Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Швейцарія

Вища освіта в Швейцарії для українців

Що ми знаємо про Швейцарію? Швейцарія - одна з найбагатших і розвинених країн світу. Тут найнижчий серед країн Європи рівень злочинності і найвищий рівень доходу на 1 людину. Провідні галузі економіки Швейцарії це банківська справа, легка промисловість, фармацевтична промисловість, виробництво годинникових механізмів, туризм і сільське господарство. У 2018 році Швейцарія посіла 20 місце за рівнем ВВП в світі (МВФ). Німецька, французька, італійська та ретороманська мови - офіційні мови Швейцарії.

Особливості системи освіти в Швейцарії

Політика Швейцарії будується на принципі, що освіта і наука - це одні з головних пріоритетів в стратегії розвитку країни. У всьому світі високо цінуються дипломи швейцарських університетів в сферах банківської справи, економіки, права, менеджменту, фізики, лінгвістики, хімії, математики та біології.

Умовно університети Швейцарії поділяють на чотири типи:

 • Великі університети (в Женеві, Берні, Цюріху, Лозанні)
 • Маленькі університети (в Логано, Санкт-Гален, Люцерні)
 • Вищі технічні школи
 • Приватний вищі навчальні заклади

Залежно від типу вищого навчального закладу та регіону навчання, відрізняються і правила вступу. Іноді достатньо надати український атестат і здати іспит для іноземців. Іноді, при наявності мовного сертифікату, майбутній студент звільняється від здачі іспиту для іноземців. Також допустимий варіант, коли університети Швейцарії приймають на навчання українців, які закінчивши школу, провчилися 2 курсу в українському університеті.

Швейцарська модель вищої освіти в сфері гостинності і туристичного бізнесу приклад для багатьох іноземних програм в цих сферах. Сильна сторона освіти в Швейцарії в тому, що головний акцент робиться на практику. Університети тісно співпрацюють з місцевим бізнесом, а також активно розвивають свої власні центри практики.

Державні швейцарські університети славляться високим рівнем освіти в сфері права і точних наук. Швейцарія вважається однією з небагатьох країн, де можна отримати кращу вищу освіту в сфері банківської справи та фінансів.

Те, якою мовою проходить навчання, залежить безпосередньо від регіону вищого навчального закладу. Більшість університетів, які навчають фахівців сфери гостинності та туризму, проводять навчання на англійській мові. Така ж тенденція поширюється і серед бізнес-шкіл.

Багато іноземців, які хочуть здобути вищу освіту за кордоном, надходять швейцарські коледжі. Вступити в них простіше, ніж в швейцарські університети. Вони дають можливість отримати добру європейську освіту, що цінується роботодавцями в усьому світі. Швейцарські коледжі орієнтовані на підготовку фахівців вузької спеціалізації і навчання тривалістю 3-4 роки. Студенти швейцарських університетів вчаться 4-6 років в залежності від спеціалізації.

Навчання проходить в компактних умовах. Наприклад, якщо американські університети можуть налічувати 40-60 тисяч студентів, то швейцарський максимум - це 20 тисяч студентів в університеті Цюріха. Такий підхід, на думку багатьох експертів, сприятливо впливає на процес навчання і комфортне проживання студентів.

Що кажуть рейтинги?

У ТОП 500 кращих університетів світу представлені 7 університетів Швейцарії:

 • Швейцарська вища технічна школа Цюріха (26)
 • Федеральна політехнічна школа Лозанни (77)
 • Цюріхський університет (83)
 • Женевський університет (102)
 • Базельський університет (123)
 • Бернський університет (125)
 • Лозаннський університет (207)

Популярні напрямки навчання в Швейцарії

Найпопулярніші напрямки навчання в Швейцарії це сфера гостинності, сервіс і менеджмент у сфері готельного бізнесу і туризму, інженерія, фінансова справа, банківська справа, економіка, лінгвістика.

Види програм в університеті

Університети Швейцарії пропонують іноземним студентам навчання на:

 • підготовчих програмах
 • бакалаврських програмах
 • магістерських програмах
 • післядипломних програмах
 • MBA

Коледжі Швейцарії

Коледжі Швейцарії орієнтовані на професійну освіту. Всього в країні налічується 120 коледжів, які готують фахівців тих сфер діяльності, які є актуальними на сучасному ринку праці. Мова йде не тільки про швейцарському, а й світовому ринку праці. Зокрема, мова йде про фахівців в сфері інженерії, комерції, бізнес-адміністрування, туризму, індустрії гостинності.

