Середня освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до

Середня освіта  A-Level

Програма A-level за кордоном

A-Level (Advanced Level) – це програма підготовки для вступу в заклад вищої освіти Великобританії. Вона є обов’язковою для тих, хто хоче здобувати вищу освіту. Навчаючись за цією програмою, студенти отримують базові знання, які необхідні їм для здобуття ступеня бакалавра. Програма A-Level поширюється на території Англії, Північної Ірландії та Уельсу. Також цю програму визнають деякі університети Австралії, Нової Зеландії та Ірландії. Але обирати цю програму слід в разі, якщо ви точно переконані, що будете навчатися на бакалаврській програмі у Великобританії.

На відміну від інших програм цього ж рівня, навчаючись за A-Level, студенти можуть комбінувати у своєму навчальному плані різні предмети.

По завершенню навчання за цією програмою студенти отримують атестат про повну середню освіту. Цей документ дозволяє продовжити навчання в університеті Великобританії. Популярна альтернатива A-Level – програма International Baccalaureate.

Деякі школи пропонують навчання за однорічною програмою A-Level. Це скорочений варіант стандартної програми, що розрахована на студентів які мають високий рівень володіння англійською мовою та закінчили школу з відзнакою.

Крім того, для студентів, які не знають англійську мову на мінімально необхідному рівні, в деяких школах пропонують студентам перед початком основного навчального року пройти підготовку за мовною програмою.

Структура A-Level

Студенти програми A-Level мають вибір з 45 предметів. Вони мають обрати для вивчення 3-6 предметів. Важлива умова, яку мають враховувати студенти, обираючи предмети – їхня майбутня спеціалізація. Обрані предмети мають відповідати тій спеціалізації, яку при вступі в університет вони оберуть. Якщо студенти ще не визначились з майбутньою спеціалізацією, їм радять обирати з класичних предметів або ті, у вивченні яких вони мають найкращі результати.

Стандартна програма A-Level має 2 рівні – AS (Advanced Subsidiary) та A2 (A2 Level). Тривалість кожного рівня –1 навчальний рік. Щороку по завершенню навчання студент отримує відповідний рівень. В кінці другого року навчання студенти складають фінальні іспити. Зазвичай вони припадають на травень та червень. Результати зазвичай студенти отримують в серпні, а з ними і диплом A-Level. Він дає підстави для вступу в будь-який університет Великобританії.

Система оцінювання в програмі A-Level

Іспити A-Level оцінюються за буквеною системою, де А є найвищою оцінкою, а Е – найменшою допустимою. Студенти, які на іспиті не набрали мінімально необхідну кількість балів, отримують оцінку U і мають перескласти цей іспит.

Після отримання диплома A-Level, студент може подати свою заявку в один або кілька університетів на свій вибір. Варто враховувати, що при вступі у різні університети, кожен заклад вищої освіти має свої вимоги до мінімально допустимого балу іспитів A-Level. Зазвичай у вимогах для абітурієнтів вимагають надати результати трьох іспитів A-Level з предметів, які відповідають їхній спеціалізації. Крім переліку предметів, результати яких потрібно надати, у вимогах також зазвичай вказують мінімальні оцінки для доступу до вступної кампанії у вигляді «ААА, ВАВ…».

Як вступити на програму A-Level?

Для вступу на програму A-Level потрібно відповідати певним критеріям. Вони в різних освітніх закладах можуть відрізнятися. Тому слід уточнювати їх заздалегідь в кожній школі. Але зазвичай мова йде про наступний перелік документів:

 • Результати GCSE
 • Сертифікат IELTS з мінімальним результатом 5.0

Деякі школи можуть вимагати від студентів надати рекомендаційні листи від викладачів або мотиваційні листи. Крім того, важливий вік студентів. Студентам, які хочуть навчатися за стандартною програмою A-Level за кордоном, має бути 16-17 років.

Де навчатися за програмою A-Level?

Поділимося популярними варіантами, куди українці їдуть навчатися за програмою A-Level за кордоном.

Bellerbys College – це мережа міжнародних шкіл у Великобританії. Навчальні центри Bellerbys College розташовані у Кембриджі, Брайтоні та Лондоні. Bellerbys College вже обрали представники з понад 120 країн світу. За статистикою 89 % випускників Bellerbys College вдалося вступити до ТОП 50 університетів Великобританії. У Bellerbys College доступна класична програма A-Level для студентів від 15,5 років. Студенти Bellerbys College вивчають 3-4 предмети. Тривалість навчання – від 3 до 6 семестрів. Мінімальний рівень володіння англійською для навчання в Bellerbys College за програмою A-Level – 5.5 (IELTS). Для студентів, які будуть навчатися за програмою A-Level тривалістю 3 семестри, необхідно знати англійську на рівні 6.0 (IELTS). Що стосується академічних показників, студенти мають надати результати 4 іспитів GCSE з мінімальними оцінками C.

Kings Education Brighton – це приватна незалежна школа в Брайтоні, графство Східний Суссекс, що на півдні Великобританії. У цій школі програма A-Level представлена у 3 варіантах:

1) Стандартна дворічна програма A-Level

Ця програма A-Level в Kings Education Brighton орієнтована на студентів від 16 років. Для навчання за цією програмою студент має закінчити 10 класів школи, а також знати англійську мову на мінімальному рівні 5.5 (IELTS).

2) One Year A-Level

Для навчання за цим типом програми потрібно закінчити 11 класів школи та знати англійську мову на рівні 6.5 (IELTS). Мінімальний вік студента однорічної програми A-Level – 17 років.

3) Розширена програма A-Level

Це програма, що розрахована на іноземних студентів віком від 15-16 років. Вона передбачає, що студенти перед початком навчання за основною програмою, проходять інтенсивний курс англійської мови. Для навчання за цією програмою студенти мають провчитися в школі 10 років і знати англійську мову на рівні 4.0 (IELTS).

Крім того, студенти, які завершили навчання за першим рівнем навчання A-Level в іншій школі або за еквівалентною програмою, можуть продовжити навчання за програмою A-Level одразу з другого року навчання в Kings Education Brighton.

Якщо вас зацікавила можливість навчатися за програмою A-Level за кордоном або вища освіта у Великобританії, звертайтеся за консультацією у Mudra. Для цього достатньо зателефонувати за номером (044) 499 115 0 або залишити заявку онлайн на сайті.

Безкоштовна консультація