Вища освіта

    Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Великобританія  Бакалаврат

Бакалаврат в Великобританії

Система вищої освіти у Великобританії роками була основою стандартів вищої освіти для інших країн. Рівень британських університетів є еталонними для багатьох університетів світу.

Щорічно в Великобританію приїжджають вчитися на бакалавраті десятки тисяч студентів з різних куточків планети. Завдяки цьому студенти не тільки постійно покращують свою англійську, а й заводять корисні знайомства з представниками різних країн. Це також розширює кругозір і допомагає краще розуміти представників інших культур. Це важливі якості для людей, які хочуть розвивати кар'єру на міжнародному рівні.

Університети Великобританії займають високі позиції міжнародних рейтингів. Наприклад, в списку 500 кращих університетів світу за версією U.S. News and World Report представлені 38 закладів вищої освіти Великої Британії. Дев'ять з них входять в сотню кращих університетів.

Великобританія – це друга в світі країна за кількістю іноземних студентів. Популярніше британських університетів тільки заклади вищої освіти США. Багато студентів вибирають вищу освіту у Великобританії або США, адже сам факт навчання в цих країнах дає безліч кар'єрних перспектив.

Стажування під час навчання на бакалавраті – це важлива складова вашого успіху. Університети Великобританії співпрацюють з передовими компаніями світу, тому студенти бакалаврату в Англії переймають досвід і знання у кращих фахівців своєї спеціалізації.

Особливості бакалаврату в Великобританії

Тривалість стандартної програми бакалаврату в Великобританії – 3 роки. Якщо мова йде про бакалаврат зі стажуванням, то тривалість програми – 4 роки.

Випускник української школи не може одразу вступити на бакалаврат в Англії. Все через відмінності української та британської систем освіти. Існує 3 сценарії, як іноземні студенти вступають на бакалаврат в Англії.

 • Навчання в британській школі за програмами GCSE і A-Level. GCSE – це дворічна програма, за якою студенти вчаться з 10 класу. Після закінчення навчання за цією програмою студенти складають іспит і отримують британський атестат про повну загальну середню освіту. Після цього вони вчаться за підготовчою програмою A-Level. Ця програма готує студентів до вступу на бакалаврат. Навчальний план A-Level формується, беручи до уваги сферу інтересів студентів. Тривалість стандартної версії A-Level – 2 роки. Для іноземних студентів ця програма доступна в розширеній версії, де особлива увага приділяється поліпшенню англійської мови.

Багато партнерських коледжів та коледжі при великих британських університетах теж пропонують навчання за програмою A-Level з гарантією вступу за умови успішного складання іспитів.

 • Навчання в коледжі або школі-пансіоні за програмою International Baccalaureate. Це міжнародна програма, випускники якої не обмежені лише університетами Великобританії. Програма розроблена однойменною організацією, штаб-квартира якої знаходиться в Швейцарії. International Baccalaureate схвалена в 140 країнах світу. Тривалість навчання – 2 роки. Особливу увагу в навчальному плані приділяють не тільки сферам інтересів студентів, а й розвитку м'яких навичок. Вибираючи цю програму для підготовки до вступу на бакалаврат в Англії, потрібно уточнити заздалегідь, чи приймають в обраний вами університет за цією програмою.
 • Ще один варіант, як вступити на бакалаврат в британський університет – це програма Foundation. Це традиційна підготовча програма для студентів, показники академічної успішності яких не відповідають мінімально необхідним для вступу на бакалаврат. Навчання за програмами Foundation пропонують і університети, і коледжі. Залежно від майбутньої спеціалізації бакалаврату, Foundation також доступна в декількох варіантах спеціалізацій. Тривалість стандартної програми Foundation – 1 рік.

Часто університети, орієнтовані на іноземних студентів, пропонують бакалаврські програми, які в своєму навчальному плані включають рік навчання за програмою Foundation. Тривалість навчання за такою програмою бакалаврату – 4 роки.

Деякі британські університети пропонують прискорені програми «Бакалаврат + магістратура» з пришвидшеним навчальним планом. Студенти цієї програми економлять, але це дуже інтенсивна програма зі скороченими канікулами і щільним графіком занять. Для навчання за такою програмою потрібно відмінно знати англійську мову.

Популярні спеціальності бакалаврату в Англії

Статус Великобританії на рівні міжнародної економіки та політики впливає на систему вищої освіти країни. Наприклад, де ще вивчати бізнес, як не в одному з бізнес-центрів Європи? Бізнес-школи та університети Лондона щорічно приймають заявки тисяч студентів, які бачать своє майбутнє в цій галузі.

