Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Малайзія

Вища освіта в Малайзії для українців

Малайзія – країна Південно-Східної Азії, що поділяється на Західну та Східну частини. Західна Малайзія розташована на Малайському півострові та включає 11 штатів, ще 2 штати Східної Малайзії розташовані на острові Борнео. Офіційна мова – малайська. Через низку історичних зв’язків з Великобританією у країні високий рівень знання англійської мови. Це особливо актуально для тих, хто планує здобувати вищу освіту в Малайзії.

Навчання в Малайзії вже обрали студенти з понад 100 країн світу. На це є декілька причин. По-перше, малайзійські університети пропонують якісні навчальні програми всіх академічних рівнів. Ця країна є регіональним лідером за рівнем якості вищої освіти. Саме тому безліч іноземних університетів обирають саме Малайзію для відкриття своїх філіалів в цій точці світу.

Зі збільшенням кількості іноземних студентів в країні та ростом популярності Малайзії на міжнародному рівні збільшується і кількість англомовних програм. Це сприяє підвищенню рівня доступності малайзійської вищої освіти. При великих університетах Малайзії активно працюють відділи підтримки іноземних студентів. Консультанти відділів допомагають іноземцям на всіх етапах: від вступу до випуску й пошуку роботи.

Дипломи закладів вищої освіти Малайзії визнаються на міжнародному рівні. Також місцеві університети активно співпрацюють з іноземними колегами. Розширення мережі партнерських університетів шляхом впровадження спільних подвійних програм, співпраця в межах дослідних проєктів — все це підвищує лояльність іноземних студентів до Малайзії. А доступна вартість є важливим доповненням цих переваг.

Типи закладів вищої освіти Малайзії

До системи вищої освіти Малайзії належать такі заклади:

 • державні університети
 • приватні місцеві заклади вищої освіти
 • філіали відомих іноземних університетів (Австралія, Великобританія)

 

Заклади вищої освіти другого типу можна поділити умовно на приватні коледжі, приватні університетські коледжі та приватні університети.

Коледжі є незалежними закладами вищої освіти Малайзії, які концентрують свою увагу на підготовці студентів до вступу на бакалаврат. Зазвичай мова йде про короткі програми до 2 років навчання, які дають базові знання про спеціалізацію і в майбутньому кредити за вивчені курси можуть бути зараховані студентам на бакалавраті.

Університетські коледжі відрізняються від перших тим, що вони належать до структури великих університетів і зазвичай випускники дворічних програм продовжують навчання в цьому ж університеті, при якому працює коледж.

Приватні університети Малайзії на одному рівні з державними працюють не лише як заклади вищої освіти, де студенти можуть здобути вищу освіту всіх академічних рівнів, а й як дослідні центри. Завдяки цьому місцеві університети залучають інвестиції від провідних організацій та представників бізнесу.

Що стосується філіалів іноземних університетів, наразі у Малайзії працюють наступні заклади вищої освіти цього типу:

 • Curtin University of Technology (Австралія)
 • Monash University (Австралія)
 • Swinburne University of Technology (Австралія)
 • University of Nottingham (Великобританія)

Типи програм вищої освіти в Малайзії

Сертифікатні програми

Це програми для випускників місцевих шкіл, які не показали необхідний рівень академічної підготовки для прямого вступу на бакалаврат або не знають, що вони хочуть вивчати в майбутньому. Тривалість навчання — 1-1,5 роки в залежності від типу програми.

Foundation / Pre-University програми

Це підготовча програма для тих, хто планує вступити на бакалаврат в Малайзії. Її тривалість — 1-1,5 роки.

Багато українців, які хочуть здобувати вищу освіту в Малайзії, обирають спершу навчання за цією програмою. Вона дає не лише академічні знання, що необхідні для навчання на бакалавраті, але й базове розуміння системи вищої освіти в Малайзії.

