технологічні інститути, програми навчання в яких готують фахівців у сфері бізнесу, науки, інженерії, лінгвістики і музики. Ці заклади вищої освіти Ірландії готують студентів на сертифікатних, дипломних, бакалаврських та магістерських програмах.

 • Педагогічні коледжі – заклади вищої освіти Ірландії, які готують шкільних вчителів. У таких коледжах студенти навчаються на 3-річних програмах бакалаврату та 18-місячних післядипломних програмах.

 • Інші коледжі – державні та приватні заклади вищої освіти Ірландії. Більшість з них спеціалізується на підготовці фахівців у сфері бізнесу та викладацької діяльності. Кваліфікації та програми деяких коледжів завдяки партнерським відносинам з університетами і професійними асоціаціями акредитовані на вищому рівні, що часто привертає іноземних студентів.

Процедура вступу до ВНЗ

Іноземним студентам, які не закінчили ірландську школу, необхідно перед вступом пройти навчання на підготовчій програмі Foundation. Ця програма є в більшості університетів. Вона розрахована на іноземних студентів, яким необхідно підвищити рівень знань іноземної для них мови і показники академічної успішності. Часто в межах мовної програми враховується майбутня спеціальність, на якій планує вчитися на бакалаврській програмі студент. Навчання на програмі Foundation можна пройти в університеті, де планує вчитися студент, і в партнерських коледжах. Важливо зауважити, що навчання на програмі Foundation не тільки дає необхідні знання з навчальної програми, але і допомагає іноземним студентам, які планують здобувати вищу освіту в Ірландії, звикнути до нової країни, суспільства та правил.

Також іноземні студенти часто їдуть до Ірландії вчитися в старших класах ірландської 12-річної школи, отримують ірландський документ про закінчення навчання в школі і можуть без навчання на програмі Foundation вступити до місцевого ВНЗ.

Для вступу студенту необхідно мати хороші бали з профільних предметів його спеціалізації, сертифікат, який підтверджує рівень володіння англійською мовою та активну візу. Часто якщо у студента нижчий рівень англійської мови, ніж необхідно для плідної і зрозумілої роботи в ірландському університеті, він додатково ходить на спеціалізовані курси при університеті або в партнерських коледжах до початку навчання.

Точний список документів і вимог для абітурієнтів завжди варто уточнювати безпосередньо в університеті, щоб уникнути незручних ситуацій.

Навчальні програми у ВНЗ

Студенти ВНЗ Ірландії навчаються на бакалаврських програмах двох видів:

 • Стандартна програма бакалаврату тривалістю 3 роки

 • Програма бакалаврату з відзнакою (тривалість навчання 4 роки)

Тривалість навчання на програмі магістратури в Ірландії залежить від спеціалізації і вашого диплома бакалавра. Студенти, які закінчили бакалаврат за стандартною трирічною програмою, вчаться на дворічній програмі магістратури. Випускники бакалаврської програми з відзнакою вчаться на програмі магістратури тривалістю 1 рік. Важливо відзначити, що в Ірландії, як і в багатьох інших країнах Європи навчання на магістратурі не є обов'язковим. Найчастіше на магістерських програмах вчаться ті, хто бачить своє майбутнє в науковій або педагогічній діяльності.

Також іноземні студенти їдуть до Ірландії вчитися на програмах докторантури. Все завдяки гарному фундаменту для дослідницької діяльності, адже ірландські університети не тільки готують професійних фахівців, а й є науково-дослідними центрами. Вони укомплектовані всім необхідним для сучасної наукової діяльності. Тривалість навчання на такій програмі залежить від спеціалізації, але частіше за все мова йде про програму тривалістю 3 роки.

Крім цих програм, іноземні студенти навчаються в Ірландії на сертифікаційних програмах і програмах післядипломної освіти. Важливу увагу в межах навчання на будь-якій програмі в Ірландії звертають саме на практику. Часто програми передбачають обов'язкове проходження стажування.

Популярні спеціальності в Ірландії

Варто відрізняти, які програми популярні серед іноземних студентів і які програми популярні серед іноземних студентів, які після здобуття вищої освіти в Ірландії планують працевлаштуватися в цій країні. У першому випадку студенти орієнтуються на власні потреби, у другому – потреби ринку Ірландії. Тому в першому випадку лідирують бізнес спеціальності, а в другому випадку – інженерія, IT, туризм, медицина. Також до числа шанованих і популярних в Ірландії відносять педагогічні спеціальності.

