Вища освіта

    Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Бакалаврат в Нідерландах

 • Навчання в Європі на англомовній програмі бакалаврату.

У Нідерландах пропонують найбільший асортимент програм бакалаврату англійською мовою серед країн Європи, де ця мова не є офіційною. Йдеться про понад 2100 програм. Крім того, понад 90% громадян добре володіють розмовною англійською, тому в іноземних студентів не буде проблем ні під час навчання на бакалавраті, ні в побутовому житті.

 • Гарне співвідношення ціни і якості програм бакалаврату.

Вища освіта в Нідерландах вважається однією з найкращих не тільки за якістю, але і за рівнем доступності. Навчання і проживання в Нідерландах обійдеться вам дешевше, ніж в інших англомовних країнах Європи з аналогічним рівнем якості освіти. А великий вибір стипендіальних програм робить освіту в Нідерландах ще доступнішою.

Система вищої освіти Нідерландів націлена на те, щоб дати студентам те, що дійсно необхідно їм для розвитку кар'єри. Під час навчання на бакалавраті в Нідерландах студенти розвивають корисні для їхньої професії навички та якості: вміння аналізувати інформацію, швидко і ефективно розв’язувати завдання, різнобічно і критично мислити, вміти представити себе.

 • Велика міжнародна спільнота для студентів бакалаврату.

Щорічно в Нідерланди приїжджають іноземні студенти з 160 країн світу. Голландське суспільство різноманітне, інклюзивне та активно взаємодіє з іншими культурами, бізнес-спільнотами і світом. Голландці неупереджені і прямолінійні, тому з ними легко працювати.

 • Нідерланди – це відмінне місце для життя.

Згідно з даними Global Peace Index за 2018 рік, Нідерланди це одна з найбезпечніших країн у світі, а також Нідерланди входять в десятку найщасливіших країн світу. Крім того, Нідерланди розташовані в зручному місці з розвинутою транспортною інфраструктурою. Всього три години дороги і ви в Парижі, 5 годин – і ви в Лондоні, 6 годин – і ви в Берліні.

 • Відмінні кар'єрні можливості для студентів бакалаврату.

Нідерланди входять в список «20 економік світу». Багато міжнародних компаній або засновані в Нідерландах, або мають європейський офіс в цій країні. Серед них Heineken, Unilever, Philips, KLM, ING і Shell. Нідерланди займають провідні позиції в розвитку логістики, дизайну, сільського господарства, водних ресурсів, зеленої енергетики.

Політика уряду націлена на те, щоб запрошувати в країну розумних і талановитих особистостей. Це виражається і в міграційній політиці країни. Після завершення навчання випускники бакалаврату та магістратури отримують дозвіл на працевлаштування в Нідерландах на один рік. В майбутньому вони зможуть подати документи на дозвіл на проживання.

Особливості бакалаврату в Нідерландах

У Нідерландах є різні типи закладів вищої освіти. Найпопулярніші – це дослідницькі університети та університети прикладних наук.

Дослідницькі університети пропонують навчання на дослідних програмах бакалаврату з перспективою розвитку наукової кар'єри в академічному середовищі.

Університети прикладних наук пропонують програми бакалаврату, орієнтовані на практичне використаня знань мистецтв і наук. Вони більш орієнтовані на практику, ніж програми дослідних університетів, і готують студентів бакалаврату до конкретних професій.

Всього в Нідерландах є 14 дослідницьких університетів і 36 університетів прикладних наук.

Інститути міжнародної освіти – це третій тип закладів вищої освіти, що менш поширені в Нідерландах. Їхні навчальні програми розроблені спеціально для іноземних студентів.

Питання якості освіти на бакалавраті і магістратурі регулюється в Нідерландах кодексом поведінки. Кодекс встановлює стандарти взаємодії нідерландських університетів з іноземними студентами. Тільки закладу вищої освіти, які підписали кодекс, можуть навчати іноземних студентів.

Тривалість навчання на бакалавраті в Нідерландах залежить від типу академічної кваліфікації і типу університету:

 • Bachelor of Arts (BA) в дослідницькому університеті – 3 роки;
 • Bachelor of Science (BSc) в дослідницькому університеті – 3 роки;
 • Bachelor (B) of [область вивчення] в університеті прикладних наук – 4 роки;
 • Bacelor of Science (BSc) в університеті прикладних наук – 4 роки;
 • Bachelor of Arts (BA) в університеті прикладних наук – 4 роки.

Попри те, що існує безліч програм бакалаврату англійською мовою, ви можете практикувати свою нідерландську. Щорічно кількість іноземних студентів, які навчаються на програмах бакалаврату нідерландською мовою, тільки збільшується.

Багато університетів пропонують курси нідерландської як другої мови. Курси спеціально призначені для іноземних студентів, які мають право здобувати вищу освіту в Нідерландах, але повинні спочатку довести, що вони досить добре володіють мовою. Курси доступні на різних рівнях: початковий, середній і просунутий.

