Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Нова Зеландія

Вища освіта в Новій Зеландії

Особливості системи вищої освіти Нової Зеландії

Система вищої освіти Нової Зеландії має свої відмінності та спільні риси з системами вищої освіти інших країн світу. Мінімальний вік абітурієнта у Новій Зеландії – 18 років. У Новій Зеландії є 8 державних університетів, 16 інститутів технологій й політехнічних інститутів та близько 550 приватних закладів освіти, в тому числі мовних шкіл. Приватні заклади вищої освіти здебільшого пропонують сертифікатні та дипломні програми.

Типи кваліфікації в Новій Зеландії:

1) Сертифікатні програми

2) Дипломні програми

3) Бакалаврські програми

4) Післядипломні програми або бакалаврські програми з відзнакою

5) Магістерські програми

6) Докторантура

У рейтингу  QS World University Rankings 2020 університети Нової Зеландії займають відповідні місця:

 • 83 місце – University of Auckland
 • 176 місце – University of Otago
 • 215 місце – Victoria University of Wellington
 • 227 місце – University of Canterbury
 • 266 місце – University of Waikato
 • 287 місце – Massey University        
 • 356 місце – Lincoln University
 • 442 місце – Auckland University of Technology (AUT)

Одна із причин, чому студенти обирають навчання в Новій Зеландії – це доступність англомовної вищої освіти. У Новій Зеландії є програми повної і часткової зайнятості. Студенти, які не знають англійську мову на належному рівні, перед вступом  мають пройти підготовку на спеціальних курсах. Курси можливо пройти при університеті зі спеціалізацією в конкретній сфері діяльності або у мовній школі. Крім того, студенти, академічні показники яких теж не відповідають мінімальним, проходять навчання за підготовчою програмою Pathway. Навчання за підготовчими програмами цього типу студенти можуть пройти аналогічно як в університеті, спеціалізуючись на конкретній предметній області, так і в спеціальних підготовчих центрах на загальних програмах.

Вартість та стипендії

Навчання у Новій Зеландії залежить від кількох факторів: тип програми, престижність університету, розташування закладу вищої освіти. Вартість навчання на бакалаврських програмах – 22000-30000 NZ$, на магістерських програмах – 25000-35000 NZ$

Крім того, додатково студент може отримати стипендійну підтримку від державних фондів або громадських організацій, які спеціалізуються в конкретній предметній області.

Також під час підрахунку загального бюджету, у скільки вам обійдеться здобуття вищої освіти в Новій Зеландії, врахуйте вартість проживання, харчування та додаткові витрати на навчальні матеріали.

Типи закладів вищої освіти Нової Зеландії

Приватні освітні заклади

У Новій Зеландії щороку збільшується кількість приватних закладів вищої освіти та підготовчих закладів освіти. Особливо це стосується закладів конкретних спеціалізацій таких як індустрія гостинності, комп'ютерні науки, менеджмент якості тощо. Всі приватні заклади освіти – від приватних практичних шкіл з 1-3 курсами до приватних закладів академічної вищої освіти – проходять перевірку та лише потім отримують акредитацію спеціалізованого органу New Zealand Qualifications Authority.

Державні університети

Навчання у державному університеті в Новій Зеландії має свої переваги:

 • Кваліфікації, які ви здобуваєте в Новій Зеландії, високо цінуються та мають попит серед роботодавців і інших закладів вищої освіти по всьому світу.
 • У новозеландських університетах ви розвиваєте навички, які не обмежуються лише вашою спеціалізацією: ви стаєте більш впевненими, вчитеся критично та креативно мислити, розвиваєте вміння працювати в команді. Ці навички високо цінуються роботодавцями в усьому світі.
 • Як учасник Лісабонської конвенції про визнання кваліфікацій, новозеландські кваліфікації визнаються в понад 50 країнах світу.

