Середня освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до

Середня освіта  Чехія

Середня освіта для дітей в Чехії

Середня освіта в Чехії цікавить українців через низку переваг:

 • Це відкриває нові можливості для студентів, які в майбутньому планують не тільки вчитися, а й жити в інших країнах Європи.

 • Можливість здобути якісну середню освіту, що визнається університетами країн Європи.

 • Це відмінний спосіб, як зануритися в чеську мову, і підвищити її рівень завдяки постійній практиці.

 • Чеські державні університети дають однакові шанси для здобуття безкоштовної вищої освіти в Чехії і для місцевих студентів, і для іноземних. Але для того, щоб поборотися за право здобувати вищу освіту в університеті Чехії безкоштовно, потрібно добре знати чеську мову.

 • Це допомагає студентам стати більш самостійними і відповідальними.

Особливості системи середньої освіти Чехії

З 6 до 15 років чеські школярі вчаться в молодшій середній школі і отримують неповну середню освіту. Після цього вони мають кілька варіантів, як продовжити своє навчання:

 • Навчання в гімназії на програмі підготовки до вступу в університет. Найчастіше іноземні студенти вступають до чеської гімназії після 9 класу і навчаються на чотирирічній програмі. Але також доступні варіанти вступу після 5 і 7 класів на програми тривалістю 8 і 6 років відповідно.

 • Навчання в середній технічній школі, яка дає студенту базові академічні знання і професійну підготовку. Випускники технічної школи здобувають не тільки повну загальну середню освіту в Чехії, але й отримують професійну кваліфікацію. Надалі це дозволяє вибирати – продовжувати вчитися в університеті або починати працювати.

 • Навчання в професійній нетехнічній школі, де студент аналогічно здобуває і середню освіту, і професійну підготовку по нетехнічних спеціальностях.

Після закінчення школи в Чехії студенти всіх типів шкіл складають фінальні іспити для отримання атестата про повну загальну середню освіту – Maturita. Програма фінального іспиту включає обов'язкові предмети і 2 предмети на вибір. До обов'язкових предметів відносять чеську мову та математику.

Види середніх навчальних закладів

Українці, які їдуть здобувати середню освіту в Чехії, можуть вчитися в таких закладах:

 • Гімназії

У гімназіях випускників 9 класу готують на програмах підготовки до вступу тривалістю 4 роки.

 • Професійні ліцеї

Економічні та педагогічні ліцеї готують студентів до вступу на бакалаврат відповідної спеціалізації.

 • Середні технічні школи

Готують студентів до вступу на технічну спеціальність, а також студенти паралельно отримують професійну кваліфікацію. За бажанням студент після закінчення середньої технічної школи може почати працювати.

 • Міжнародні школи

Готують чеських та іноземних студентів на англомовних програмах навчання, в тому числі і за міжнародною програмою International Baccalaureate. Після закінчення навчання за такою програмою перед студентами відкриті двері в провідні університети не тільки Чехії, але і інших країн Європи і США. Це міжнародна програма, випускників якої приймають в університети більшості провідних країн світу. Навчання за такою програмою вигідно для студентів, які ще не визначилися, де вони будуть здобувати вищу освіту. Навчання за цією програмою в Чехії обійдеться вам в рази дешевше, ніж в тій же Великобританії. Крім того, деякі міжнародні школи Чехії пропонують також бюджетний за вартістю, але не за якістю, варіант програми A-Level. Це національна програма підготовки студентів до вступу в університети у Великобританії. Всі чеські школи, які пропонують навчання за цією програмою, обов'язково проходять спеціальну сертифікацію британськими агенціями якості освіти.

