Вища освіта

    Фільтр
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Вища освіта
 • Вік
  від до

Вища освіта  США  Підготовка до бакалаврату

Підготовка до вступу на бакалаврат в США 

Чому студенти їдуть вчитися в США?

Американські університети впевнено утримують високі позиції в щорічних списках кращих закладів вищої освіти. Університети і коледжі США співпрацюють зі світовими гігантами бізнесу, завдяки чому американські студенти стажуються в компаніях зі світовим ім'ям. На базі американських університетів працюють науково-дослідні центри, які залучають до своєї діяльності студентів. Так, навчання в США недешеве, але всі погоджуються на тому, що це вигідна інвестиція в майбутнє дитини. Випускники американських університетів є бажаними співробітниками в компаніях різних країн світу. Все завдяки тому, що на світовому рівні відомо, за якими високими стандартами працює американська система вищої освіти.

Здобути освіту в Сполучених Штатах Америки – мрія багатьох. Але часом для того, щоб ця мрія стала реальністю необхідна ретельна підготовка. Саме тому на допомогу у вступі на бакалаврат в США студентам приходять спеціалізовані програми. Ці програми розроблені з орієнтацією на іноземних студентів з урахуванням всіх аспектів підготовки та різних ситуацій. Пройти навчання на такій програмі буде корисно, як студентам з невисоким рівнем англійської мови, так і з високим рівнем англійської, адже ці програми на відміну від програми English as a Second Language (ESL) роблять акцент на:

 • Вивченні академічної англійської мови;

 • Вивчення академічних дисциплін, що відповідають обраній студентом спеціалізації;

 • Допомагають студенту адаптуватися в новій країні і культурі.

Всього можна виділити 4 основні програми підготовки до бакалаврату США:

 • International Baccalaureate

 • Advanced Placement

 • Foundation

 • University Pathway Program

International Baccalaureate

International Baccalaureate – це міжнародна програма підготовки студентів у віці 16-19 років до вступу на бакалаврські програми. Перед випускником цієї програми відкриті двері в університетах у всіх країнах світу, адже ця програма акредитована більшістю країн. В рамках навчання на цій програмі акцент робиться на розвитку так званих м'яких навичок: вміння аналізувати інформацію, критично мислити, самостійно продуктивно працювати. Також студенти вивчають курси 4 блоків:

 • Математика

 • Наука

 • Гуманітарні науки

 • Мови

Тривалість навчання на програмі – 2 роки. Навчання на програмі студенти проходять в старшій школі або коледжі.

Advanced Placement

Advanced Placement – це програма підготовки до вступу, яка викладається в старших школах Канади і США. В рамках навчання на цій програмі студенти інтенсивно вчать 3-6 предметів, які важливі для їх майбутньої спеціалізації під час вступу на програму бакалаврату. Перевага цієї програми в тому, що деякі курси, які вивчають студенти в школі, можуть бути зараховані їм в коледжі або університеті. Завдяки цьому студент не тільки не вчить те, що вже вчив, а й вартість навчання за перший рік бакалаврату буде відчутно нижче для нього.

Foundation

Foundation – це річна програма підготовки іноземних студентів до вступу в американський університет на програму бакалаврату. Завдяки цій програмі компенсується різниця між системами середньої освіти різних країн. Учні на цій програмі підвищують академічні показники, необхідні для вступу на бакалаврат, покращують рівень своєї англійської мови, а також розвивають навички ефективного і продуктивного навчання, які знадобляться їм в університеті. Навчання на програмі підготовки до бакалаврату США Foundation проходить або в самих університетах, де планують навчатися студенти, або в коледжах. Важливо відзначити, що курс підвищення рівня англійської мови в рамках програми Foundation враховує майбутню спеціалізацію студента. Тому кожен заклад вищої освіти пропонує до уваги студентів різні підвиди програми Foundation. Для цього важливо, щоб до моменту вступу на програму Foundation студент вже визначився з майбутньою спеціалізацією.

University Pathway Program

University Pathway Program – ще одна підготовча програма, навчання на якій проходить в університеті, коледжі або партнерському навчальному центрі. Програма передбачає академічну і мовну підготовку студентів, які планують продовжити навчання на бакалавраті в американському університеті. Тривалість програми залежить від початкового рівня знань студента. Найчастіше мова йде про декілька місяців підготовки до 1 року навчання. Студенти цієї програми вивчають 2 основні блоки:

 • Англійська мова з акцентом на розвиток навичок різного типу: вміння слухати і розуміти і англійську мову, писати, читати, говорити англійською, робити конспекти англійською мовою, готувати англомовні наукові роботи, презентації.

 • Курси, які відповідають спеціалізації студента.

Завдяки тому, що частина курсів, які студенти University Pathway Program вивчають під час підготовки до бакалаврату в США, зараховується їм на бакалавраті, вони можуть почати навчання на бакалаврській програмі з 2 або 3 семестру.

Де живуть студенти програм підготовки до бакалаврату в США?

Під час навчання на програмі підготовки до бакалаврату США студенти живуть:

 • У резиденції закладу вищої освіти, де вони проходять підготовку. Умови в університетах і коледжах можуть значно відрізнятися. Деякі з них пропонують можливість вибирати стандартні кімнати або кімнати підвищеного комфорту, одномісні і двомісні кімнати. Розташовані резиденції неподалік від навчальних корпусів.

 • У місцевих сім'ях – це варіант для студентів, які хочуть і підготуватися до вступу, і поліпшити знання англійської, і познайомитися з новими людьми й культурою. Обираючи місцеву сім’ю студент озвучує свої побажання щодо умов проживання: наявність тварин, спільна або особиста ванна кімната і т.д. Кожна сім'я, яка приймає іноземних студентів, проходить спочатку ретельну перевірку представниками системи безпеки, а також проводиться перевірка умов проживання студента. Тому батьки іноземних студентів можуть бути впевнені, що з їхньою дитиною все в порядку.

 • Орендоване житло або кімната – це популярний варіант в разі, якщо в університеті, куди ви поїхали вчитися, немає власної резиденції. В такому випадку в більшості університетів і коледжів працюють спеціальні консультанти, які займаються моніторингом ситуації з житлом в регіоні і допомагають студентам в пошуках, консультуючи їх у всіх питаннях. Наявність фахівців такої служби краще уточнити заздалегідь.

 • Резиденції інших навчальних закладів або спеціалізовані комплекси для студентів – це варіант, який популярний у містах, де знаходяться багато коледжів і університетів. Деякі університети налагоджують партнерські відносини з представниками таких комплексів або резиденцій, завдяки чому студенти можуть жити неподалік від навчального центру з хорошими умовами і за доступною ціною.

Безкоштовна консультація