Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Нідерланди

Вища освіта в Нідерландах

Вищі навчальні заклади Голландії пропонують іноземним студентам близько 2000 навчальних програм і курсів, спеціально розроблених англійською мовою - це найширший вибір англомовних програм навчання у всій Європі. Освіта в Голландії фінансується державою на високому рівні, більше 5% ВВП країни щорічно виділяється на потреби освіти.

Дипломи голландських вузів високо цінуються роботодавцями на європейському і світовому ринку праці, а за рівнем престижності ВНЗ Голландії займають перші позиції в Європі. Ще одна перевага навчання в Нідерландах, це багатомовність місцевого населення. Місцеві жителі однаково добре говорять як на німецькій, так і на англійській мові, а це дуже полегшує життя іноземним студентам.

Університети Голландії відомі в світі як провідні науково-дослідні установи з високим академічним рівнем викладання. У рейтингу QS University Rankings 2019 вищі навчальні заклади Голландії показують високі позиції: відразу 13 голландських ВНЗ увійшли в ТОП-300 кращих університетів світу, причому 3 з них виявилися в ТОП-100.

Всього в Голландії навчається понад 750 000 студентів, 15% з них - іноземці. Найбільш популярними напрямками вищої освіти є медицина, машинобудування, готельний бізнес, IT-сфера, інженерія.

Всі вищі навчальні заклади країни мають налагоджені відносини з вузами - партнерами по всьому світу, в питаннях обміну студентами і викладачами. Також університети Голландії співпрацюють з провідними міжнародними компаніями, такими як Philips, Heineken, ING Bank, Ernst & Young, Unilever та інші компанії, де студенти щорічно проходять стажування, беруть участь у волонтерських проектах і навіть працевлаштовуються після випуску.

Переваги навчання в ВУЗах Голландії

 • Англомовні програми - виявляється, Голландія була першою країною в Європі, яка запропонувала студентам англомовні програми. Як вже говорилося вище, на сьогоднішній день Голландія лідер в Європі за кількістю програм навчання і курсів англійською мовою;
 • Стипендії - державна стипендіальна програма Orange Tulip, пропонується студентам ще на етапі вступу до вищого навчального закладу і дозволяє покрити фінансові витрати на навчання. Крім того, в країні діє ряд стипендій від великих компаній і міжнародних організацій. В основному стипендії надаються в сфері інженерії, фізики, економіки, біотехнологій;
 • Престижна освіта в сфері медицини та біологічних наук -самі сильні напрямки підготовки в голландських вузах - медицина, біо- і нанотехнології, вірусологія, ветеринарія, фармацевтика. На підтвердження високої якості освіти серед випускників нідерландських вузів лауреати Нобелівської премії в галузі медицини та біотехнологій;
 • Наукова кар'єра - всі університети Голландії мають сучасну матеріально-технічну базу, лабораторії, наукові центри, в яких студенти можуть працювати над власними проектами з повною підтримкою з боку викладацького складу;
 • Інновації в навчанні - нідерландські вузи широко використовують інновації та сучасні методики в освітньому процесі. Це стосується не тільки підходів до навчання, а й професійної галузі навчання студента. Наприклад, на таких програмах як міське планування, архітектура, дизайн студенти вивчають нові напрямки і технічні інструменти роботи над проектами;
 • Хороші умови для проживання і навчання - Нідерланди визнано однією з найбезпечніших країн світу, а місцеві жителі дуже привітні і доброзичливі до іноземців.

Особливості вищої освіти в Нідерландах

Найчастіше вступ до ВНЗ Нідерландів відбувається без вступних іспитів безпосередньо або через підготовчі програми.

Пряме вступ до вузу передбачає високі академічні результати та документи про повну загальну середню освіту, головне показати високий рівень володіння іноземною мовою і хорошу підготовку з профільних предметів.

Для іноземних студентів у вищих навчальних закладах Голландії функціонують підготовчі програми, навчання на яких дає змогу поліпшити рівень академічної англійської мови і деяких предметів, наприклад, математики або фізики.

У Голландії діє триступенева система вищої освіти: бакалаврат, магістратура та докторантура. Тривалість навчання на бакалавраті становить 4 роки в прикладних університетах і 3 роки в класичних. Магістра в Голландії триває 1-2 роки, залежно від спеціальності.

Головна особливість системи вищої освіти Нідерландів - можливість повторного навчання на одному і тому ж курсі. Студенти, для яких певний курс виявився занадто складним, без проблем можуть залишитися на повторне навчання - в цій країні це норма.

Крім класичних і прикладних, в Голландії існують міжнародні вузи. Це так звані Institute of International education, розроблені для навчання іноземних студентів, і мають більш вузькі напрямки для навчання.

Всі вузи пропонують програми післядипломної освіти для підвищення кваліфікації та професійних якостей. Тривалість таких програм становить 1 - 4 роки.

5 кращих університетів Голландії

 • University of Amsterdam - найбільший державний університет Голландії, який входить в десятку кращих науково-дослідних університетів Європи;
 • Delft University of Technology - найстаріший технічний вуз країни, програми якого високо цінуються в світовому освітньому співтоваристві. Основні напрямки: архітектура, інформатика, інженерія, математика;
 • Eindhoven University of Technology - готує студентів в області IT, інженерії, технологій;
 • Leiden University - провідний дослідницький вуз країни, серед випускників якого більше десятка лауреатів Нобелівської премії. В інфраструктурі самого університету працює близько 40 дослідницьких інститутів;
 • Utrecht University - університет, який завжди знаходиться в топі вищих навчальних закладів країни, серед випускників якого теж є лауреати Нобелівської премії.

Кар'єрні перспективи і працевлаштування під час навчання

Іноземним студентам під час навчання в нідерландських вузах дозволяється працювати не більше 10 годин на тиждень. Під час канікул можна працевлаштуватися на повний робочий день.

По закінченню навчання в вузах, іноземні студенти можуть протягом 1 року жити і працювати в країні за фахом. По закінченню цього терміну, офіційне працевлаштування за фахом дозволяє продовжити час перебування в країні.

Найбільш затребуваними в Голландії професіями можна назвати професії інженерно-технічної галузі: авіабудівники, фахівці обчислювальної техніки, інженери будь-яких напрямків завжди в попиті серед місцевих роботодавців.

У країні буде легше працевлаштуватися студентам, які закінчили медичні вузи, попит на ці спеціальності особливо високий. Серед інших затребуваних спеціальностей - економіка, бізнес, освіту, психологія і соціологія.

Навчання в вузах Голландії дозволяє студентам отримати якісну освіту, порівнянне з навчання у вищих навчальних закладах США, Канади, Швейцарії, але за більш доступну вартість.

Безкоштовна консультація