Канікули

    Фільтр
 • Країни
 • Канікули
 • Мови
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Канікули
 • Мови
 • Вік
  від до

Канікули  Чехія  Чеська

Чеський мовний табір для дітей

Що ми знаємо про чеську мову?

Чеська мова відноситься до групи слов'янських мов. Чеська мова є офіційною в Чехії, а також має офіційний статус в Європейському Союзі. Загальне число людей, які спілкуються чеською, досягає позначки майже 11 млн осіб. Наближеність чеської мови до інших слов'янських мов робить цю мову більш доступною для вивчення. Лінгвісти відзначають, що для вивчення чеської мови до середнього рівня, вам знадобиться як мінімум рік.

8 причин вчитися в Чехії

 1. Найголовніша причина, чому студенти їдуть вчитися до Чехії – це доступність місцевої освіти. Якщо ви знаєте чеську мову на високому рівні, добре розмовляєте чеською, читаєте, пишете і розумієте чеську мову на слух, то перед вами відкриті двері чеських університетів і коледжів. Річ у тім, що іноземні студенти, які знають чеську мову і можуть підтвердити це результатами спеціального іспиту, беруть участь в конкурсі на бюджетні місця в заклади вищої освіти на тому ж рівні, що і місцеві студенти.

 2. Заклади вищої освіти Чехії дають якісну професійну підготовку і визнані в усьому світі. Тому багато українських студентів вибирають саме Чехію, адже це шанс отримати європейську освіту за доступну ціну.

 3. Чеські університети активно співпрацюють з університетами Європи і США, а також представлені в міжнародних рейтингах. Так, наприклад, Карлов університет займає 179 місце в рейтингу 500 кращих університетів світу за версією U.S. News and World Report.

 4. Навчання в Чехії відкриває перед студентами можливість подорожувати по Європі завдяки добре розвиненому транспортному сполученню з іншими європейськими країнами. Це дозволить студентам отримати незабутні спогади про студентський період в їхньому житті.

 5. Чехія – це зручна і безпечна для проживання країна. У міжнародному рейтингу рівня безпеки та спокою для проживання в країні Global Peace Index за 2019 рік Чехія зайняла 6 місце.

 6. Уряд Чехії позитивно ставиться до талановитих кваліфікованих фахівців, тому після навчання ви можете влаштуватися на роботу в європейську компанію.

 7. Популярність Чехії як країни для навчання серед іноземних студентів вплинула на динамічний розвиток англомовних програм навчання за доступною ціною.

 8. Щорічно в Чехію приїжджає 40 тисяч іноземних студентів, які бажають здобувати вищу освіту саме в цій країні. Серед них можете бути і ви!

Іспит на знання чеської мови для іноземців

Щоб вчитися в університеті на програмі, навчання на якій проводиться чеською мовою, студенти повинні скласти державний іспит. Право на проведення цього іспиту мають не всі, а лише спеціально акредитовані мовні школи. Цей іспит складається з двох частин: письмова та усна частини. Тільки за умови, що студент набере на письмовій частині мінімальну необхідну кількість балів, він допускається до усної частини. Під час усної частини студент проходить співбесіду з 3 екзаменаторами.

Тривалість підготовки до іспиту залежить від вихідного рівня чеської мови у студента.

Для вступу необхідно володіти чеською мовою на рівні B2. Що вміють і знають студенти з таким рівнем мови?

 • Словниковий запас студента – від 3200 до 3700 слів чеською мовою.

 • Студент розуміє на слух тексти спеціалізованої тематики.

 • Студенти вільно спілкуються чеською мовою на загальні теми і теми своєї професійної спеціалізації.

 • Студент вміє складати довгі і детальні речення, формулювати думки, чітко аргументуючи їх.

 • Студент здатний написати есе.

