Середня освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до

Середня освіта  Канада

Середня освіта для дітей в Канаді

Чому студенти їдуть вчитися в Канаду?

Студенти і батьки все частіше обирають Канаду як країну здобуття середньої освіти. Рейтинги шкіл Канади демонструють високі показники успішності, приватні школи і державні школи Канади не поступаються за якістю освіти американським, адже в місцевих навчальних закладах дають хорошу базу знань для продовження навчання як в Канаді, так і за її межами. Канадські університети входять в списки найкращих університетів світу. Інноваційні методи навчання та орієнтування на реальні потреби ринку праці виділяють канадську систему освіти серед десятків інших.

Чим приваблюють школи-пансіони в Канаді?

1. Більшість шкіл-пансіонів в Канаді використовують систему подачі заявок

Це означає, що немає певного терміну подачі заявок, і ви можете відвідувати школу в будь-який період року. За умови, що ще є місця для зарахування, школа може навіть запропонувати вам притримати місце до березня / квітня. До цього періоду традиційно студенти дізнаються результати подачі всіх заявок.

У Канаді прийнято, що більшість навчальних закладів дозволять вам почекати, поки ви не дізнаєтеся, чи успішно ви подали заяву в інші школи. Це означає, що вам не доведеться приймати рішення до весни, що залишає ваші можливості відкритими і звільняє від великого тиск від такого складного рішення.

2. Ваша дитина буде вчитися в безпечному та надійному середовищі

Канада має репутацію безпечної країни з напрочуд низьким рівнем злочинності. Високий рівень життя в Канаді і альтруїстичні перспективи роблять населення країни щасливим і, в свою чергу, це знижує рівень злочинності. Це одна з найбезпечніших країн у світі.

Як місцевих, так і іноземних студентів радо вітають і цінують їх протягом всього часу їх навчання в школі. Канадська культура – це культура прийняття і поваги, в якій різні цінності, ідеї і перспективи сприймаються однаково. Це країна, яка славиться різноманітністю, а також спільним навчанням і була визнана на міжнародному рівні як одне з кращих місць для життя і навчання.

3. Відмінна підготовка до вищої освіти

Випускники канадської школи-пансіону полишають шкільне середовище повністю підготовленими до переходу в світ вищої освіти. Канадська система освіти всесвітньо відома у всьому світі.

Більшість канадських шкіл-пансіонів наймають своїх власних університетських консультантів, щоб особисто працювати з тими студентами, які хочуть вступити до університету Сполучених Штатів Америки. Студенти, які навчалися в Канаді і після прагнуть вступити до престижного американського коледжу, отримають певні переваги; міжнародний досвід дасть їм «перевагу», і вже було доведено, що більшість провідних коледжів США враховують це при прийнятті свого рішення щодо заявки іноземного студента.

4. Культура різнобічного розвитку

Участь в спортивних заняттях і іншій громадській діяльності є обов'язковим компонентом повсякденного шкільного життя. Канадська освіта відоме тим, що в цій країні дбають не тільки про наповненість навчальних програм, а й різнобічний розвиток студентів. Тут займаються розвитком всієї людини загалом, і тому студентам пропонується вибрати хоча б один вид спорту, а також інший вид діяльності або клуб, що збігається з їх спеціалізацією навчання.

5. Advanced Placement

Advanced Placement – спеціальна програма підготовки для школярів старших класів, якою передбачено більш глибоке вивчення декількох предметів, що відповідають майбутній спеціалізації студента. Програма актуальна для вступу, як в Канаді, так і в США. Більшість канадських шкіл-пансіонів пропонують повний набір опцій стандартної програми AP. Та ж якість, ті ж курси і та ж стандартизована оцінка, що і в США, але за більш доступною ціною.

6. Доступність

Навчання в більшості канадських шкіл-пансіонів, як правило, трохи дешевше, ніж в школах аналогічної якості в США.

7. Занурення в глобальну мову: англійська як спільна мова

Одна з основних причин, через яку батьки відправляють своїх дітей за кордон для здобуття міжнародної освіти це підвищення рівня англійської мови. Потрапляючи в канадську приватну школу або школу-пансіон, дитина не обмежується використанням англійської тільки на уроках, а й спілкується англійською з однолітками за межами класу. Такий підхід є основою успішного вивчення іноземної мови. Крім того, часто школи в Канаді пропонують безкоштовні або платні, але доступні за вартістю курси французької мови. Таким чином, студенти можуть вивчати відразу дві іноземні мови, що дає їм значні переваги в майбутньому як студенту університету і майбутньому співробітнику, який буде будувати свою кар'єру.

Види шкіл-пансіонів в Канаді

У Канаді виділяють такі типи шкіл-пансіонів:

 • Школи спільного навчання – це найпопулярніший формат школи-пансіону не тільки в Канаді, а й в інших країнах.

 • Школи-пансіони для представників однієї статі – це класичні формати шкіл з роздільним навчанням хлопчиків і дівчаток.

 • Релігійні школи-пансіони – це школи, важливу роль в житті яких займає релігія. Часто на території такої школи є власна церква, окрема увага приділяється вивченню релігійних досліджень, а також в навчальну програму інтегровані основні принципи релігії. Також кожна релігійна школа-пансіон має свого святого покровителя, ім'ям якого найчастіше ця школа і названа.

Процедура вступу до школи-пансіону в Канаді

Коли мова йде про вступ в школу-пансіон, важливі 4 основні етапи:

 • Пошук школи, яка відповідає вашим потребам, цілям і можливостям.

 • Подача заявки на вступ.

 • Підготовка та надсилання необхідних для вступу додаткових документів.

 • Очікування відповіді від представників школи.

