Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  США

Вища освіта в Америці (США)

Здобути вищу освіту в США престижно і почесно, адже університети Америки славляться своїм високим рівнем якості освіти і великими можливостями для студентів проявити себе ще під час навчання на стажуванні, практиці або під час дослідницької роботи в університеті. Роботодавці цінують випускників американських університетів і коледжів, які бажають працювати у них, адже вони розуміють, скільки сил, наполегливості і цілеспрямованості знадобилося студентам, щоб закінчити американський університет. Крім того, ВНЗ США славляться розвиненою системою позакласних активностей, які сприяють розвитку студентів як свідомих, ініціативних, відповідальних і активних громадян. При кожному університеті працюють клуби за інтересами, громадські організації, кар'єрні центри та центри підтримки іноземних студентів. Який би університет США ви не вибрали, ви точно можете бути впевнені, що потрапите в середу активної і прогресивної молоді.

Особливості американської системи вищої освіти

Вища освіта США відрізняється від систем освіти в інших країнах. Перш за все принципом виборності. Студент поступає, вибирає 1 основну спеціалізацію, але може вивчати блоки курсів 2-3 спеціальностей. Якщо ж незабаром студент розуміє, що основна спеціалізація, на яку він вступив, його не цікавить, він може поміняти спеціалізацію без повторного надходження, не втрачаючи час і гроші.

Кожен коледж США і університет має власну розроблену програму підготовки для іноземних студентів. У такій спосіб представники навчальних закладів знайомлять майбутніх студентів з особливостями системи освіти в США, структурою навчання в цьому навчальному закладі, а також допомагають студенту адаптуватися в новому суспільстві і поліпшити знання англійської мови.

Крім того, українці звикли, що тривалість навчання на бакалаврській програмі фіксована - 4 роки. У США ж все залежить від самого студента. Якщо він здатний вивчати в семестр більше курсів, то закінчити навчання на бакалаврській програмі можливо раніше на півроку або рік. Виходячи з цього зрозуміло, чому в багатьох закладах вищої освіти США вартість навчання за семестр розраховується індивідуально в залежності, скільки курсів і на скільки кредитів взяв на вивчення студент в цьому семестрі.

Академічні програми в системі вищої освіти США

Американські закладу вищої освіти здійснюють підготовку фахівців за такими академічних програмах:

Підготовка до бакалаврату - програма націлена на те, щоб підвищити рівень академічних знань майбутнього студента і поліпшити його знання англійської мови.

 • Associate Degree -академіческая ступінь, яка присвоюється студенту після закінчення 2-річної програми підготовки. Програма дає можливість продовжити навчання в університеті на бакалаврській програмі вже з 5 семестру.
 • Бакалаврат - базова ступінь вищої освіти за кордоном. Тривалість бакалаврської програми становить 3-4 роки в залежності від спеціалізації.
 • Підготовка до магістратури - програми тривалістю від 6 до 9 місяців, які готують студентів до вступу на магістерську програму за кордоном. Зокрема, основа програми - це поліпшення рівня володіння англійською мовою.
 • Магістратура - одна з найпопулярніших програм серед студентів з України. Вона дає можливість по закінченню навчання не тільки отримати диплом, який визнають провідні міжнародні компанії, але і скористатися правом отримання офіційного дозволу на працевлаштування в США.
 • Постдипломні програми - програма, по закінченню якої студенти отримують конкретну професійну кваліфікацію, а не науковий ступінь. Програма розрахована на студентів, які вже закінчили навчання на бакалаврській програмі і бажають продовжити навчання, освоюючи більш вузьку спеціалізацію. Також програмою передбачено обов'язкове проходження стажування. Тривалість програми 1-2 роки в залежності від спеціалізації.
 • MBA (магістр бізнес адміністрування) - професійна програма для фахівців у сфері менеджменту, після проходження, якої випускникам присвоюється однойменна кваліфікована ступінь. Тривалість програми залежить від спеціалізації.

Стипендії

Стипендіальна система в сфері вищої освіти США вважається однією з найбільш лояльною. Часто стипендія покриває від 50 до 100% вартості за рік навчання. Під час прийняття рішення з приводу видачі стипендії враховується ряд показників:

 • середній бал шкільного атестата;
 • рівень знання англійської мови (IELTS / TOEFL);
 • досвід роботи волонтером;
 • академічні показники (участь в олімпіадах, професійних конкурсах і т.д.);
 • спортивні заслуги (для тих, хто подається на спортивну стипендію).

Що таке community college в США?

По закінченню школи цілком нормально, що студент не знає, на кого він хоче йти вчитися і в якій професії він себе бачить. Тому часто випускники школи вступають в community college - державні коледжі США, які пропонують студентам пройти дворічні програми навчання і підготуватися до вступу в університет. Після закінчення навчання в такому коледжі студенти можуть починати навчання на бакалаврській програмі з 5 семестру.

Відмінністю американських коледжів від аналогічних канадських коледжів є те, що вони орієнтовані на підготовку студентів до навчання в університеті. У Канаді ж коледжі більш орієнтовані на професійну підготовку фахівців для ринку праці. Саме тому в американський community college надходять тільки ті, хто ще не вчився на бакалаврської програми.

Робота в США для студентів і випускників

У кожній країні свої правила в питанні працевлаштування для іноземців, які живуть в країні за студентською візою. Що стосується США, то тут з цим строго: студенти можуть працювати під час навчання тільки на території кампуса і тільки 20 годин на тиждень. Працювати під час канікул їм заборонено. Іноді академічна програма, на якій вчитися студент, включає обов'язкове проходження стажування. Вони в більшості випадків оплачувані і це ще один спосіб не тільки отримати професійний досвід, але і заробити.

Крім того, строгі правила є і для випускників. У США видають дозвіл на працевлаштування тільки для випускників STEM спеціальностей (наука, технології, інженерія, математика) за умови, що на момент випуску вони вже знайшли роботу і уклали офіційний контракт з роботодавцем. В такому випадку студенту видається дозвіл на 2 роки.

Як вибрати в який університет США вступити?

Перш за все, визначитеся з вашим бюджетом. Варто враховувати не тільки вартість навчання в університеті, а й вартість проживання. Це важливо, адже вартість проживання в університеті в центрі міста буде в рази вище, ніж в університеті, який знаходиться в передмісті або в місцевості з більш «спокійним ритмом життя».
Часто для батьків важливо не тільки якість освіти і присутність університету в рейтингу кращих університетів світу, а й наскільки територія кампусу облаштована для комфортного проживання іноземних студентів. Дізнавайтеся більше про умови проживання заздалегідь. У більшості американських університетів є власні резиденції на території кампуса. Крім варіанту проживання в студентській резиденції, студенти живуть в місцевих сім'ях або орендованих апартаментах. Навіть якщо при університеті немає власних резиденцій, в університеті працюють консультаційні центри, які збирають повну інформацію, де можуть проживати студенти і часто співпрацюють зі службами оренди гуртожитків і власниками квартир.
Довіртеся професіоналам. Який університет краще вибрати, яку програму, як організувати ознайомчу поїздку до університету, як оформити без зайвих турбот і витрат всі необхідні документи - в цих та десятках інших питаннях вам з радістю допоможуть професійні консультанти компанії Mudra. Ми надаємо можливість отримати безкоштовну консультацію для кожного, хто залишити заявку на нашому сайті.
Не варто відкладати на завтра краще майбутнє! Отримайте професійну підтримку від фахівців і їдьте виконувати мрію про якісне вищу освіту.

Безкоштовна консультація