Вивчення чеської в Чехії для школярів

Існує 2 основні організатори навчання на програмах чеської мови в Чехії:

 • Навчальні центри

 • Спеціальні відділення при чеських університетах

Перевага перших в тому, що вони пропонують більший асортимент програм. Переваги програм вивчення чеської для дітей в Чехії при університетах в тому, що вони більш академічні. Студенти таких програм можуть більше дізнатися про навчання в Чехії, особливості чеської системи освіти і познайомитися з викладачами. Навчання на таких програмах вигідніше для студентів, які вже визначилися з університетом, навчальною програмою і планують в найближчому майбутньому подавати документи на навчання. Для студентів, які тільки розмірковують про навчання в Чехії і хочуть поєднати навчання з відпочинком, наприклад, під час канікул, краще звернути увагу на програми від навчальних центрів. Наприклад, навчальний центр, з яким співпрацює Mudra, щорічно організовує зимовий табір в Чехії для студентів у віці від 10 до 25 років.

Умови вступу в чеську мовну школу для дітей

Вимоги до студентів можуть відрізнятися в різних навчальних закладах, в тому числі і в мовних таборах. Найчастіше є вимоги за віком, адже більшість мовних таборів в Чехії для дітей включають активну розважальну програму, що розрахована на дітей певного віку.

На програми, які орієнтовані на конкретний рівень володіння мовою, необхідно, щоб студенти знали мову на мінімальному рівні, адже від цього залежить ефективність навчання.

Також для неповнолітніх студентів необхідний письмовий дозвіл на в'їзд до Чехії від 2 батьків, що закріплено юридично.

Види програм в чеському таборі для дітей

Види програм залежать від того, куди ви звертаєтеся – в навчальний центр або в університет. Розповімо детальніше про кожен варіант.

Університети пропонують великий вибір професійно орієнтованих програм для студентів, які вже визначилися зі своєю майбутньою спеціалізацією. Ця перевага, адже студент може вдосконалити знання академічної чеської мови, поповнити словниковий запас професійною термінологією і навіть більше дізнатися про майбутню спеціалізацію. Mudra співпрацює з Чеським технічним університетом і Чеським аграрним університетом. Вони надають студентам можливість навчатися на таких професійно орієнтованих програмах чеської для дітей в Чехії:

 • Гуманітарні науки

 • Економіка

 • Технічні спеціальності

Навчальні центри теж мають професійно орієнтовані програми. Наприклад, Mudra має партнерські відносини з Празьким освітнім центром. Цей навчальний центр пропонує можливість вивчати чеську мову, орієнтуючись на такі спеціалізації:

 • Креативна економіка

 • Медицина

 • Економіка

 • Технічні спеціальності

 • Гуманітарні науки

Але головна перевага навчальних центрів в тому, що на цьому різноманітність програм не обмежується. Наприклад, Празький освітній центр пропонує студентам також такі програми:

 • програми навчання для студентів, які планують вступати до Карлового університету або в Університет Масарика;

 • семестрові курси в різних навчальних корпусах;

 • канікулярні програми для тих школярів, хто хоче провести канікули в літньому або зимовому мовному таборі в Чехії;

 • програми для тих, хто планує вступати на магістратуру в Чехію;

 • програми для студентів, які хочуть отримати середню освіту в Чехії.

Для студентів і батьків, які ще не визначилися з планом дій щодо вищої освіти, або навпаки хочуть зробити акцент на розвагах, а не на навчанні, навчальний центр надає великий вибір програм для будь-яких цілей.

Ще одна особливість освітніх центрів в тому, що вони можуть мати кілька корпусів в різних містах Чехії. Наприклад, Празький освітній центр має корпуси в Празі, Брно та Ліберці. Кожен корпус пропонує конкретний перелік курсів, що доступні для навчання. Це дозволяє студентам познайомитися з пам'ятками різних міст, підібрати більш зручний для себе з точки зору проживання варіант. Для декого буде істотним аргумент, що проживання, в тому числі харчування і розваги, в менш туристичних містах, ніж Прага, обійдеться дешевше.

Проживання для дітей в Чехії

Навчальні центри пропонують студентам проживання в одній з партнерських резиденцій. Там студенти живуть в одномісній, двомісній або тримісній мебльованій кімнаті. У кімнатах є ліжко, шафи для особистих речей, робочий стіл і стілець. Ванна кімната може бути особистою або спільною для кількох кімнат, залежить від типу резиденції. Також в резиденціях є кухні. Знаходяться резиденції або в пішій доступності від навчальних центрів, або в місці з хорошою транспортною розв'язкою.

