Вища освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  Foundation

Підготовча програма Foundation: особливості та відмінності для різних країн світу

Освітня система України і та, яка діє за кордоном мають між собою суттєві відмінності. Для вступу в іноземний ВНЗ українському студенту так чи інакше знадобиться спеціальна підготовка до університету - Foundation. У деяких країнах цю програму називають інакше, але основне її призначення і суть залишаються однаковими - доуніверситетська підготовка. Під час періоду її проходження студент не тільки заповнює відсутні прогалини знань, а й підтягує рівень володіння мовою, знайомиться з культурою країни і особливостями освітнього процесу.

Що таке підготовка Foundation: особливості та тонкощі

Представлений підготовчий курс в середньому має триває 1 рік. У деяких країнах період навчання може скорочуватися до одного семестру. Найчастіше він включає в себе:

 • проходження мовних курсів з підвищення рівня знань для комфортного засвоєння матеріалу, який буде вивчатися в подальшому;
 • знайомство з освітньою системою і особливостями культури країни;
 • деякі факультети практикують ознайомленням з профільними предметами.

Додатково доуніверситетська програма Foundation може включати в себе спеціальні розважальні та ознайомчі виїзні поїздки.
З огляду на відмінності в тривалості середньої освіти в Україні та за кордоном, досить часто іноземні держави не визнають вітчизняний диплом еквівалентним тому, який пропонують в їх країні. Тому кожен великий університет, що надає освіту за кордоном, має підготовку Foundation. У деяких країнах її можна також пройти в коледжі, а по закінченню студенту видається відповідний сертифікат. Його приймають у відповідному вищому навчальному закладі, а також в університетах-партнерах.
Період подачі заявки на проходження підготовчої програми Foundation починається у вересні і закінчується в листопаді. Конкретні терміни кожен ВНЗ встановлює окремо. Наприклад, для Австралії і Нової Зеландії характерний цілорічний прийом заявок.

Відмінності і переваги проходження підготовчої програми Foundation

Ми розглянули основні особливості програми Foundation, що це таке і чому це так важливо під час вступу до іноземного університету. Разом з тим, в залежності від країни і особливостей освіти в ній, буде відрізнятися і сама підготовка.
Основна відмінність полягає в тривалості - найменший період підготовчої програми Foundation становить 6 місяців, максимальний - рік. У більшості випадків студенту надають можливість самостійного вибору кількості тижнів, відведених на навчання і активність курсів.
Друга відмінність відноситься до напрямку, він може бути загальним і предметним:

 • для сфер, пов'язаних з бізнесом, створена Business Programme;
 • майбутні інженери зазвичай вступають на Engineering Programme;
 • для правознавців пропонують Law Programme;
 • тим, хто буде проходити навчання в сфері природничих наук, рекомендуємо вибирати Life Sciences;
 • майбутніх медиків навчають на Foundation Programme for Medicine.

Остання підготовча програма вважається рідкісною, бо її рідше інших організовують в університетах.

Програма Foundation в Італії буде відрізнятися від тієї ж програми в Чехії вартістю, тривалістю, вимогами і умовами. Разом з тим, і перша, і друга з них має велику кількість переваг:

 • заповнює бракуючий, 12-й рік середньої освіти;
 • дозволяє дочекатися 18-тиріччя, тому що деякі країни світу приймають студентів чітко з 18-ти;
 • високий рівень мовної підготовки;
 • можливість автоматичного зарахування до університету при наявності подібної домовленості, підвищення ймовірності вступу від 80 до 90%;
 • звільнення від необхідності здавати спеціальний мовний тест IELTS чи TOEFL;
 • розвиток інтелектуальних здібностей, надання базових знань, яких бракує;
 • попередня адаптація до особливостей країни.

Закінчивши підготовчу програму, студент отримує повноправний доступ до всієї університетської інфраструктури, як і інші студенти.

Вимоги для проходження підготовчої програми Foundation

Для проходження Foundation студент повинен підтвердити закінчену середню освіту у вигляді надання сертифікату або атестата. У більшості випадків необхідності в проходженні додаткового інтерв'ю не виникає. Обов'язковий вік для вступу - повні 17 років, але в деяких країнах можуть бути і винятки.
Деякі країни, що пропонують проходження Foundation в Європі, вимагають наявність сертифіката IELTS чи TOEFL. Показники тесту повинні бути не менше 5,5 або вище 500 відповідно. Для деяких університетів обов'язковий високий бал в атестаті GPA.
Оформленням документів ви можете займатися самостійно або довірити оформлення нам - залишайте заявку на сайті mudra.ua і наші менеджери з вами зв'яжуться для уточнення деталей.

Відмінні риси в різних країнах світу

Ми вже згадували, що для кожної країни характерні свої, індивідуальні умови і вимоги для вступу на Foundation. Розглянемо основні відмінності для найбільш популярних країн.

Великобританія

По-перше, відрізняє програму Foundation в Англії вартість - в порівнянні з багатьма іншими країнами Європи вона значно вище. Разом з тим, і якість підготовки в цій країні визнається в усьому світі. У більшості випадків проходження цього курсу гарантує 100% ймовірність, що учень буде прийнятий на навчання до університету.
Середня тривалість - один академічний рік. Період для зарахування визначається вереснем або січнем. Для тих, чий рівень володіння іноземною мовою дуже низький, розроблений розширений Foundation зі збільшенням періоду навчання до 4-х семестрів. Для тих, хто вільно володіє мовою, пропонують швидкий курс на протязі 2-х семестрів.

США

Програма Foundation в США в більшості випадків має на меті підвищити рівень володіння англійською мовою. В результаті цього вона обов'язково включає в себе мовної спецкурс інтенсиву. По закінченню 1-2 семестрів абітурієнт може отримати близько 6.0 балів згідно з тестом IELTS. Додатково вивчаються певний набір предметів.
Навчання Foundation можна проходити як в університеті, так і в коледжі. Досить часто набрані кредити з предметів враховуються в обраному університеті.

Канада

Для програми Foundation в Канаді характерна тривалість в 8 місяців, а також можливість проходження інтенсивних курсів. Більшість університетів гарантують учням зарахування на перший курс після закінчення навчання. Це знімає з нього необхідність додаткового проходження особистих співбесід.

Німеччина

Назва програми Foundation в Німеччині звучить, як Studienkolleg. Для вступників відкрита можливість навчання на платній та безкоштовній основі. У першому випадку навчання буде проходити в приватному коледжі, у другому - в державному університеті.
Відмінність в даному випадку полягає в вимогах до вступу: на платній основі зникає необхідність складання вступних іспитів, а вимоги до рівня володіння німецькою дуже знижуються. Для проходження безкоштовної програми Foundation в Німеччині необхідна наявність сертифікату про достатній рівень володіння німецькою мовою, а також проходження обов'язкового вступного іспиту. Останній включає в себе кілька блоків завдань різної спрямованості: від читання і письма до аудіювання та говоріння.

Безкоштовна консультація