Вища освіта

Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Результати відсутні

Вища освіта

Вища освіта в Словенії для українців

Переваги вищої  освіти в Словенії

Якщо вас цікавить можливість здобути другу вищу у Словенії або ви хочете навчатися на бакалавраті у цій країні, є декілька важливих причин, які мотивуватимуть вас почати діяти сьогодні ж.

 1. Ця досить невелика країна має потужні зв'язки іншими країнами Європи. В тому числі і у сфері освіти. Завдяки цьому місцеві університети запрошують іноземних фахівців і можуть похизуватися широким асортиментом програм стажування й обміну.
 2. Вища освіта у Словенії цікава для українців ще й тому, що це країна з приємними погодними умовами та неймовірної краси краєвидами
 3. Вартість вищої освіти у Словенії в рази нижча, ніж в інших країнах Європи.
 4. Словенія займає вигідне положення на карті Європи. Вона межує з Австрією, Хорватією, Італією та Угорщиною. Крім того, вона має вигідне транспортне сполучення з іншими країнами, зокрема, з Німеччиною. Завдяки цьому студенти можуть поєднувати навчання з подорожами.
 5. Студенти університетів Словенії можуть працювати паралельно з навчанням. Це відмінний спосіб не лише заробити гроші, а й краще вивчити мову, познайомитися з місцевими та культурою цієї країни.

Вища освіта у Словенії

Система словенської вищої освіти поділяється на вищу професійну освіту короткого циклу та академічну вищу освіту з трьома циклами.

Тривалість навчання на професійних програмах — 2 роки. Навчаючись на них, студенти розвивають практичні навички в конкретній спеціалізації та по завершенню навчання отримують професійну кваліфікацію.

Вища академічна освіта у Словенії поділяється на 3 цикли (рівні):

 • Бакалаврські програми тривалістю 3 чи 4 роки
 • Магістерські програми тривалістю 1 чи 2 роки
 • Програми докторантури тривалістю 3 роки

Система закладів вищої освіти Словенії включає різні типи закладів:

 • Державні університети
 • Приватні університети
 • Академії мистецтв
 • Вищі професійні коледжі

Перші три типи закладів готують студентів за академічними програмами всіх циклів: бакалаврат, магістратура, докторантура. Вищі професійні коледжі навчають студентів лише за бакалаврськими програмами.

На базі університетів Словенії не лише готують студентів за академічними програмами, а й працюють низка дослідних центрів, які займаються науковими дослідженнями.

Прийняття Болонської системи у Словенії сприяло розвитку системи вищої освіти та посиленню співпраці представників місцевих університетів з іноземними колегами. Значну увагу в словенських закладах вищої освіти приділяють розвитку програм мобільності студентів, посиленню співпраці з бізнесом, збільшенню кількості й різноманіття програм стажування, урізноманітненню форматів навчання. Зі збільшенням кількості іноземних студентів у Словенії також гостро постало питання розробки англомовних академічних програм та розвитку факультативів зі словенської та англійської мов.

Більшість академічних програм всіх рівнів викладаються словенською, але, як уже було зазначено, кількість англомовних програм щороку збільшується. Найбільше у Словенії англомовних програм докторантури. Це обумовлено не лише виключно популярністю серед іноземних студентів, а й міжнародним фокусом досліджень. 10 % студентів докторантури Словенії є іноземцями. Також основний асортимент академічних програм англійською доступний саме в університетах великих міст.

Наразі місцева влада взяла курс на збільшення кількості іноземних студентів. Це планується зробити завдяки співпраці в межах міжнародних програм обміну Erasmus. З цією метою у Словенії збільшується кількість викладачів-носіїв англійської, які приїздять працювати до місцевих університетів здебільшого з Великобританії та Швейцарії. Це ще одна мотивація для іноземних студентів, адже навчання у Словенії в рази дешевше, ніж у Великобританії та Швейцарії. Але студенти зможуть переймати знання викладачів провідних фахівців Швейцарії та Великобританії, навчаючись в словенському університеті.

У навчальному процесі у словенських закладах вищої освіти використовують різноманітні методи навчання для покращення сприйняття матеріалу студентами: лекції, семінари, практичні заняття, колоквіуми, письмові завдання. Окрему увагу приділяють дослідній роботі, до якої намагаються залучати студентів різних академічних рівнів.