Проживання та витрати на їжу, транспорт і розваги в Чехії обійдуться вам в рази нижче, ніж в будь-якій іншій європейській країні.

Вартість проживання залежить від міста, класу резиденції (економ, комфорт, преміум) і як далеко від центру знаходиться резиденція. Так, наприклад, в Празі в 2019 році актуальні такі ціни:

 • тримісна кімната від 250 до 280 євро за місяць

 • двомісна кімната від 300 до 350 євро за місяць

 • кімната для однієї людини від 290 до 405 євро за місяць

Спільна оренда апартаментів в Празі обійдеться студентові від 400 до 700 євро за місяць в залежності від району, кількості кімнат, загального стану апартаментів.

Вартість проживання в студентських резиденціях в Брно в 2019 році:

 • тримісна кімната від 110 до 150 євро за місяць

 • двомісна кімната від 140 до 250 євро за місяць

 • кімната для однієї людини від 220 до 300 євро за місяць

Асортимент студентських резиденцій в Лібреце скромніший. У середньому проживання в двомісній кімнаті з власною ванною кімнатою і кухнею на 2-3 кімнати обійдеться студентові в 180 євро за місяць.

Розваги в таборі в Чехії

Як ми уже відзначали, навчальні центри можуть мати навчальні корпуси в декількох містах Чехії. Це дозволяє студентам поєднати навчання і вивчення нових регіонів, якщо студент вже встиг побувати в популярній серед туристів Празі.

Майже кожна програма вивчення чеської в Чехії має обов'язковий план розваг, як на території Чехії, так і за її межами. Перед поїздкою слід запитати у консультанта деталі розважальної програми, і чи входять всі екскурсії у вартість за весь курс або ж доведеться доплатити.

Ціни на навчання в мовному таборі в Чехії

Важливо, коли ви дізнаєтеся ціну перебування в літньому таборі в Чехії або на програмі навчання при університеті, уточнити, що конкретно входить у вартість. Бажано уточнити по пунктах, щоб уникнути непотрібних витрат.

Що впливає на вартість програми навчання?

 • Чи включено у вартість витрати на проживання, забезпечення студентів навчальними матеріалами і т.д.

 • Тривалість програми навчання. Чим довша програма, тим менша вартість за один тиждень навчання.

 • Зміст програми. Наприклад, програма може включати тільки заняття по загальній термінології чеської мови, а також можливо організувати заняття, на яких акцент буде робитися саме на професійній термінології. Така програма, відповідно буде на 10-15% дорожче.

Тиждень відпочинку та навчання за канікулярною програмою обійдеться вам в середньому в 800 євро. У цю суму враховується не тільки навчання, а й проживання, триразове харчування, навчальні матеріали, розваги, зустріч студентів в аеропорту і трансфер з аеропорту і з навчального центру, а також надання місцевої сім-карти. Консульський збір, медична страховка, авіаквитки оплачуються окремо.

Вартість навчання на семестрової програми – від 2910 у Празі і від 2650 євро в Брно.

Навіщо необхідна допомога консультанта?

Консультант з питань освіти допомагає студентам:

 • Визначитися з країною навчання, програмою і навчальним закладом.

 • Вибрати місце проживання відповідно до побажань і можливостям студента.

 • Оформити і зібрати всі необхідні документи, а також зробити їх переклад, якщо потрібно.

 • Придбати квитки на потрібний час в комфортних умовах і за прийнятною ціною.

І це всього лише мала частина типових послуг консультанта з питань освіти. Завдяки своєму досвіду він допоможе вам уникнути неприємностей і непотрібних витрат. Крім того, ви можете отримати безкоштовну консультацію від представника команди Mudra. Для цього достатньо зателефонувати за тел. (044) 499 115 0 або залишити заявку на сайті.

 

Безкоштовна консультація