Коледжі Швейцарії пропонують українцям навчання на програмах тривалістю в 1 рік з подальшим отриманням сертифікату, і на дипломних програмах тривалістю 2 роки. Після 1 і 2 років навчання випускники швейцарських коледжів без проблем можуть починати професійну діяльність. А все тому, що все всім світі відомо, що ще під час навчання швейцарські студенти отримують перший необхідний професійний досвід роботи на стажуваннях.

Якщо студент навчається на програмі тривалістю 3-4 роки, він отримує диплом бакалавра.

Як підготуватися до вступу в швейцарський університет?

Український студент не може відразу після закінчення школи вступити в швейцарський університет. Для цього необхідно пройти навчання на підготовчій програмі при університеті або закінчити швейцарську школу-пансіон.

Якщо необхідно, щоб підліток перед надходженням поліпшив знання французької чи німецької мов, варто звернути увагу на міжнародні мовні школи та мовні табори в Швейцарії. Навчання в природному середовищі не тільки поліпшити ефективність навчання, але і дозволить ще в шкільні роки познайомитися зі швейцарською культурою, стати більш самостійним і придбати нових друзів.

Вступ до університетів Швейцарії

Правила вступу до Швейцарії не відрізняються від інших університетів Європи. Найчастіше майбутній студент бакалаврату подає заповнену аплікаційну форму, атестат про повну загальну середню освіту, виписку оцінок за 1-3 роки навчання (перекладений на англійську мову екземпляр, завірений нотаріусом), сертифікат, де вказано рівень володіння іноземною мовою, мотиваційний лист та копію закордонного паспорта .

Для тих, хто вступає на магістерську програму або MBA в Швейцарії при подачі документів ще потрібно надати рекомендації, які свідчать про наявність професійного досвіду роботи в сфері навчання.

Це стандартний пакет документів, але краще додатково уточнити в вашому університеті індивідуально точний список необхідних документів, щоб не забути нічого.

Магістратура в Швейцарії

Магістерські програми в університетах Швейцарії називають одними з кращих, особливо в сфері гостинності і туризму. А все тому, що в Швейцарії стежать за тенденціями розвитку індустрії і відповідно оновлюють академічні програми навчання відповідно до сучасних вимог.

Наприклад, програми в навчальних закладах освітньої групи Swiss Education Group відрізняються від аналогічних університетів і бізнес-шкіл в інших країнах тим, що в Швейцарії роблять акцент на поглибленні в спеціалізації, дослідницькій роботі та професійних стажуваннях в кращих компаніях Швейцарії, Великобританії США і інших країнах Європи .

Освіта в сфері готельного бізнесу в Швейцарії

Швейцарію не дарма називають світовим лідером готельного бізнесу. Саме тут знаходяться найвідоміші курорти світу, і найкращі вищі навчальні заклади, які готують професіоналів своєї справи для цієї сфери діяльності. Вивчати сферу гостинності в Швейцарії - це бути серед тих, хто розвиває цю сферу на світовому рівні.

Швейцарські заклади вищої освіти пропонують велику різноманітність нетипових спеціальностей в сфері гостинності. Крім менеджменту в готельному бізнесі та туризмі, студенти також навчаються на програмах івент-менеджмент, створення готельного бізнесу та кулінарну майстерність (з конкретною вузькою спеціалізацією).

В рамках програм навчання у сфері туризму та індустрії гостинності студенти університетів Швейцарії вивчають курси бухгалтерського обліку, іноземні мови, особливості міжнародних фінансових систем та інформаційні технології.

Крім того, саме в Швейцарії функціонує перший в світі Міжнародний центр досліджень гостинності. Відкриття такого центру обумовлене тим, що в Швейцарії впевнені в тому, що дослідницька робота необхідна для розвитку аналітичних навичок у майбутніх професіоналів. Це необхідна якість для хорошого менеджера в готельному бізнесі та туризмі.

Також на базі закладів вищої освіти організовуються заходи із залученням міжнародних практиків і представників міжнародних готельних компаній. Завдяки цьому студенти спілкуються з лідерами індустрії тет-а-тет.

