Середня освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до

Середня освіта  Великобританія

Середня освіта для дітей в Англії

Чому батьки обирають шкільну освіту в Англії?

Великобританія – країна з багатою історією і культурою. Сучасний рівень британської освіти щороку приваблює тисячі студентів в цю країну. Попри те, що навчання у Великобританії не є найдешевшим, батьки готові інвестувати в навчання своїх дітей. А все тому, що навчання в Великобританії – це освіта, яка перевірена часом і підтверджена не однієї премією. Британські університети вважаються одними з найстаріших у світі. Англія подарувала нам політиків, письменників, науковців, яких знають люди на всіх континентах. Це найкраща реклама освіти дітей в Англії.

Пропонуємо дізнатися більше про різні типи шкіл-пансіонів в Англії.

Школи-пансіони для хлопчиків / для дівчаток

Це стандартна школа-пансіон, яка відрізняється тільки тим, учні якої статі навчаються в цій школі. Такі школи відомі своїми насиченими програмами позанавчальних активностей.

Школи-пансіони для хлопчиків відомі своїми відмінними спортивними заходами, в багатьох школах пропонуються спеціальні можливості для гри в регбі, футбол, теніс або гольф. Якщо ваш син проявляє особливий інтерес до певного виду спорту, це ідеальне місце для поліпшення його навичок, варто тільки вибрати школу-пансіон, де займаються цим видом спорту. Школа-пансіон також є чудовою можливістю для хлопчиків спробувати себе в нових видах спорту. Також деякі школи мають доступ до спеціалізованих видів спорту, такі як скелелазіння або вітрильний спорт.

Представники шкіл-пансіонів для дівчаток відзначають, що завдяки навчанню в такій школі, дівчатка можуть краще зосередитися на навчанні, більш доброзичливі один з одним, а також більше часу можуть приділити на вивчення точних і природних наук.

Багато шкіл для дівчаток і школи для хлопчиків, які знаходяться в одному регіоні, організовують спільні заходи для хлопчиків і дівчаток, намагаючись у такий спосіб соціалізувати дітей.

Школи-пансіони зі спільним навчанням хлопчиків і дівчаток

Це найпопулярніший тип шкіл-пансіонів в Великобританії. Крім забезпечення гарної освіти, школи-пансіони зі спільним навчанням також пропонують відмінні позакласні заходи, в тому числі спортивні, театральні та музичні активності. У цих школах-пансіонах також є різні клуби, заняття яких проводяться після навчання. Ці клуби відповідають інтересам учнів. Серед них, зокрема, фотографія, шахи та стрільба з лука. Великий вибір серед шкіл-пансіонів дозволяє вибрати школу, де є клуб, що відповідає інтересам вашої дитини. Школи-пансіони зі спільним навчанням пропонують для місцевих і іноземних студентів спеціальну навчальну програму, орієнтовану на розвиток учнів як в соціальному, так і в інтелектуальному плані. Хлопчики і дівчатка щодня спілкуються і працюють разом, і спільне навчання дає вашій дитині можливість вчитися і спілкуватися з особою протилежної статі, готуючи їх до життя після школи.

Попри те, що хлопчики і дівчатка вчаться, спілкуються, їдять і разом відвідують заняття, вони зазвичай проживають в окремих будівлях. У деяких школах-пансіонах Великобританії є пансіони, спроектовані таким чином, що хлопчики і дівчатка знаходяться в одному і тому ж будинку, але на різних поверхах і використовують окремі туалети.

Більшість кращих шкіл-пансіонів цього типу в Англії мають чудові стандарти розміщення і пропонують різні варіанти кімнат, включаючи одномісні або двомісні.

У житті немає поділу на чоловіче чи жіноче, і оскільки школи прагнуть підготувати учнів до життя, має сенс навчати дітей в середовищі спільного навчання. Спільне навчання в школі демістифікуює протилежну стать і допомагає дітям будувати довірливі відносини з раннього віку.