Кожна школа-пансіон має свої власні правила, тому з остаточною процедурою вступу краще ознайомитися через консультанта з питань освіти або на сайті навчального закладу. Це стосується і точного пакета документів, які потрібно надати. Всю інформацію краще заздалегідь уточнити через офіційні джерела навчального закладу.

Вартість навчання в школі-пансіоні в Канаді

Вартість навчання в канадській школі-пансіоні залежить від кількох важливих пунктів:

 • Регіон, де знаходиться школа

 • Чи враховуються витрати на проживання, харчування та додаткові заняття

 • Тривалість програми навчання

 • Чи є в школі власна форма і якщо є то, у скільки вона обійдеться

В середньому вартість навчання в школі-пансіоні Канади за 2 семестри з урахуванням витрат на шкільну форму, позанавчальні активності і вартість проживання для іноземного студента – від 49000 канадських доларів.

Типи програм навчання в школах-пансіонах Канади

Канадські школи-пансіони пропонують різні варіанти програм навчання для школярів різного віку:

 • Стандартні шкільні програми навчання – випускники такої програми отримують документ про повну загальну середню освіту та можуть продовжувати навчання на бакалаврській програмі чи програмі професійної підготовки в коледжі.

 • Advanced Placement – програма для школярів старшої школи, орієнтована на ретельне вивчення кількох курсів, які пов'язані з майбутньою спеціалізацією студента на бакалавраті. Участь в програмі допускається з 10 класу. Завдяки співпраці шкіл-пансіонів з деякими закладами вищої освіти за цією програмою можливо дуальне зарахування кредитів. Це означає, що кредити за деякі курси, які студент вивчає в школі, будуть йому зараховані під час навчання в коледжі.

 • International Baccalaureate – міжнародна програма навчання, яка готує студентів до вступу на бакалаврат. Випускники програми можуть вступити в різні університети в різних країнах світу. Головний критерій – участь університету в міжнародній однойменній програмі. Структура підготовки програми передбачає як академічну підготовку по 4 блокам предметів, так і роботу над розвитком м'яких навичок: вміння аналізувати, порівнювати інформацію, критично мислити і т.д. Тривалість навчання на програмі – 2 роки.

 • Літні програми – програми навчання в канікулярний час, які насправді поєднують собі і навчання, і розваги. Програми найчастіше організовують під час канікул в школах-пансіонах і міжнародних навчальних центрах. Програма розрахована на студентів 8-16 років. Кожна школа розробляє блок навчання і програму розважального блоку. Блок навчання складається з занять в класі, а розважальний блок часто, крім стандартних, спортивних і культурних заходів, включає ще й поїздки на екскурсії.

Позанавчальні заняття в школах-пансіонах

Студенти в школах-пансіонах Канади готуються не просто до складання іспитів необхідних для вступу до університету або коледжу. Тут студентів готують до насиченого і щасливого життя, а це неможливо без добре розробленої системи позанавчальних активностей. Серед таких активностей, в канадських школах-пансіонах, зокрема, є:

 • Заходи для особистісного розвитку: заняття з тайм-менеджменту, самооборони, розвитку лідерських якостей, волонтерська діяльність.

 • Клуби за інтересами: фотографія, драматичний клуб, живопис і багато іншого.

 • Спортивні спільноти, які займаються окремими видами спорту на любительському і професійному рівнях.

 • Професійні об'єднання, які відповідають нинішній або майбутній спеціалізації студента школи-пансіону.

На що звертати увагу, обираючи школу-пансіон в Канаді?

Перш ніж почати пошуки того самого місця навчання важливо визначитися, з якою вихідною інформацією ви відправляєтеся «на ці пошуки». В першу чергу визначитеся, що ви хочете отримати від цього навчання: вам важливо, щоб дитина здобула потім вищу освіту в Канаді, повернулася на батьківщину або поїхала вчитися в США?

Який тип школи для вас цікавий? Можливо, ви не хочете, щоб ваша дитина жила в резиденції, а жила у місцевій родині? Тоді потрібно звернути увагу на школи з такою опцією. А якщо ви плануєте здобувати середню освіту в Канаді для того, щоб продовжити навчання в канадському університеті, заздалегідь дізнайтеся, наскільки розвинена в цій школі-пансіоні програма підтримки випускників, чи співпрацює школа-пансіон з місцевими закладами вищої освіти та чи бере участь школа в дуальній програмі.

Великий вибір серед шкіл-пансіонів Канади дозволяє вибрати іноземним студентом саме те, що відповідає їхнім запитам. Варто тільки спочатку витратити більше часу на визначення своїх цілей і ретельно шукати бажане.

Умови проживання студентів в школах-пансіонах Канади

Студенти шкіл-пансіонів Канади найчастіше проживають і навчаються на території школи. Умови проживання в кожній школі можуть відрізнятися, але частіше за все студенти живуть у двомісних або одномісних кімнатах. Кожна школа-пансіон Канади має розвинену систему безпеки і цілодобову охорону, яка забезпечує правопорядок на території школи. Завдяки цьому батьки можуть бути спокійні за безпеку своєї дитини.

Крім того, часто школи пропонують іноземним студентам за відсутності власної резиденції або недостатньої кількості місць для проживання, варіант проживання в місцевій родині. Це хороша можливість краще познайомитися з канадським побутом і традиціями.

Консультація від Mudra

Якщо вас цікавить перспектива здобуття середньої освіти в Канаді для українців, але у вас залишилося занадто багато питань, звертайтеся в компанію Mudra за консультацією. Ми допоможемо вам у виборі варіанту навчання, що відповідає вашим цілям, потребам і можливостям. За консультацією можна звернутися за телефоном або через форму заявки на сайті.

 

Безкоштовна консультація