Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Скандинавія

Причини здобувати вищу освіту в Данії

 1. Данія вважається однією з найбільш комфортних та безпечних країн світу для проживання. В рейтингу Global Peace Index 2019 ця країна зайняла 5 місце.
 2. Університети Данії займають високі позиції в регіональних та міжнародних рейтингах. Зокрема в переліку найкращих університетів світу, в який увійшли 1000 закладів вищої освіти світу, присутні 5 університетів Данії. Мова йде про:
 • 81 місце – University of Copenhagen         
 • 112 місце – Technical University of Denmark
 • 145 місце – Aarhus University         
 • 324 місце – Aalborg University
 • 372 місце – University of Southern Denmark

І це лише один із найпопулярніших рейтингів. За умови, що вища освіта та проживання в Данії в рази дешевші, ніж в багатьох інших країнах Європи, це дійсно перевага місцевих закладів вищої освіти.

 1. Данія має зручне транспортне сполучення з іншими країнами Європи. Завдяки цьому іноземні студенти можуть поєднувати навчання з мандрівками, розширюючи свій кругозір та наповнюючи студентські роки приємними спогадами.
 2. З кожним роком попит серед іноземців на здобуття вищої освіти в Данії зростає. Нині до Данії щороку вирушають навчатися в університетах щонайменше 18 тисяч студентів.У зв'язку з цим щорічно вища освіта в Данії англійською мовою стає в рази доступнішою, адже університети зацікавлені у розробці нових навчальних програм.
 3. Данія – це толерантна та інклюзивна країна, що пропонує навчання за якісними академічними програмами за доступною ціною.
 4. Місцеві університети активно співпрацюють з закладами вищої освіти інших країн Європи, в тому числі з тими, де навчання може бути в рази дорожчим. Тому для іноземного студента це чудова нагода, навчаючись в Данії, скористатися можливістю попрацювати з викладачами з британських університетів або поїхати за обміном в один із топових університетів Європи чи США.

Система вищої освіти Данії

Система вищої освіти в Данії аналогічно, як і в інших країнах Європи, має 2 основні цикли:

 • бакалаврат
 • післядипломна освіта (магістратура + докторантура)

Завдяки цьому полегшується участь студентів та викладачів Данії в програмах міжнародної мобільності.

Заклади вищої освіти Данії поділяються на кілька категорій в залежності від рівня освіти або предметної області, яку вивчають студенти.

 1. Erhvervsakademier або університети прикладних мистецтв — це заклади вищої освіти, де студенти навчаються на коротких програмах, що зазвичай слугують за підготовчі програми до бакалаврату.
 2. Professionshøjskoler або університетські коледжі – це заклади вищої освіти, які не мають статус незалежних і входять до структури великого університету. Однак вони так само як незалежні університети пропонують навчання за бакалаврськими програмами тривалістю 3-4 роки. Університетські коледжі можуть бути багатопрофільними або спеціалізуватися в одній конкретній області (інженерія, бізнес, технології.
 3. Університети мистецтв – заклади вищої освіти, що пропонують навчання за довгими програмами. Особливість цього типу закладів в тому, що вони підпорядковуються не Міносвіти, а Міністерству культури. Студенти цих університетів вивчають образотворче мистецтво, музику, кіно, театр, медіа.
 4. Університети – це традиційні заклади вищої освіти, що пропонують навчання за програмами всіх академічних рівнів. На базі великих університетів працюють низка дослідних центрів.

Академічні ступені в Данії

Початковий рівень студентів Erhvervsakademier

Це ступінь, що студенти здобувають після 1,5-2 років навчання за підготовчою програмою в університеті прикладних мистецтв. Більшість програм цього типу спеціалізуються у бізнесі, промисловості та науці, а також передбачають щонайменше 3 місяці професійного стажування.

Бакалаврат в Данії для іноземців

В залежності від спеціалізації програми тривалість навчання на бакалавраті в Данії — від 3 до 4 років. Всі місцеві бакалаврські програми обов'язково передбачають щонайменше 6 місяців стажування за фахом.

Магістратура в Данії для іноземців

Навчання за стандартною магістерською програмою у Данії зазвичай триває 2 роки. Однак деякі спеціалізації мають тривалість навчання від 2,5 до 3 років. Мова йде, зокрема, про медичні та ветеринарні спеціалізації.

Докторські програми в Данії для іноземців

Для здобуття цього академічного рівня студент займається індивідуальним дослідженням по своїй основній спеціалізації. Для вступу на докторантуру в Данії необхідно мати відповідну магістерську спеціалізацію. Тривалість навчання за програмою цього типу — 3 роки.

Вартість вищої освіти в Данії для іноземців

На відміну від багатьох інших країн Європи у закладах вищої освіти вартість навчання для місцевих та іноземних студентів не відрізняється. Щоправда, навчання в державних університетах на бакалавраті та магістратурі може бути навіть безкоштовним для місцевих. Вартість навчання для іноземних студентів стартує від 6 тисяч євро і вище в залежності від рівня престижності університету, академічного рівня і популярності спеціалізації.

Стипендії для українців, які здобувають вищу освіту в Данії

Крім традиційного широкого асортименту стипендіальних програм для громадян Данії та країн-членів ЄС, у Данії також є непоганий вибір стипендіальних програм для студентів з країн за межами Європейського Союзу. Їх можна поділити на кілька типів.

1) Партнерські стипендії

Деякі національні та європейські стипендіальні програми пропонують фінансову підтримку іноземних студентів, що базується на двосторонніх угодах партнерства. Наприклад, програма Nordplus актуальна для студентів Литви, Латвії чи Естонії.

2) Міжнародні програми

Найпопулярніша міжнародна програма — це програма Erasmus Mundus, яка дозволяє іноземним студентам навчатися в іншій країні паралельно зі здобуттям вищої освіти на батьківщині протягом 2-12 місяців. Студенти магістратури можуть здобувати академічний ступінь одразу в двох університетах за однією спеціалізацією — в Данії та на батьківщині.

3) Державні стипендіальні фонди

Уряд Данії в межах угоди про культурне співробітництво фінансує низку стипендіальних фондів. Зокрема мова йде про фінансування навчання та дослідної роботи спеціалістів, які хочуть досліджувати питання, що пов'язані з Данією. Такі програми доступні зазвичай для студентів магістратури та докторантури, виключення — іноземні студенти бакалаврату, які останні 2 роки вивчали данську мову.

Допомога при вступі в університети Данії

Якщо у вас залишилися питання з приводу здобуття вищої освіти в Данії або ви хочете обрати навчальну програму в одному з місцевих університетів, звертайтеся за консультацією Mudra. Це можна зробити за тел. (044) 499 11 50 або через сайт, залишивши свої контакти в спеціальній формі.

Безкоштовна консультація