Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Іспанія

Вища освіта в Іспанії для українців

Теплий клімат, піщані пляжі, знамениті визначні пам'ятки, розмірений спосіб життя і найстаріші вузи Європи - все це Іспанія.

На сьогоднішній день вищу освіту в Іспанії отримують близько 1,8 млн. Студентів, понад 3% з них - іноземці. Сюди приїжджають студенти з 80 країн світу. Найбільш популярні англомовні програми, для тих, хто бажає навчатися на іспанською мовою, при університетах діють мовні курси.

Структура вищої освіти Іспанії складається з 57 вищих навчальних закладів, з яких 47 державних і 10 приватних вузів. У рейтинг QS University Ranking 2019 увійшли 25 вузів країни, 3 з яких в рейтингу ТОП-200 і 13 вузів в рейтингу ТОП-500 кращих університетів світу.

Найбільш популярними серед іноземних студентів є бізнес-програми, медицина, економіка і управління, архітектура.

Університетська освіта в Іспанії платна, в державних вузах вартість навчання складає 1200 - 2500 євро за семестр. Навчатися в найпрестижніших приватних вузах країни коштує 12 000 - 15 000 євро в рік.

Переваги навчання в Іспанії

 • Навчання на іспанському - всім відомо, що іспанська мова є однією з найпоширеніших мов у світі, точніше - другою після китайської. Студенти, які бажають вивчити іспанську мову або вже її вивчають, найчастіше обирають навчання саме на цій мові. До того ж, більшість бакалаврських програм представлені саме  іспанською мовою, більша кількість англомовних програм все ж на магістратурі та докторантурі;
 • Високі стандарти освіти - іспанські вузи дуже часто ставлять в один ряд з університетами Німеччини, Італії та іншими провідними вищими навчальними закладами Європи. Саме в Іспанії розташувалися одні з найстаріших європейських вузів, які і по сьогоднішній день надають студентам престижну освіту;
 • Доступна вартість - найчастіше це вирішальний фактор, чому іноземні студенти обирають навчання в іспанських вузах, адже вартість вищої освіти в Іспанії є досить низькою, порівняно з країнами Європи;
 • Перспективи - дипломи іспанських вузів визнаються в країнах Європи і за її межами, і високо цінуються роботодавцями в усьому світі. Студентам дозволяється працювати під час навчання і після випуску, протягом 1 року, працевлаштуватися в місцевих компаніях;
 • Подвійні дипломи - навчаючись в університетах Іспанії, студенти можуть скористатися програмами подвійних дипломів і отримати престижну освіту від провідних вузів Великобританії і США.

Особливості отримання вищої освіти в Іспанії

Для вступу в іспанські вузи студентам потрібно 12 академічних років, високий середній бал атестата, хороша підготовка з профільних предметів, високий рівень володіння іспанською та англійською мовами. Саме тому, найчастіше вступ в іспанські вузи відбувається через підготовчі програми.

Університети Іспанії беруть тільки повнолітніх студентів, тобто тих, кому виповнилося 18 років. Всі студенти проходять вступні іспити. Головним іспитом, який визначає рівень готовності студента до здобуття вищої освіти, є Selectividad. На перший погляд може здатися, що цей іспит дуже схожий з ЗНО, проте в дійсності вимоги до нього в рази вище.

Багато університетів Іспанії вводять власні вимоги до студентів, і перелік вступних іспитів і предметів істотно відрізняється друг від друга.

Вища освіта в Іспанії включає три ступені: бакалавр, магістр і доктор наук. Навчання на бакалавраті триває 3 роки, протягом яких, студенти проходять так званий 1 цикл навчання у вузі.

На магістратурі в Іспанії студенти навчаються близько 2 - 3 років, частіше за все це англомовні програми, які дозволяють отримати відразу 2 дипломи - іспанського вузу і одного з університетів - партнерів.

Навчання на докторантурі триває 2 роки, в завершенні якого, здобувачі докторського ступеня готують і захищають наукову дисертацію в обраній сфері наук.

Вищі комерційні школи пропонують навчання на англомовних і іспаномовних програмах MBA, тривалістю в 1 - 2 роки. Навчання включає в себе обов'язкове стажування і практичні заняття, які можуть проходити не тільки в Іспанії, але і в інших країнах. Наприклад, в США, Австралії, Південній Америці і в країнах Європи.

Навчальний процес у вищих навчальних закладах Іспанії повністю відповідає розміреному життю самих іспанців, якщо ви не встигли здати домашній проект або закрити якісь завдання, вам випаде цілий тиждень, щоб все підтягнути. Студенти сміливо вступають в діалог з викладачами, а викладачі обгрунтовано роз'яснюють всі питання. До речі, чимало провідних університетів Європи почали переймати принципи іспанського освіти, цю розміреність і рівноправність викладачів і студентів.

Кращі університети Іспанії

 • Universitat de Barcelona - лідер національних рейтингів вищої освіти в Іспанії. Барселонський університет відомий високою якістю освіти і підготовкою наукових діячів у багатьох напрямках. Вуз щорічно входить в рейтинги найкращих університетів світу і в 2019 році зайняв 166 місце в рейтингу QS University Ranking;
 • Universidad Autónoma de Madrid - який називають головним суперником Барселонського універістета. Це молодий, динамічний і сучасний вуз, який надає найбільш престижну освіту в сфері юриспруденції;
 • Universitat Autònoma de Barcelona - лідер національної вищої освіти Іспанії, відомий завдяки потужним і технологічним кампусами;
 • Universidad Complutense - найстаріший університет Іспанії. Найбільш сильні спеціальності в області медицини - стоматологія, фармацевтика та інші напрямки;
 • Universidad de Navarra - кращий приватний вуз країни зі знаменитою у всьому світі бізнес-школою. Найсильніше напрямок навчання - біоінженерія.

Працевлаштування студентів під час навчання

Іноземним студентам дозволяється підробляти під час навчання. Кількість робочих годин студентів не повинно перевищувати 4 в день.

Якщо студенти навчаються на курсах або професійних програмах, тривалість яких не перевищує півроку, дозвіл на підробіток студентам не надається.

По закінченню навчання в вузах Іспанії студенти протягом 1 року можуть перебувати в пошуках роботи і працевлаштуватися за фахом. По закінченню року, якщо іноземний студент знайшов офіційну роботу за фахом, термін його перебування в країні продовжується.

Найбільш затребуваними спеціальностями в Іспанії є професії в сфері IT і високих технологій, охорони здоров'я, маркетингу, сектора торгівлі, авіації і спорту. В області фінансів і банківського сектора попитом користуються фахівці Big Data, бізнес - аналітики та стратегічні консультанти. За останні 5 років виявилися в попиті на місцевому ринку праці дієтологи, тренери і фахівці зі здорового способу життя.

Вища освіта в Іспанії поєднує в собі вікові традиції, високі вимоги до студентів і відповідну якість з сучасними методиками викладання у вищій школі і демократією в навчальному процесі.

Безкоштовна консультація