Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Італія

Вища освіта в Італії для українців

Навчання в італійських вузах приваблює іноземних студентів доступною вартістю, високим рівнем освіти, багатою культурною спадщиною країни. Вчитися в Італії одне задоволення, теплий і м'який клімат, стародавні архітектурні споруди, незрівнянні краєвиди, сонячні пляжі і смачна кухня, своєрідні традиції і культура.

На сьогоднішній день в Італії навчаються понад 1,8 млн. студентів з різних країн світу. Традиційно, іноземні студенти їдуть в Італію, щоб вчитися в школах моди і дизайну і отримати високі перспективи розвитку в творчій сфері.

У структурі вищої освіти Італії 95 вищих навчальних закладів, з яких 47 державних і 20 спеціалізованих навчальних закладів, які займаються підготовкою студентів в сфері фізичної культури, 2 університети навчають італійської мови і культури.

12 університетів Італії увійшли в ТОП-500 QS University Ranking 2019, це 12,5% від усієї кількості вищих навчальних закладів країни, що говорить про високий рівень підготовки студентів. Відомий Болонський університет, який дав назву Болонської системи освіти теж перебувати в Італії.

Італійські вузи на 63% фінансуються державою, близько 14% фінансування займають студентські внески. У розвитку вищих навчальних закладів Італії активну участь беруть громадські організації і європейські і міжнародні програми, приватні благодійні фонди.

Серед популярних програм навчання бізнес - програми, медицина, економіка і управління, мода і дизайн, fashion-спеціальності та архітектура.

5 кращих університетів Італії

 1. Politecnico di Milano - один з кращих технічних вузів в світі. Основні напрямки підготовки студентів: інженерія, машинобудування, архітектура і будівництво;
 2. Università di Bologna - університет, якому в цьому році виповнилося 931 рік. Кращий класичний університет в сфері археології та історичних наук;
 3. Sapienza - Università di Roma - найстаріший університет Риму, популярний в сфері антропології, історії та фізики;
 4. Università degli Studi di Milano - вуз, якому в цьому році виповнюється 90 років, є по праву одним з наймолодших університетів в Італії і входить в престижну організацію - Ліга європейських дослідницьких університетів;
 5. Università degli Studi di Padova - престижний вуз, із сильними факультетами в сфері медицини, анатомії, фізіології.

Особливості навчання у ВНЗ Італії

Програми Corsi di Laurea (C.L.) відповідають ступеню бакалавра і тривають від 3 років, в залежності від напрямку навчання. Програма Corsi di Laurea Specialistica - для навчання фахівців, тривалістю в 2-3 роки.

Навчання на магістратурі може зайняти від 2 до 3 років. На магістратуру надходять тільки ті студенти, які планують займатися наукою і вчитися в аспірантурі. Для успішної кар'єри в обраній сфері наук досить рівня бакалавра або спеціаліста.

Навчання в італійських вузах проходить на італійській мові, для іноземних студентів розроблені англомовні програми.

Головний принцип освітнього процесу - повна академічна свобода. Це означає, що студенти можуть прослухати курс лекцій і здати іспит тоді, коли їм буде зручно. Ще студенти самі вибирають собі предмети для факультативного навчання.

Але насправді, це не спрощує навчання, а ускладнює його, так як для складання іспитів найчастіше потрібно знати більше інформації, ніж те, що дають на лекціях. Студент повинен мати хорошу підготовку з предмету для того, щоб пройти іспити, адже екзаменаційних білетів просто не існує, і підготуватися до конкретного питання просто неможливо.

Вимоги до студентів

Для вступу до італійського вуз український студент повинен мати 12 академічних років або 11 років шкільної освіти і 1 рік навчання у вузі будь-якої країни. Студенти, які закінчили коледж, технікум або зарубіжну середню школу також можуть вступити в вуз.

Найкраще пройти 1 рік підготовчої програми до вступу в закордонні вузи, поліпшити знання англійської або італійської та вільно вступити в будь-який вуз Італії.

У вузи Італії студенти зараховуються без вступних іспитів. Деякі університети все ж встановлюють обмеження на прийом студентів, і вимагають проходження співбесіди, в основному це державні вузи.

У приватних вузах більш лояльні умови прийому студентів, тут приймають всіх бажаючих, для англомовних програм досить тільки підтвердити рівень володіння англійською.

У коледжі Італії вступити найлегше, тут потрібен тільки атестат про повну загальну середню освіту.

Кілька причин, чому слід вибирати ВНЗ Італії

 • Доступна вартість - вартість навчання в вузах Італії іноземним студентам обійдеться на порядок дешевше, ніж в інших країнах Європи.
 • В середньому, навчання на бакалавраті в державному вузі коштує від 2 000 євро в рік, в приватних вузах - від 15 000 євро в рік;
 • Стипендії - абсолютно всі студенти, навіть іноземні, можуть взяти участь у стипендіальній програмі, яка передбачає фінансову допомогу студентам;
 • Високий рівень освіти - сьогодні Італія залишається в лідерах наукових відкриттів в Європі, а університети країни регулярно входять в рейтинги найкращих вузів світу;
 • Лояльні вимоги до студентів - відсутність прохідного балу, відсутність вступних іспитів в більшості вузів. Для іноземних студентів, які мають тільки 11 років шкільної освіти, поступово відкриваються підготовчі програми в провідних італійських університетах, після закінчення яких, можна поступати в будь-який вуз країни;
 • Культура і традиції Італії - студенти їдуть вчитися до Італії не тільки через доступності та якості освіти. Багатство культури, красива природа, Рим, діючі вулкани, 500 видів пасти і найсмачніша піца - тільки в Італії. До того ж, Мілан - це всесвітній центр моди і мистецтва.

Перспективи і працевлаштування

Під час навчання в італійських вузах іноземні студенти можуть працювати не більше 20 годин на тиждень. Найпоширеніший вид студентського заробітку - робота промоутерами, рекламними агентами і маркетологами, робота в call-центрах.

Стажування включені в освітній процес усіх італійських вузів, так що, під час навчання кожен студент має можливість отримати практичний досвід і дізнатися про актуальні потреби ринку праці.

По завершенню навчання в університетах Італії студенти можуть ще, як мінімум, рік знаходиться в пошуках офіційного працевлаштування в країні.

Безкоштовна консультація