Академічний рік у Словенії

Академічний рік у словенських університетах поділяється на 2 семестри:

 • Зимовий семестр — починається з жовтня і триває до січня.
 • Літній семестр — починається в лютому і триває до середини липня.

Місцевим законом про вищу освіту передбачено, що 1 навчальний рік включає 30 тижнів навчання з 20-30 годинами лекцій, семінарів та практичних завдань на тиждень. Рік навчання за програмою, що включає стажування, триває 42 тижні з  навантаженням до 40 годин занять й роботи на тиждень.

Деякі академічні програми доступні у 2 варіантах: повна і часткова зайнятість.

Терміни вступу

Терміни подачі заяв для вступу на різні академічні рівні у Словенії трохи відрізняються:

 • Стандартні програми бакалаврату та комплексні програми магістратури (медицина, інженерія) — до лютого.
 • Стандартні магістерські програми — з березня по червень.
 • Докторантура — до березня.

Правила та особливості процедури вступу для іноземних студентів у кожному університеті відрізняються. Тому студентам варто заздалегідь уточнити, чи необхідно їм складати додаткові іспити в університеті, в тому числі і зі словенської мови. Крім того, слід з’ясувати, коли необхідно подати оригінали документів.

Заклади вищої освіти Словенії

У Словенії є 4 державних університети:

 • University of Ljubljana – найбільший університет країни, що знаходиться в Любляні. Входить до списку найкращих університетів світу. В структурі університету є 23 факультети та 3 академії мистецтва.
 • University of Maribor – другий за величиною університет Словенії, який знаходиться в Маріборі. Спершу він функціонував з 1959 року як Школа економіки та комерції, з розвитком інших факультетів цей заклад вищої освіти отримав статус університету в 1975 році. Наразі до структури університету входять 17 факультетів різних спеціалізацій.
 • University of Primorska – заснований в 2003 році університет, який знаходиться в Копері. До структури University of Primorska входять 9 факультетів.
 • University of Nova Gorica – це заклад вищої освіти, який спеціалізується на підготовці фахівців природничих наук. Він був заснований в 1995 році як Школа наук про навколишнє середовище, а в 2006 році університет перейменували. Наразі до його структури входять 4 факультети.

Також в Словенії працюють 2 міжнародні університети.

1) Alma Mater Europaea – університет в Маріборі, який працює в Словенії з 2007 року. Головний корпус розташований в Зальцбурзі (Австрія). Наразі тут готують студентів за 6 бакалаврськими програмами, 2 магістерськими програмами та докторантурою.

2) EMUNI University – це заклад вищої освіти в общині Піран, який було засновано в 2008 році. Його заснували як один із найбільш перспективних проєктів регіону представники 4 університетів: University of Haifa (Ізраїль), University of Maribor (Словенія), University of Sousse (Туніс) та University of Urbino (Італія). В EMUNI University готують студентів за магістерськими програмами та докторантурою.

Університети Словенії в міжнародних рейтингах

У міжнародному рейтингу QS World University Rankings 2020, де представлені 1000 найкращих університетів світу, також присутні 2 заклади вищої освіти Словенії:

 • University of Ljubljana знаходиться в групі 591-600
 • University of Maribor знаходиться в групі 751-800

Вимоги до абітурієнтів у Словенії

Іноземці, які є випускниками шкіл за межами Словенії, можуть вступити на бакалаврат, якщо їхній атестат успішно пройшов процедуру визнання іноземних документів про середню освіту. Також студенти мають знати на належному рівні мову, якою буде проводиться навчання.

Для вступу на магістратуру необхідно мати диплом бакалавра. Конкретні вимоги для майбутніх магістрів в кожному університеті відрізняються, тому необхідно зв’язатися заздалегідь з представниками студентських міжнародних відділів для уточнення інформації. Те ж саме стосується і студентів докторантури.

Якщо вас зацікавила вища освіта у Словенії, звертайтеся за безкоштовною консультацією в Mudra. Для цього зателефонуйте за тел. (044) 499 115 0 або залиште запит на сайті.

Безкоштовна консультація