Школи-пансіони спільного навчання забезпечують перебування і хлопчиків, і дівчаток у середовищі взаємопідтримка, що дозволяє їм жити, працювати разом і вчитися один у одного. Школи-пансіони спільного навчання оснащені всім необхідним для роботи з різними стилями навчання.

Школи-пансіони спільного навчання надають студентам відмінну можливість вчитися на різних підходах і поглядах один одного. Це допомагає розвивати вміння ясно і раціонально пояснювати свою думку і розуміти протилежні точки зору.

Коледжі в Англії

Це навчальні заклади для старших школярів. Студенти британських коледжів отримують документи, що свідчать про їх середню освіту і продовжують підготовку до вступу в університет. Історія британських коледжів тягнеться крізь століття, але британцям вдається поєднувати вікові традиції і сучасні тенденції в сфері освіти.

Перевага навчання в коледжі в Великобританії для іноземних студентів:

 • Можливість отримати міжнародний досвід навчання серед представників іншої культури.

 • Економія часу. Для отримання більшості ступенів бакалавра в Англії, Північної Ірландії та Уельсі потрібно всього три роки. У США майже всі ступені бакалавра можна отримати через чотири роки навчання. Це може здатися не так вже й багато, але один рік це немало, враховуючи, що ви не почнете свою кар'єру відразу після закінчення навчання.

На що звертати увагу при виборі школи-пансіону?

Коли ви вибираєте школу-пансіон в Англії для своєї дитини, переконайтеся, що ви вибрали ту, яка підійде їй найкраще. Вам необхідно вибрати відповідну обстановку для вашої дитини і зосередитися на її потребах. Ось деякі пункти, які ви повинні враховувати при виборі школи-пансіону:

 • Чи відповідають цінності школи вашим сімейним цінностям?

 • Репутація школи і акредитація відповідають вашим очікуванням?

 • Чи відповідає школа індивідуальності і академічному стилю вашої дитини?

Важливо уточнити в яких умовах буде жити ваша дитина. Найкраще відвідати школу з екскурсійним візитом і на власні очі подивитися, як живуть студенти школи-пансіону. Також варто уточнювати чи входить в оприлюднену за навчання вартість оплата проживання, харчування, розважальних заходів та інших витрат. Поцікавтеся також питанням харчування: як годують, чи є якесь меню або інші особливості.

Типи програм в школах-пансіонах Англії

Різні школи-пансіони дають можливість вчитися на різних програмах:

 • Стандартна програма середньої освіти, по завершенню навчання на якій іноземні студенти отримують британський атестат.

 • Програма «International Baccalaureate» – міжнародна програма підготовки до навчання на бакалаврській програмі, випускники якої не обмежені географією та можуть вступити в будь-який університет будь-якої країни світу, де ця міжнародна програма затверджена. Спочатку програма «International Baccalaureate» була розроблена для студентів, які часто змушені переміщатися з місця на місце (діти, чиї батьки задіяні або у військовій, або політичній сфері). Тривалість програми навчання – 2 роки.

 • A Level – ще одна підготовча програма для студентів, які готуються продовжувати навчання на бакалаврській програмі. Важлива відмінність в тому, що програма розрахована на підготовку до вступу в британські університети.

 • Мовні програми шкіл-пансіонів – це навчальні програми, головна мета яких це підвищити рівень володіння англійською мовою у студента. Навчання на таких програмах пропонують школи-пансіони, міжнародні навчальні центри, приватні мовні школи, університети і коледжі. Школи-пансіони найчастіше ведуть набір на літні мовні програми для дітей різного віку. В межах навчання на цій програмі діти вчаться, розважаються і навіть подорожують.