Вимоги до абітурієнтів

Українські студенти можуть вступати в школи Чехії після дев'ятого або одинадцятого класу на програми навчання тривалістю 4,2 або 1 рік. Для вступу необхідно надати наступні документи:

 • Атестат про середню освіту

 • Письмовий і завірений нотаріусом дозвіл обох батьків на виїзд студента

 • Документ, який підтверджує знання мови, якою проходитиме навчання

Для іноземних студентів, які хочуть вчитися в чеській школі з чеською мовою навчання, необхідно скласти спеціальний іспит. Вступаючи до школи, варто уточнити, можливо школа проводить власне тестування на рівень мови, розроблене за власною методикою. Більшість шкіл, орієнтованих на іноземних студентів, пропонують студентам з недостатнім рівнем чеської мови, пройти підготовку за спеціальною стандартною та інтенсивною мовними програмами чеської мови. Також такі програми допомагають студентам адаптуватися до навчання в Чехії.

Для студентів, які їдуть вчитися до Чехії в міжнародній школі, необхідно знати англійську мову і надати відповідний документ, який підтверджує знання мови (IELTS чи TOEFL). Також можливо, що міжнародна школа аналогічно проводить власне тестування студентів. Уточніть це заздалегідь.

Під час вступної кампанії можливо, що школяру знадобиться пройти співбесіду по скайпу з представником школи. Детальні подробиці процедури вступу залежать від типу школи.

Вартість середньої освіти в Чехії для українців

Вартість навчання в школі в Чехії залежить від декількох факторів:

 • Тип школи

 • Тривалість навчання

 • Чи входить вартість проживання в ціну

Ціна за 1 рік навчання і проживання в приватній міжнародній школі може стартувати від 35 тис. євро, в гімназії з чеською мовою навчання – від 19 тис. євро.

Важливо також враховувати під час формування бюджету для здобуття середньої освіти в Чехії витрати на проживання, харчування, навчальні матеріали, розваги та непередбачені витрати.

Де в Чехії здобувати середню освіту?

Вибір закладів середньої освіти в Чехії дійсно вражає, але ми розглянемо з вами 2 найпопулярніші з них.

Вчимося в Чехії: Carlsbad International School

Це міжнародна школа в Карлових Варах. Студенти 13-18 років навчаються в Carlsbad International School на таких програмах:

 • International Baccalaureate Program – це міжнародна програма підготовки студентів 16-19 років до вступу на бакалаврат. Вона дає право здобути вищу освіту не тільки в Чехії, але і в інших країнах Європи. Крім того, ця програма відома тим, що особливий акцент під час навчання робиться на розвиток навичок критичного та креативного мислення.

 • Pre-diploma program – ця програма розроблена Carlsbad International School для підготовки студентів 13-16 років до навчання на International Baccalaureate Program. Особливий акцент в цій програмі робиться на покращення англійської мови.

Перевага цих програм в тому, що вони викладаються англійською мовою. Також крім стандартних академічних програм, студенти Carlsbad International School вчаться додатково на мовних програмах, спортивній програмі з тенісу і програмі мультимедійних досліджень, що націлена на розвиток важливих навичок і знань цифрового світу.

Вчимося в Чехії: Time Study

Це освітня компанія, яка допомагає іноземним студентам здобути вищу і середню освіту в Чехії. Українські випускники 9 і 10 класів їдуть здобувати середню освіту в місцевих гімназіях за допомогою Time Study. Крім стандартних чотирирічних програм, Time Study пропонує іноземним студентам такі програми:

 • Літній підготовчий інтенсив чеської мови

 • Поєднання програми середньої та професійної освіти в школі скляного виробництва, школі художнього і промислового дизайну, художньо-промисловій школі, школі обробки каменю і скульптури.

Також для підлітків доступні літні мовні табори для вивчення англійської та чеської мов.

Консультація

Якщо у вас залишилися питання з приводу здобуття середньої освіти в Чехії для українців або ви хочете вибрати конкретну школу, звертайтеся в компанію Mudra. Ми допомогли вже десяткам студентам здійснити свою мрію про якісну європейську освіту. Для того щоб отримати першу безкоштовну консультацію достатньо зателефонувати за тел. (044) 499 115 0 або залишити заявку на сайті в pop-up вікні.

 

Безкоштовна консультація