Вартість навчання в Швейцарії

Вартість навчання в Швейцарії не з найменших, але це виправдовується рівнем підготовки фахівців і тими можливостями, які з'являються у випускників швейцарських університетів і коледжів. В середньому мова йде про 25-35 тис. Швейцарських франків за рік навчання.

Стипендії і робота під час навчання

Хоча навчання в Швейцарії не найдешевше, але можна спробувати отримати стипендію:

 • приватних фондів
 • властей Швейцарії (стипендії для аспірантів до 35 років)
 • Щорічно влада Швейцарії, а саме Державний секретаріат освіти, досліджень та інновацій, проводить конкурс на програму Swiss Government Excellence Scholarships for foreign scholars and artists. Йдеться про стипендії 3 видів:
 • стипендія для написання наукової роботи;
 • стипендія для аспірантури;
 • пост-докторальной стипендія для тих, у кого вже є науковий ступінь кандидата наука.

Програма триває 12 місяців і пропонує стипендію у фіксованому розмірі щомісяця. Спочатку також студент отримує фінансову виплату на пошук житла. Уряд Швейцарії також оплачує медичну страховку, переліт і надають знижку на використання міського транспорту в розмірі 50%.

Крім того, студентам дозволяється працювати за студентською візою 15 годин в тиждень під час навчання і повний робочий день під час канікул.

Студенти, програмами яких передбачено стажування, теж мають можливість підробити, адже стажування найчастіше оплачувані.

Студенти третього і четвертого років навчання часто підробляють в університеті асистентами, допомагаючи професорам.

Проживання

Кожен університет пропонує студентам варіанти проживання на вибір: у власній резиденції, в місцевій родині або орендованих апартаментах.

Ті, хто отримує вищу освіту в Швейцарії в сфері гостинності та готельного бізнесу, часто живуть на території курортів і вільно користуються спортивним активностей, СПА та інших розваг на території цих курортів.

Огляди університетів

Swiss School of Higher Education

Swiss School of Higher Education - приватний університет в місті Монтре, який здійснює підготовку студентів в сферах туристичний і міжнародний готельний менеджмент, фешн менеджмент, міжнародні відносини, бізнес-адміністрування, івент-менеджмент, менеджмент нафтогазової галузі, спортивний менеджмент, проджект менеджмент. В Swiss School of Higher Education проходить навчання на підготовчій бакалаврської програми, бакалаврської та магістерської програми, програми МВА, сертифікатних програмах, а також університет дає можливість вивчати німецьку французьку, англійську і китайську мови. Крім того, Swiss School of Higher Education співпрацює з британськими університетами, завдяки чому студенти отримують подвійні дипломи державного зразка.

Swiss Hotel Management School

Swiss Hotel Management School - приватний університет вузької спеціалізації в Лезен. Готує фахівців для сфери гостинності. Swiss Hotel Management School вважається одним з найпрестижніших навчальних закладів в цій сфері. Студенти Swiss Hotel Management School навчаються на бакалаврських, магістерських та дипломних програмах в сферах гостинності та івент-менеджменту. Крім того, студенти Swiss Hotel Management School проходять обов'язкову оплачуване стажування в Швейцарії і за кордоном.

IHTTI School of Hotel Management

IHTTI School of Hotel Management - приватний навчальний закладі Швейцарії з вузькою спеціалізацією в менеджменті та готельній справі. У IHTTI School of Hotel Management пропонують студентам навчання на бакалаврських, магістерських та дипломних програмах. IHTTI School of Hotel Management розташований у франкомовному місті Невшатель. Студенти навчаються за відомою швейцарською методикою викладання менеджменту в готельній сфері.

Hotel Institute Montreux

Hotel Institute Montreux - приватний університет, який спеціалізується на навчанні в сфері готельної справи Розташований в курортному франкомовному місті Монтре на березі Женевського озера на заході Швейцарії. Студенти навчаються на бакалаврської програми «Бізнес-адміністрування в готельній справі» з можливістю вибору вузької спеціалізації і на магістерській програмі «Міжнародний бізнес в сфері готельної справи» з можливістю вибору спеціалізації. Студентам також є навчання на курсі покращення знань англійської мови. Крім того, студенти проходять оплачуване стажування в Швейцарії і за кордоном.