Вивчення інформаційних технологій в Ірландії

За Ірландією не дарма закріплено неофіційне звання європейської IT столиці. Все завдяки тому, що в цій країні розташовані офіси головних технологічних гігантів нашого століття. Також ВНЗ Ірландії дають якісну підготовку фахівців інформаційних технологій. І з кожним роком Ірландія тільки зміцнює свої позиції в IT секторі. Сьогодні Ірландія входить до четвірки кращих країн для інвестицій. Тому вивчення інформаційних технологій в Ірландії це ваш шанс не просто здобути якісну освіту, а й великі перспективи працевлаштування після закінчення навчання.

Робота студентів під час навчання

Ще одна перевага, чому іноземні студенти з радістю їдуть вчитися до Ірландії – це дозвіл на роботу паралельно з навчанням. Єдине обмеження – це кількість робочих годин. Іноземні студенти працюють в Ірландії до 20 годин в тиждень під час навчального року. Ця перевага, адже в тих же Сполучених Штатах Америки студентам дозволяють працювати обмежену кількість годин виключно на території кампусу. А студенти, які здобувають вищу освіту в Ірландії, завдяки такому правилу можуть не тільки здобувати якісну освіту, а й отримати досвід роботи в Європі, заробляючи на власні потреби.

Працевлаштування випускників ВНЗ

Ще одна перевага навчання в ВНЗ Ірландії – це дозвіл на працевлаштування, що надається всім випускникам на 1 рік. Це хороший старт кар'єри навіть для тих, хто планує повернутися в Україну. Випускник європейського університету з хорошою базою знань, умінь, навичок і з досвідом роботи в Європі буде мати попитом серед українських компаній.

Проживання під час навчання

Студенти, які їдуть вчитися до Ірландії, самостійно обирають, де будуть жити.

 • Проживання в місцевих сім'ях – це варіант для студентів, які хочуть поринути в культуру і побут Ірландії. Студентам надається власна кімната, все необхідне для комфортного проживання та навчання. Студенти і батьки впевнені в безпеці такого варіанту проживання, адже приймаючі сім'ї проходять ретельну перевірку перед тим, як прийняти у себе вдома іноземного студента. Йдеться про перевірку, як житлових умов, так і біографій членів приймаючих родин правоохоронними органами.

 • Проживання в резиденціях навчальних закладів – часто самі університети або коледжі мають свої власні обладнані резиденції, в яких студенти живуть в одно- і двомісних кімнатах з окремою або спільною ванною, користуються загальною на 2-4 кімнати кухнею. У таких резиденціях також обладнані загальні зони – вітальні, де студенти відпочивають, готуються до занять або просто спілкуються. Це варіант для студентів, які хочуть відчути на собі всі радощі самостійного життя.

 • Готельні комплекси – часто заклади вищої освіти, у яких немає власних гуртожитків, підтримують партнерські відносини з місцевими готелями або іншими житловими комплексами для того, щоб їхні студенти були забезпечені житлом. Умови проживання в таких комплексах відрізняються.

 • Орендоване житло або кімната – ще один варіант для студентів, які хочуть відчути красу самостійного життя. Популярний варіант в разі, якщо у закладу вищої освіти немає власної резиденції. Часто консультанти університету або коледжу допомагають студентам знайти житло в місці неподалік від кампусу і з відповідними умовами.

Вартість здобуття вищої освіти в Ірландії

Вартість навчання в університетах, інститутах і коледжах Ірландії залежить від регіону навчання і рівня престижності закладу вищої освіти. Вартість навчання в Ірландії від 7 до 30 тисяч євро. Також варто вивчити стипендіальні можливості в конкретному університеті або коледжі. Важливо відзначити, що для отримання стипендії студенту в Ірландії необхідно мати високий рівень академічної успішності та наукові досягнення.

Консультація в Mudra

Mudra співпрацює з прикладними університетами, приватними коледжами і технологічними закладами вищої освіти Ірландії

Якщо вас зацікавила вища освіта за кордоном, залишилися питання або ви бажаєте уточнити вартість навчання в за індивідуальним запитом, звертайтеся в нашу компанію. Ми надаємо безкоштовну консультацію. Для цього зателефонуйте (044) 499 115 0 або залиште заявку на сайті Mudra.

Також менеджери Mudra не тільки консультують, підбирають країну, університет і програму навчання, але і допомагають:

 • з оформленням і перекладом документів

 • купівлею авіаквитків

 • організовують консультації дитини з психологом або освітнім консультантом для проведення профорієнтаційного тесту.

Безкоштовна консультація