Крім того, у Новій Зеландії високий показник працевлаштування серед випускників.  Нову Зеландію для здобуття вищої освіти вже обрали іноземні студенти з понад 160 країн світу. Саме тому навчання в університеті Нової Зеландії дає змогу завести знайомства з професіоналами з будь-яких куточків світу.

Технічні інститути 

Ці заклади дають студентам освіту, що орієнтована на практичні навички і вміння. У 16 технічних інститутах навчаються близько 160 тисяч студентів. Обов’язкова складова навчальної програми – професійна практика на виробництві. Там вони переймають досвід у реальних практиків, отримують реальний перший досвід роботи, який можна вписати в резюме, знаходять нові професійні корисні знайомства. Завдяки цьому та орієнтації навчальної програми на практичні навички, студенти отримують знання і розвивають вміння, які відповідають потребам реального ринку. Багато студентів ще під час навчання й професійної практики знаходять роботу. Тому серед випускників технічних інститутів високий рівень працевлаштування.

Особлива вимога до всіх викладачів технічних інститутів – наявність професійного практичного досвіду в своїй спеціалізації. Також завдяки тому, що навчальна програма технічного інституту поділяється на 2 основні складові – практична на виробництві та теоретична в інституті – вона також є дуже гнучкою.

Університети Нової Зеландії

Lincoln University

Це університет, який був заснований в 1990 році в Крайстчерчі. В ньому навчаються близько 4500 студентів. Цей університет спеціалізується на підготовці студентів за такими спеціалізаціями: агрокультура, захист навколишнього середовища, лісництво, рекреація, рослинознавство,тваринництво, інженерія, комп'ютерні науки.

Massey University

Це один з найбільших університетів країни, де здобувають вищу освіту 35 тисяч студентів. Наразі в ньому навчаються 3 тисячі іноземних студентів з понад 100 країн світу. Сам університет має 4 кампуси: два у Палмерстон-Норт, один у Велінгтоні і ще один у Окленді. Університет відомий своїми бізнес-програмами. Також це єдиний університет Нової Зеландії, що готує фахівців авіації, ветеринарії та нанонауки.

University of Auckland

Ще один з найбільших університетів у Окленді, що був заснований в 1883 році. У ньому навчаються 40 тисяч студентів. У міжнародному рейтингу найкращих університетів світу він займає 82 місце. University of Auckland має 6 кампусів і є одним з найбільших дослідних університетів світу.

University of Canterbury

Це один із найстаріших університетів країни, який було засновано у 1873 році. Університет знаходиться в Іламі, передмісті міста Крайстчерч. У ньому готують фахівців найрізноманітніших спеціалізацій: образотворче мистецтво, охорона здоров’я, соціальні науки, лісництво, освіта тощо. У цьому університеті навчаються понад 16 тисяч студентів, з яких понад 12 тисяч є студентами бакалаврату, а решта – магістратури.

University of Otago

Це найстаріший університет Нової Зеландії, що був заснований у 1871 році. Він знаходиться у Данідіні  і у ньому навчаються 21 тисяча студентів. Цей університет відомий на міжнародному рівні своїми високоякісними та потужними дослідними програмами.

University of Waikato

Це університет у Гамільтоні, який було засновано у 1964 році. Наразі у ньому навчаються 13 тисяч студентів. Спочатку університет працював як вчительський коледж і здобув популярність перш за все завдяки своїм освітнім програмам. Згодом кількість навчальних програм інших спеціалізацій стала зростати і заклад вищої освіти отримав статус університету. Цей університет належить до 50 найкращих «молодих» університетів світу.

Victoria University of Wellington

Це університет у Велінгтоні, який було засновано у 1897 році. Він був і залишається відомим своїми академічними програмами зі спеціалізацією у праві, гуманітарних науках та науках про життя. Victoria University of Wellington називають одним з найкращих  дослідних закладів вищої освіти в країні. Наразі в цьому університеті навчаються 21 тисяча студентів.

Безкоштовна консультація