Hotel and Tourism Management Institute

Hotel and Tourism Management Institute - приватний швейцарський інститут, який готує фахівців у сфері готельного менеджменту. Проводить підготовку фахівців з сертифікатним, дипломним, бакалаврським і магістерськими програмами. Hotel and Tourism Management Institute відомий на весь світ тим, що на його базі функціонує перший і єдиний Міжнародний центр досліджень гостинності. Hotel and Tourism Management Institute підтримує партнерські відносини з міжнародними компаніями сфери готельної справи і допомагає в рамках програм Центру кар'єри знайти своїм випускникам краще місце роботи.

EU Business school

EU Business school - мережа престижних європейських бізнес-шкіл, кампуси яких знаходяться в Монтре, Женеві, Барселоні та Мюнхені. Програми EU Business school регулярно очолюють європейські та світові рейтинги. Студенти школи - представники понад 100 країн світу, які вибирають EU Business school як кращий навчальний заклад для старту успішної кар'єри. Студенти EU Business school вчаться на підготовчих програмах (Foundation), бакалаврських, магістерських програмах, МВА і докторантурі. На перерахованих вище академічних програмах студенти EU Business school вивчають бізнес-адміністрування, комунікації, менеджмент у сфері туризму, міжнародні відносини, менеджмент у сфері спорту, менеджмент у сфері цифрових медіа, міжнародний бізнес, маркетинг, менеджмент підприємств і фінанси.

Culinary Arts Academy Switzerland

Culinary Arts Academy Switzerland - школа кулінарного мистецтва в Швейцарії з кампусами Люцерні і Ле-Бувре. Студенти вчаться перші два семестри в першому кампусі, а з 3 по 7 - в Ле-Бувре. Culinary Arts Academy Switzerland пропонує студентам навчання на бакалаврській програмі кулінарного мистецтва з можливістю отримати подвійний диплом (University of Derby, Великобританія), дипломних програмах «Кулінарне мистецтво» і «Випічка і шоколад».

César Ritz Colleges Switzerland

César Ritz Colleges Switzerland - група коледжів з кампусами в Ле-Бувре, Бриг, Люцерні. Спеціалізується на навчанні в сфері менеджмент в індустрії гостинності. Студенти навчаються на програмах «Бакалавр мистецтв, спеціалізація« Бізнес управління в сфері гостинності »і« Магістр мистецтв, спеціалізація «Бізнес в сфері міжнародної індустрії гостинності та туризму». Під час навчання студенти проходять оплачувані стажування в Швейцарії і за кордоном, а також покращують знання англійської на спеціалізованій програмі при César Ritz Colleges Switzerland.

Business & Hotel Management School

Business & Hotel Management School - приватний вищий заклад в Швейцарії в місті Люцерні. Навчання проходить на бакалаврських, магістерських, дипломних програмах, програмою МВА. Студенти вивчають кулінарне мистецтво та менеджмент в сфері гостинності. Також програми навчання передбачають проходження оплачуваних стажувань тривалістю 4-6 місяців. Крім того, представники Business & Hotel Management School співпрацюють з міжнародними компаніями Європи, Азії та Північної Америки, допомагаючи випускникам знайти перше місце роботи.

Переваги вищої освіти в Швейцарії

 • Швейцарія - безпечна і розвинена країна Європи, яка пропонує студентам отримати престижну професію.
 • У програмах навчання передбачено проходження оплачуваних стажувань.
 • Іноземні студенти в Швейцарії працюють до 15 годин в тиждень паралельно з навчанням і повний робочий день під час канікул.
 • Студентам доступні програми навчання англійською, французькою та німецькою мовами.
 • В університетах набирають групи на підготовчі програми, орієнтовані на те, щоб допомогти іноземним студентам покращити знання іноземної мови.
 • Кар'єрні центри при вищих закладах Швейцарії допомагають випускникам знайти роботу не тільки в Швейцарії, але і за кордоном.
 • Вища освіта в Швейцарії - це навчання в мультикультурному суспільстві людей, серед яких ви знайдете нових друзів і корисні знайомства для професійного майбутнього.
 • Більшість університетів Швейцарії співпрацюють з топовими університетами світу. Завдяки цьому студенти отримують подвійний диплом, а також вчаться 1-2 семестру за кордоном.
Безкоштовна консультація