Дипломні програми

Це академічна програма, яка складається з аналогічних навчальних модулів, що й бакалаврська програма, однак на бакалавраті студенти глибше вивчають визначені предметні області. Навчання за програмою цього типу триває 2-3 роки. Її зазвичай обирають студенти, які обмежені в часі чи коштах. За бажанням згодом студенти можуть здобути ступінь бакалавра, склавши академічну різницю.

Бакалаврські програми

Це програми тривалістю 3-5 років, по завершенню навчання на якій студенти здобувають ступінь бакалавра. Деякі університети також мають в своєму переліку програм академічні бакалаврські програми з відзнакою. Вони передбачають додатковий рік навчання. Мінімальний вік студентів бакалаврату в Малайзії — 19 років.

Магістерська програма

Для навчання на магістерській програмі з певною спеціалізацією студент має мати диплом бакалавра з цією спеціалізацією.

Тривалість навчання на магістратурі як і в інших країнах світу залежить від типу програми (taught/research), спеціалізації та складає 1-3 роки.

Докторантура

Це найвищий академічний рівень, для навчання за яким студент має закінчити навчання за дворічною магістерською програмою в своїй спеціалізації. Тривалість навчання на докторантурі залежить від предметної області, яку вивчає студент, і складає від 3 до 5 років. За цей час студенти займаються дослідною роботою і в майбутньому можуть почати працювати викладачами. Обов'язкова вимога докторантури у Малайзії — написання дисертації та її публікація в періодичних наукових виданнях.

Партнерські типи програм вищої освіти в Малайзії

Партнерство з іноземними закладами вищої освіти та відкриття філіалів відомих іноземних університетів в Малайзії сприяли розвитку партнерських академічних програм. Серед них найпопулярніші такі:

 1. Програма «2+1»

Це популярна бакалаврська програма, за якою перші 2 роки студенти навчаються в Малайзії, а фінальний рік проводять в одному із провідних університетів Великобританії, Австралії, Канади, Нової Зеландії, Франції або Німеччини.

 1. Програма «2+2»

Це бакалаврська програма, за якою перші 2 роки студент навчається в Малайзії, а наступні 2 роки навчається в одному із партнерських закладів вищої освіти США.

Головна перевага цього типу програми в тому, що вони дають студентам змогу і зекономити, і здобути міжнародний досвід. В майбутньому це може допомогти студенту в пошуках роботи.

ТОП 3 студентські міста Малайзії

 • Куала-Лумпур – столиця Малайзії, де проживають 1,8 млн осіб. В цьому місті знаходяться провідні університети Малайзії, серед яких, зокрема, Universiti Kebangsaan Malaysia, Universiti Putra Malaysia, Universiti Teknologi MARA, Universiti Malaya, International Islamic University Malaysia.
 • Пенанг – острів Малайзії чисельністю населення 1, 76 млн осіб. Тут розташований ще один провідний університет регіону – Universiti Sains Malaysia.
 • Джохор-Бару – місто на півдні Малайзійського півострова, де проживають 500 тис. осіб. Це місто розвивається як освітній осередок країни завдяки проєкту EduCity. Зокрема одним із найбільш популярних закладів вищої освіти в цьому регіоні є Universiti Teknologi Malaysia.

Завдяки взаємодії місцевих університетів з іноземними партнерами, залучення інвестицій від бізнесу та належній підтримці держави, Малайзія з кожним роком приймає все більше студентів з різних куточків світу.

Якщо вас зацікавила можливість здобувати вищу освіту у Малайзії, вам цікаво дізнатися про можливості вивчення у Малайзії цікавої для вас спеціалізації або ви хочете дізнатися орієнтовний бюджет для здобуття вищої освіти в Малайзії, звертайтеся в Mudra. Вже зараз ви можете отримати безкоштовну консультацію. Для цього необхідно залишити на сайті заявку на дзвінок менеджера або ж зателефонувати самостійно за тел. (044) 499 115 0.

Безкоштовна консультація