Курси просунутого рівня готують студентів до державного іспиту з нідерландської мови, що більш відомий як іспит NT2. Якщо ви хочете вступити на бакалаврат в дослідницький університет або університет прикладних наук, ви маєте пройти цей курс.

Деякі університети мають додаткові вимоги для вступу на бакалаврат. Вони можуть, наприклад, встановити свій власний іспит, заснований на їхній методиці викладання мови. Тому ви завжди повинні уточнювати в університеті детальну інформацію про його вимоги вступу.

Популярні спеціальності бакалаврату в Нідерландах

Іноземні студенти приїжджають в Нідерланди вивчати на бакалавраті бізнес, економіку, інженерію і соціальні науки. Студентам, які хочуть не просто здобути вищу освіту в Нідерландах, але і знайти роботу в цій країні, потрібно звертати увагу на ситуацію на нідерландському ринку праці. У Нідерландах зараз є попит на фахівців хімічної промисловості, енергетики, логістики, інформаційних технологій, медицини, сільського господарства, харчової промисловості та дизайну.

Університети Нідерландів в міжнародних рейтингах

Університети Нідерландів мають хорошу репутацію на міжнародному рівні і визнані багатьма професійними об'єднаннями. У списку 500 кращих університетів світу за версією U.S. News and World Report представлені 13 університетів Нідерландів. П'ять з них входять в сотню кращих університетів світу.

Процедура вступу на бакалаврат в Нідерландах

Вимоги до вступників встановлюються університетом і можуть відрізнятися в залежності від програми. У більшості університетів існують деякі загальні вимоги до абітурієнтів:

 1. Навчальний заклад встановлює мінімальні академічні показники успішності для вступу на бакалаврат.
 2. Дуже важливо добре володіти англійською мовою і підтвердити це результатами відповідного тесту. Це може бути IELTS, TOEFL або будь-який інший тест, наприклад, Cambridge English. Допустимий мінімум по TOEFL PBT – 550, TOEFL iBT – 213, IELTS – 6. Якщо це програма бакалаврату нідерландською мовою, ви повинні скласти іспит NT2.
 3. Важлива вимога більшості університетів Нідерландів – обов'язкове навчання іноземних студентів на підготовчих програмах перед бакалавратом. На відміну від університетів інших країн (Канада, Великобританія, Німеччина), студенти вчаться на підготовчих програмах не в університеті або партнерському коледжі, а в навчальних центрах. Це вузькоспеціалізовані заклади, де готують студентів до вступу на бакалаврат за обраною спеціалізацією.

Вартість навчання на програмах бакалаврату в Нідерландах

Вартість навчання на бакалавраті залежить від престижності університету, формату занять (повна або часткова зайнятість), специфіки самої спеціалізації. В середньому мова йде про суму від 7 до 13 тисяч євро за 1 рік навчання.

Також важливо брати до уваги витрати на проживання. Більшість нідерландських університетів не мають власні резиденції. Вони співпрацюють з житловими комплексами, які орієнтовані на немісцевих студентів. Завдяки такому партнерству студенти забезпечені зручним житлом за вигідною ціною. Якщо університет не має таких партнерів, то вам варто заздалегідь уточнити, чи допомагають представники університету в пошуках житла.

Стипендії для навчання на бакалавраті в Нідерландах

Стипендії – це важливе джерело фінансування вашого навчання на бакалавраті. Якщо у вас є особливі заслуги в якійсь сфері діяльності або високі показники академічної успішності, то ви можете розраховувати на стипендію, що частково покриє ваші витрати.

Erasmus +

Це нова програма ЄС, яка діє з 2014 по 2020 р.. Erasmus + прагне сприяти міжнародній мобільності студентів, пропонуючи стипендії для навчання та стажування. Щоб отримати стипендію Erasmus +, ви повинні бути студентом бакалаврату або недавнім випускником закладу вищої освіти.

Holland Scholarship

Це державна стипендіальна програма для студентів бакалаврату. Її фінансує Міністерство освіти, культури і науки Нідерландів, а також деякі заклади вищої освіти. Ця програма орієнтована на студентів з країн, що не входять до Європейської економічної зони. Розмір стипендії – 5 тис. євро. Стипендію студенти отримують в перший рік навчання.

NN Future Matters Scholarship

NN – це компанія, яка проявляє свою соціальну відповідальність, надаючи студентам, які потребують підтримки, доступ до засобів та досвіду. Головна мета цієї програми в тому, щоб допомогти студентам створити економічні можливості, подолати труднощі і реалізувати свої мрії. Стипендія NN Future Matters фінансується NN і управляється Nuffic. У стипендіата цієї програми є NN-наставник, який навчає його протягом усього періоду навчання в Нідерландах. За допомогою цієї програми стипендій та коучингу NN Future Matters NN прагне допомогти стипендіату брати участь у власному економічному розвитку.

Працевлаштування для студентів бакалаврату

Іноземним студентам бакалаврату дозволяється працювати під час навчання до 16 годин на тиждень. Для роботи на канікулах потрібно отримати додатковий дозвіл на роботу. Після випуску студенти отримують дозвіл на роботу в Нідерландах на 1 рік.

 

Безкоштовна консультація