Вища освіта

    Фільтр
  • Країни
  • Вища освіта
  • Вік
    від до
Скинути фільтри
  • Країни
  • Вища освіта
  • Вік
    від до

Вища освіта  Чехія  Магістратура

Причини вчитися на магістратурі в Чехії

Багато українців, обираючи країну навчання для отримання ступеня магістра, не беруть до уваги не таку далеку Чехію. І це даремно, адже Чехія щорічно покращує свої позиції в міжнародних рейтингах. Чому ж варто розглянути варіант навчання на магістратурі в ВУЗах Чехії?

1. Міжнародні перспективи

Щорічно в Чехію їдуть вчитися 40 тисяч іноземних студентів і уряд країни веде політику, що спрямована на збільшення цих показників. Наприклад, щорічно кількість англомовних програм в чеських університетах тільки зростає.

2. Доступна вартість

Вартість на англомовних програмах навчання в Чехії дуже доступна, якщо порівнювати з іншими країнами Європи. Крім того, іноземні студенти теж можуть вчитися безкоштовно на програмах, що викладаються чеською мовою.

3. Вартість життя

Більшість студентів, обираючи країну і університет, не беруть до уваги вартість життя в цій країні і конкретних містах. І це даремно, тому що оплата житла, харчування, транспорту, розваг – це важливий пункт бюджету. І Чехії вдається поєднувати відмінну якість життя з низькою вартістю, якщо порівнювати з іншими країнами Європи.

4. Відмінне розташування

Ця країна межує з Німеччиною, Польщею, Словаччиною та Австрією, що відкриває перед іноземними студентами більше можливостей подорожувати. Крім того, сама Чехія є багатовіковою країною з цікавою історією та різноманітними пам'ятками, які ви точно захочете побачити на власні очі..

Правила вступу на магістратуру в Чехії

Тривалість навчання на магістратурі в Чехії – від 1 до 3 років в залежності від типу програми (навчальна або дослідницька) і типу спеціалізації. Навчання на магістратурі в Чехії стартує у вересні і триває до червня.

Заяву на вступ в більшості університетів приймають в лютому і березні, хоча деякі спеціалізовані мистецькі інститути приймають заяви вже в листопаді.

Заяви потрібно подавати безпосередньо в університет. Обмежень за кількістю заяв, які ви можете подати для навчання на магістратурі в Чехії, немає.

Більшість університетів вимагають надати диплом бакалавра тієї ж спеціалізації, за якою ви хочете вчитися на магістратурі. Але точний перелік правил та необхідних документів варто уточнювати безпосередньо в університеті, адже він відрізняється в різних закладах вищої освіти.

Вартість навчання на магістратурі в Чехії для українців

Одна з головних переваг, що мотивує студентів вчитися в Чехії, це доступність освіти. Якщо мова йде про програму навчання чеською мовою в державних університетах, то місцеві й іноземні студенти мають однакові можливості вчитися безкоштовно. Але для цього потрібно знати на високому рівні чеську мову та мати високі показники академічної успішності. Але навіть якщо мова йде про безкоштовне навчання на магістратурі в Чехії, варто не забувати про адміністративні збори. Це приблизно 300-400 євро на рік.

Якщо ж ви їдете вчитися на магістратурі в Чехії в державному університеті на англомовній програмі, то вона платна і вартість залежить від спеціалізації, престижності університету, регіону навчання. Вартість навчання на такій програмі в державному і приватному університетах досягає 20 тис. євро за рік навчання. Вартість навчання в приватному університеті на програмі з чеською мовою навчання також залежить від програми, університету і варіюється від 1500 до 12 тис. євро за рік навчання.

Крім того, ви можете отримати стипендію для навчання на магістратурі і не тільки для цієї програми. Наприклад, державні стипендіальні програми для студентів з країн, що розвиваються, покривають витрати на річні програми підготовки для навчання на магістратурі.

Стипендіальні програми Вишеградського фонду надають громадянам окремих країн Центральної та Східної Європи підтримку протягом одного або двох семестрів навчання на програмі будь-якої спеціалізації.

Південно-Моравський центр міжнародної мобільності надає підтримку іноземним студентам з країн Європи, що не входять в ЄС. Ця програма фінансує технічні та наукові програми навчання тривалістю 1 рік.

Деякі університети також мають свої стипендіальні фонди, тому важливо перед навчанням більше дізнатися про стипендіальні можливості вашого університету.

Безкоштовна консультація