Вища освіта

    Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  США  Бакалаврат

Бакалаврат в США

 1. У списку 500 найкращих університетів світу за версією U.S. News and World Report американські університети займають верхні позиції. У першій двадцятці університетів світу 16 закладів вищої освіти – американські. Бакалаврські та післядипломні програми американських університетів мають бездоганну репутацію.
 2. Американська система вищої освіти пропонує студентам гнучкі можливості в залежності від їхніх потреб та інтересів. На рівні бакалаврату студенти можуть вибирати курси різних спеціалізацій, перш ніж вони визначаться зі своєю основною спеціалізацією. Це дає студентам час і можливості для вивчення своїх інтересів. Тому якщо ви не визначилися зі своєю сферою навчання, це абсолютно нормально. Навіть якщо ви вже визначилися, що хочете вивчати, ви все одно можете вивчати інший предмет і вчитися за «подвійною спеціальністю». Завдяки такій системі ви здобудете ступінь з двох предметів протягом звичайного чотирирічного періоду навчання.
 3. Отриманий в американському університеті ступінь відкриває великі можливості для кар'єрного зростання, а ступінь отриманий в відомому університеті ще краще впливає на ваші кар'єрні перспективи. І мова не тільки про сам факт наявності диплома американського університету. Університети і коледжі США відомі своїми розвиненими зв'язками з бізнесом. Завдяки цьому іноземні студенти переймають досвід у реальних практиків і проходять стажування у відомих компаніях.
 4. Для студентів, які бачать себе в дослідницькій діяльності, університети США теж мають, що запропонувати. Студенти бакалаврату так само як і студенти післядипломних програм можуть приєднатися до роботи дослідницьких центрів на базі університету. Студенти часто працюють помічниками викладачів, отримуючи за це не тільки досвід і знання, а й фінансову винагороду. Багато студентів саме тому обирають університети США, адже для них це шанс працювати з кращими фахівцями в обраній галузі.
 5. Навчання в США – це шанс вчитися на програмах, в які інтегровано використання сучасних технологій. Це значно спрощує життя студента завдяки легкому і зручному доступу до даних.
 6. Студентське життя в університетах – це не тільки лекції та лабораторні роботи. Університети США відомі великою кількістю клубів за інтересами. Вони регулярно влаштовують спільно зі студентською радою розважальні, культурні та освітні заходи. Це допомагає студентам не тільки весело провести час, а й реалізувати себе і знайти друзів.
 7. При американських коледжах і університетах працюють розвинені центри підтримки іноземних студентів. Консультанти центрів допомагають студентам адаптуватися в новій місцевості, покращити англійську мову, знайти житло і стажування.

Особливості бакалаврських програм в США

Тривалість навчання на бакалавраті в США – 4 роки. За цей період студенти вивчають курси на 120-128 кредитів. Навчальний план багатьох програм бакалаврату заснований на філософії «гуманітарних наук», згідно з якою студенти повинні вивчати курси для формування фундаменту своєї освіченості. Ці загальноосвітні курси включають вивчення англійської мови, суспільних, гуманітарних, історичних, математичних, природничих і фізичних наук.

Головна відмінність американської системи вищої освіти в тому, що студенти бакалаврату в США вибирають основну (major) і додаткову (minor) спеціальності.

Університети і коледжі США пропонують великий вибір бакалаврських програм з різними спеціалізаціями, але є дві найпопулярніші – ступінь бакалавра мистецтв (Bachelor of Arts degree) і ступінь бакалавра наук (Bachelor of Science degree). Якщо ви зацікавлені у вивченні соціальних наук, гуманітарних наук або образотворчого мистецтва, то скоріше за все це буде програма зі ступенем бакалавра мистецтв. Якщо ви вивчаєте науки про життя, фізичні або математичні науки, то найімовірніше ви здобудете ступінь бакалавра наук. Крім того, в американських університетах існують і інші ступені бакалавра:

 • Бакалавр образотворчих мистецтв (Bachelor of Fine Arts)
 • Бакалавр соціальної роботи (Bachelor of Social Work)
 • Бакалавр інженерних наук (Bachelor of Engineering)
 • Бакалавр наук зі зв'язків з громадськістю (Bachelor of Science in Public Affairs)
 • Бакалавр наук в області сестринської справи (Bachelor of Science in Nursing)
 • Бакалавр філософії (Bachelor of Philosophy)
 • Бакалавр архітектури (Bachelor of Architecture Degree)
 • Бакалавр дизайну (Bachelor of Design)

Студентам, які планують вивчати юриспруденцію або медицину в США, важливо знати одну важливу відмінність американської системи вищої освіти в цих спеціалізаціях від систем освіти інших країн. На відміну від інших моделей бакалаврату, ступені в галузі права та медицини не пропонуються на рівні бакалаврату в США. Замість цього студенти отримують професійну освіту в цих областях після здобуття ступеня бакалавра. Ні юридичні, ні медичні школи не вимагають конкретну спеціальність бакалаврату, хоча в медичних школах є обов'язкові курси, які необхідно пройти студентам під час навчання на бакалавраті.

Популярні спеціальності бакалаврату в США

За даними ресурсу Niche список найпопулярніших спеціальностей в США виглядає саме так:

 1. Бізнес і менеджмент
 2. Догляд за хворими
 3. Психологія
 4. Біологія
 5. Інженерія
 6. Освіта
 7. Комунікації
 8. Фінанси і облік
 9. Кримінальне правосуддя
 10. Антропологія і соціологія
 11. Комп'ютерні науки
 12. Англійська мова
 13. Економіка
 14. Політологія
 15. Історія
 16. Кінезіологія і фізіотерапія
 17. Медичні професії
 18. Мистецтво
 19. Математика
 20. Наука про навколишнє середовище
 21. Іноземна мова
 22. Дизайн
 23. Торгівля
 24. Міжнародні відносини
 25. Хімія

Рейтинг популярних спеціальностей серед іноземних студентів, які їдуть навчатися в США, не сильно відрізняється. За даними Національного центру освітньої статистики США (NCES) «Бізнес» – це не тільки найпопулярніша спеціальність в США, але і найпопулярніша спеціальність серед іноземних студентів, які їдуть навчатися за кордон. Більшість іноземців їдуть в США вивчати інженерію, менеджмент, математику, комп'ютерні науки та соціальні науки.

Також за даними NCES, найбільш швидкозростаюча спеціальність в США це «Охорона здоров'я». З 2005 року кількість студентів, що спеціалізуються в таких областях, як «Охорона здоров'я» та «Догляд за хворими», зросла на 168%.

Умови вступу на бакалаврат в США

Кожен університет приймає заявки на навчання через власну систему на своєму сайті. Список необхідних документів може відрізнятися в різних університетах, тому варто уточнювати цю інформацію індивідуально в кожному цікавому для вас університеті. Найчастіше для вступу на бакалаврат в США потрібно надати:

 • атестат з оцінками з нотаріально завіреним перекладом
 • резюме
 • результати тесту з англійської мови
 • рекомендаційні листи
 • документ, що підтверджує джерело фінансування навчання або наявність стипендії
 • супровідний лист

Іноземні студенти, академічні показники успішності яких не відповідають мінімально необхідному рівню, проходять навчання по підготовчій програмі Foundation. Це шанс поліпшити не тільки оцінки з базових предметів, а й свою англійську мову.

Багато студентів, які ще не визначилися остаточно зі своєю спеціалізацією, але не хочуть втрачати час, вступають на дворічні програми для здобуття ступеня асоціата. Після навчання на такій програмі студенти можуть продовжити навчання на бакалавраті на 3 році навчання. Також навчання за таким сценарієм часто дозволяє зекономити кошти.