На особливу увагу заслуговують програми бакалаврату та магістратури зі спеціалізацією в юриспруденції. За Великобританією історично закріпилося звання центру розвитку права в Європі. Саме в цій країні знаходяться найстаріші в світі школи права з відмінною репутацією. Це одна з найпрестижніших спеціалізацій, навчання за якою вимагає від студента бути працьовитим і мати необхідні фінансові ресурси. Перед випускником британського University of Law або University College London відкриваються двері в провідні компанії світу.

Крім бізнесу і права, іноземні студенти вивчають на бакалавраті в Великобританії економіку, фінанси, літературу і соціальні науки.

Умови вступу на бакалаврат в Англії

Подати заявку для вступу на бакалаврат в Англії можна через університетські платформи або через систему UCAS (Служба вступу до університетів і коледжів).

До подачі заявок допускаються студенти, які пройшли навчання за попередньою програмою. Залежно від того, за якою підготовчою програмою навчався студент, він надає диплом International Baccalaureate або результати іспитів A-Level або Foundation.

Ще один важливий пункт для іноземних студентів – це іспит з англійської мови. Університети приймають сертифікати IELTS, TOEFL, C1 Advanced або проводять іспити за власною методикою. Уточнюйте це заздалегідь, визначившись з університетом.

Залежно від рівня престижності університету, у студента ще можуть попросити надати:

 • Мотиваційний лист
 • Рекомендації
 • Резюме з описом досвіду громадської та волонтерської діяльності

Студенти творчих спеціальностей також подають приймальній комісії своє портфоліо.

Вартість навчання на бакалавраті в Англії

Вартість навчання на бакалавраті в британських університетах відповідає рівню престижності цих університетів. Ціна за 1 рік навчання на бакалавраті в Англії залежить від специфіки програми навчання. Якщо говорити про діапазон цін, то рік навчання на бакалаврській програмі обійдеться іноземному студентові від 13 тис. до 25 тис. фунтів стерлінгів.

Також важливо враховувати витрати на проживання. Місяць проживання в Лондоні обійдеться студентам в 1100-2100 фунтів стерлінгів, в Единбурзі – 700-1200 фунтів стерлінгів, в Белфасті – 530 - 900 фунтів стерлінгів, в Суонсі – 700-1400 фунтів стерлінгів.

Стипендії для студентів бакалаврату

Студенти бакалаврату в Англії можуть зменшити витрати на навчання, отримавши стипендію. Стипендіальні фонди формують:

 • Університети
 • Громадські організації
 • Представники бізнес-сектора
 • Уряд (фонди при Міністерстві освіти Великобританії)

Стипендії можуть бути вузькоспеціалізованими для студентів певної сфери діяльності або навпаки загальними.

Denys Holland Scholarship в University College London, Bristol University Think Big Scholarships, University of West London International Ambassador Scholarships, Sheffield Hallam University Transform Together Scholarships, University of Westminster Undergraduate Scholarships – це невеликий список популярних стипендій для студентів бакалаврату.

Куди їдуть вчитися на бакалавраті в Великобританії?

У Великобританії понад 50 студентських міст. Серед них є і великі мегаполіси, де ви можете насолоджуватися жвавим і насиченим громадським життям, і тихі та спокійні міста з розміреним ритмом життя.

Всі університети Великобританії умовно можна поділити на 3 групи в залежності від року їх заснування.

 1. Старі університети – це заклади вищої освіти, засновані в XII-XIII ст.
 2. Так звані «університети з червоної цегли» – заклади вищої освіти, засновані в кінці XIX в. в великих промислових містах Великобританії.
 3. Нові університети – університети, що засновані після 1992 року.

Найчастіше іноземні студенти їдуть вчитися на бакалаврат в Лондон (Англія), Ліверпуль (Англія), Единбург (Шотландія), Белфаст (Північна Ірландія) і Суонсі (Уельс).

Консультація

Для студентів, які вирішили отримувати ступінь бакалавра в Великобританії, важливо мати консультанта з питань освіти. Він допоможе вам у виборі програми, університету, формуванні бюджету, підкаже, які документи потрібно підготувати, допоможе з їх перекладом, а також з’ясує все щодо житла і авіаквитків. Уже зараз у вас є шанс отримати безкоштовну консультацію фахівця компанії Mudra. Для цього достатньо залишити заявку на нашому сайті або зателефонувати за тел. (044) 499 115 0.

 

Безкоштовна консультація