 • Літні програми – це відмінна можливість для іноземних студентів вивчити англійську мову і познайомитися з британською життям в школі-пансіоні, а для британських студентів – збагатити свою літню відпустку. У багатьох школах-пансіонах в Великобританії проводяться короткі канікулярні курси для учнів у віці від 8 до 17 років. Ці літні програми пропонують різні плани заходів, включаючи уроки, екскурсії, спортивні та громадські заходи. Ці курси проводяться з березня по квітень або з липня по серпень, в залежності від того, коли наступають вихідні дні в приймаючій школі. Є багато різних курсів на вибір, і більшість курсів являють собою поєднання уроків і веселих розваг. Деякі курси пропонують навчання на спеціальних курсах, наприклад, танці, драма, вітрильний спорт або теніс. Ці курси часто включають поїздки в історичні міста Великобританії, такі як Лондон, Оксфорд і Йорк, а також місцеві екскурсії. Літня програма триває від 2 до 6 тижнів, водночас 3 тижні – найпопулярніша програма. Середній розмір класу – від 12 до 16 учнів, і хоча учні належать до різних національностей, англійська завжди є спільною мовою в класі. Учні проходять тестування після прибуття в школу. Ці тести визначають, який рівень англійської у учнів. Студенти розташовуються в класах за рівнями для того, щоб вони могли розвиватися в колі учнів з тим же рівнем знань англійської мови.

Позанавчальні заняття в школах-пансіонах в Англії

Школи-пансіони відомі своїми найрізноманітнішими програмами позакласних занять. Багато батьків, вибираючи школу-пансіон в Англії, враховують, що, крім основної програми навчання займаються діти в школі. До числа найпопулярніших занять відносять:

 • Драматичний гурток

 • Художній клуб

 • Шаховий клуб

 • Клуб фотографії

 • Спортивні клуби з різними видами спорту, в тому числі і командні види спорту.

Вартість середньої освіти в Англії

На вартість навчання в школі-пансіоні впливає вік дитини, регіон, де знаходиться школа, рівень престижності школи, додаткові активності (наприклад, музичні уроки), вартість шкільної форми, додаткові уроки англійської мови і т.д.

Дошкільна освіта і шкільна в Англії недешеві. Вартість навчання та проживання в школі-пансіоні за 1 академічний рік – від 24 тис. £ для учнів 3-6 класів, від 30 тис. £ для учнів 7-8 класів, від 33 тис. £ для учнів 9-13 класів.

Умови проживання студентів шкіл-пансіонів в Англії

Кожна школа-пансіон встановлює свої правила і умови проживання, виходячи з того, які ресурси вона має, який це тип школи (спільне або роздільне навчання). Школи-пансіони найчастіше пропонують студентам проживання або в загальних кімнатах для 2 студентів, або в одномісних кімнатах. Кімнати мають все необхідне для комфортного проживання та навчання: обладнане робоче місце, ванна кімната, шафи для особистих речей. Також в школах-пансіонах є загальні зони для відпочинку, проведення тематичних заходів і занять спортом.

Території шкіл-пансіонів ретельно охороняються 24/7. Батьки учнів можуть бути спокійні за безпеку своїх дітей.

Допомога консультанта

Система освіти в кожній країні має свої особливості і британська система освіти – не виняток. Батьки, які бажають кращого для своєї дитини, стоять перед непростим вибором:

 • Яку країну вибрати?

 • Який навчальний заклад вибрати?

 • Чим ці дві програми відрізняються?

 • Які перспективи у випускників цієї програми?

На ці та інші питання, які виникають у батьків, допомагають відповісти професійні консультанти з питань освіти за кордоном. Компанія Mudra спеціалізується саме на цьому. Ми з радістю допоможемо вам у цьому непростому виборі, і, виходячи з ваших потреб, цілей та можливостей, підберемо найкращий варіант. Отримайте безкоштовну консультацію, звернувшись до нас за телефоном (044) 499 115 0 або залишивши заявку на сайті. Якісна освіта за кордоном – це не складно, якщо в справі працюють професіонали.

 

Безкоштовна консультація