Вартість навчання

Вартість навчання в американському університеті залежить від кількох факторів. В першу чергу впливає престижність і статус університету (коледжу), а також спеціалізація. Так, наприклад, навчання на бакалаврській програмі по бізнесу буде в рази дорожче, ніж бакалаврат зі спеціалізацією в історії.

На вартість навчання впливає, в якому форматі проходять заняття. Американські університети пропонують великий вибір програм повної, часткової зайнятості та з вечірнім відвідуванням.

При підрахунку бюджету варто не забувати і інші витрати: проживання, харчування, проїзд, навчальні матеріали, розваги. Їхній рівень залежить від міста, де знаходиться університет (коледж). Навчання і проживання в місті-мільйоннику обійдеться вам дорожче, ніж в більш спокійній місцевості.

Якщо говорити про конкретні цифри, то за рік навчання на бакалавраті в США ви заплатите від 20 до 60 тисяч доларів, а за місяць проживання доведеться заплатити від 800 доларів в невеликому місті і від 1300 доларів у великому місті.

Але якщо ви плануєте вчитися на бакалавраті в США, варто не забувати про ще одне джерело фінансування вашої освіти – стипендії.

Стипендії

США називають «супермаркетом стипендій» і це не дарма. Американська освіта одна з найдорожчих в світі, але також це і найщедріша на стипендії країна. Джерелами фінансування стипендіальних програм виступають:

 • Державні організації
 • Самі університети
 • Професійні організації
 • Бізнес

У США студент може отримати стипендію за особливі академічні заслуги або успіхи в спорті. Багато стипендій дозволяють якщо не повністю, то хоча б частково покрити витрати на навчання.

Проживання під час навчання на бакалавраті в США

Більшість студентів американських університетів проживають на території кампуса в студентських резиденціях або будинках. Умови проживання в різних університетах відрізняються, але частіше за все студенти живуть в одномісних і двомісних кімнатах. На території кампусів є пральні, загальні зони відпочинку, спортзали. Проживаючи на території кампусу, студенти відчувають себе частиною однієї великої родини.

Робота під час навчання на бакалавраті в США

Іноземні студенти можуть працювати паралельно з навчанням до 20 годин на тиждень. Але згідно з американським законодавством студенти працюють тільки на території кампуса і тільки під час навчального року. Найчастіше вони працюють на позиціях помічників професорів, бібліотекарів або в службах прибирання території. Працювати після завершення навчання на бакалавраті можуть лише випускники STEM спеціальностей за умови, що на момент випуску вони вже знайшли роботу і підписали контракт з роботодавцем. Тривалість дії дозволу – до 2 років.

Де вчитися на бакалавраті в США?

American University – це приватний дослідний університет у Вашингтоні, що був заснований в 1893 році. В American University є 71 бакалаврська програма в таких предметних областях як юриспруденція, бізнес, міжнародні відносини, освіту, комунікації, наука, мистецтво. У національному рейтингу U.S. News & World Report університет займає 77 місце. Показник працевлаштування випускників – 93%.

Lynn University – це приватний університет в Бока-Ратоні, заснований в 1962 році. В університеті є 48 бакалаврських програм в області музики, освіти, дизайну, комунікацій, бізнесу, менеджменту, науки, мистецтва. 19% студентів Lynn University – іноземці. Lynn University відомий розвиненими партнерськими відносинами і програмами стажувань.

Pace University – приватний університет в Нью-Йорку, що був заснований в 1906 році. З 13 тисяч студентів Pace University 15% – іноземні. У національному рейтингу U.S. News & World Report університет Pace займає 202 місце. У Pace University доступні бакалаврські програми в таких предметних областях як бізнес, освіту, технології, охорона здоров'я, наука, мистецтво.

Консультація

Консультант з питань освіти допоможе вам вибрати університет, програму навчання, дасть поради з приводу документів і покупки авіаквитків. Для отримання безкоштовної консультації, звертайтесь за тел. (044) 499 115 0 або залиште заявку на сайті.

 

Безкоштовна консультація