Середня освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до

Середня освіта  GCSE

GSCE за кордоном

Система середньої освіти в кожній країні має свої особливості і британська система шкільної освіти не є виключенням. Для здобуття атестата про середню освіту студенти мають пройти навчання за програмою GCSE (General Certificate of Secondary Education). Це програма середньої освіти у Великобританії для студентів 14-16 років. Тривалість стандартної програми GCSE – 2 роки. По завершенню навчання за програмою GCSE студенти можуть продовжити навчання за обов’язковою програмою підготовки до вступу в університет. У Великобританії студенти можуть обрати між A-Level та International Baccalaureate.

Вимоги для вступу на програму GCSE в кожній школи у Великобританії можуть відрізнятися, але зазвичай мова йде необхідність надати атестат з оцінками з вітчизняної школи та результати сертифікату на рівень володіння англійською мовою. Звичайно ж разом з оригіналами потрібно надати завірений юридично переклад. Деякі школи мають інші обов’язкові вимоги – інтерв’ю з представниками школи або складання тестів по окремих предметах (наприклад, математика). Якщо вас цікавить навчання по програмі GCSE за кордоном, дізнаємось про неї більше.

Оцінювання в межах програми GCSE

Британська програма GCSE має буквену систему оцінювання – від А до G, де A – максимальна оцінка. Оцінки від A до C представляють групу оцінки високого рівня, а від D до G – групу оцінок низького рівня. Окрема оцінка для тих, хто не склав іспит в системі GCSE – U (незадовільна оцінка).

Курс математики в програмі GCSE має особливу систему оцінювання трьох рівнів:

 • базовий рівень (Foundation) – оцінки D – G;
 • середній рівень (Intermediate) – оцінки B – E;
 • поглиблений рівень (Higher) – оцінки A – C.

Фінальні оцінки, що входять до атестата про середню освіту, складаються з результатів іспитів, поточних оцінок під час навчання та оцінок за виконання проєктних робіт.

Рівень фінальних оцінок GCSE впливає на можливості вступу в найкращі школи та коледжі для продовження навчання за програмою A-Level або International Baccalaureate. Крім того, рівень успішності студентів впливає не лише на те, куди вони можуть вступити для подальшого навчання, а й на саму школу. Під час формування рейтингу школи враховується рівень успішності випускників школи на іспитах. Чим вище рейтинг школи, тим складніше до неї вступити.

Також важливо розуміти, що ця програма хоч і має єдині стандарти, але існує декілька комітетів, кожен з яких займається розробкою власних підручників та екзаменаційних завдань. Тому при підготовці до вступу в британську школу або при складанні іспитів слід це врахувати. До числа таких комітетів належать Assessment and Qualifications Alliance (AQA), Council for the Curriculum, Examinations & Assessment (CCEA), Oxford, Cambridge and RSA Examinations (OCR), Edexcel та Welsh Joint Education Committee (WJEC).

Які предмети вивчають студенти GCSE?

Програма GCSE передбачає вивчення групи обов’язкових предметів, предметів на вибір, а також виконання курсових робіт та проєктів. До обов’язкових предметів відносять англійську мову та математику. Перелік предметів на вибір у школах Великобританії може відрізнятися. Крім того, важливо зауважити, що деякі предмети студенти можуть вивчати у 2 рівнях:

 • Базовий рівень
 • Поглиблений рівень

Всі предмети можна поділити на 6 груп:

1. Креативна група: мистецтво, музика, харчові технології, виконавчі види мистецтва, танці, драматургія, дизайн та технології.

2. Мовна група: арабська, французька, німецька, китайська, ірландська, італійська, японська, португальська, іспанська і турецька мови.

3. Група технологій: інженерія, виробничі технології, електроніка, графіка, інформаційні і комунікаційні технології, продуктовий дизайн.

4. Гуманітарні науки: географія, мусульманські дослідження, економіка, географія, релігійні дослідження, історія, філософія, етика, економіка, індуїзм.

5. Соціальні науки: суспільствознавство, соціологія, психологія, право.

6. Природничі науки: астрономія, геологія, біологія, фізика, хімія.

GCSE: види програми та відмінності

Програма GCSE має кілька видів, що робить її максимально доступною для іноземних студентів з різних куточків світу. Це важливо, адже системи освіти в різних країнах відрізняються і завдяки різноманіттю програм GCSE студентам різних шкіл легше адаптуватися до британської системи середньої освіти. Для студентів різного віку, з різним рівнем володіння англійською мовою та різним рівнем академічних успіхів існує кілька різновидів програм GCSE. Розповімо детальніше про кожну з них.

Стандартна програма GCSE

GCSE – це класична програма середньої школи у Великобританії для студентів 14-16 років. Нею передбачено вивчення в середньому від 8 до 10 предметів. З цих предметів 3-4 предмети є обов’язковими. Кількість предметів і перелік залежить виключно від школи.

IGCSE

IGCSE (International General Certificate of Secondary Education) – це міжнародний еквівалент традиційній програмі GCSE. Студент може вивчати по програмі IGCSE до 14 предметів. Головні її відмінності від стандартної програми GCSE:

 • міжнародний статус;
 • фінальні оцінки формуються лише на базі результатів іспитів;
 • IGCSE не передбачає виконання проєктних робіт з більшості предметів, що дуже актуально для іноземних студентів, але не дає можливості вивчити предмети глибше;
 • на відміну від стандартної дворічної програми GCSE, IGCSE можливо пройти за 1 рік, якщо студент готовий скласти фінальні іспити.

Цю програму було затверджено в 1988 році як альтернативу стандартній британській програмі. IGCSE передбачає обов’язкове вивчення та складання іспитів з 5 предметів, що представляють 5 груп:

 • Англійська мова
 • Іноземні сучасні мови
 • Математика
 • Науки
 • Мистецтво

One Year GCSE

One Year GCSE – це однорічна програма підготовки для студентів від 15 років. Головна особливість цієї програми в тому, що вона передбачає прискорений режим навчання і передбачає відповідні вимоги до студентів. Для навчання за програмою One Year GCSE необхідно знати англійську мову на високому рівні. Ще одна особливість цієї програми у змісті навчальної програми. За рік студенти зазвичай мають вивчити обов’язкові предмети. До них належать англійська мова, математика та одна природнича наука (біологія, хімія або фізика). Кількість додаткових предметів на вибір студента у кожній школі відрізняється. Всього протягом 1 року навчання за програмою One Year GCSE студент вивчає 5-7 предметів.

Pre-GCSE/ Pre-IGCSE

Pre-GCSE та Pre-IGCSE – це підготовчі програми для однойменних програм навчання. Вони розроблені для іноземних студентів, вихідний рівень академічної успішності не відповідає мінімальному рівню для навчання за програмами GCSE та IGCSE. Крім основних академічних предметів, студенти зазвичай беруть для вивчення додаткову програму «Англійська як іноземна». Зміст програми залежить від віку студента. Вона доступна для студентів віком від 11 до 13 років. Тривалість цієї програми залежить від вихідного рівня підготовки студентів. У багатьох британських школах ця програма доступна для навчання влітку.

Популярні школи у Великобританії для навчання за програмою GCSE

Abbey College Cambridge – це приватна школа-пансіон у Кембриджі, яку вже обрали студенти з понад 40 країн світу. У Abbey College Cambridge доступна програма GCSE у 3 видах.

 • Стандартна GCSE

Це дворічна програма для студентів віком від 13 до 15 років з мінімальним рівнем англійської мови – 4.5 (IELTS). Студенти, які знають англійську на рівні 4.0 (IELTS), можуть спершу пройти підготовку за програмою «Англійська мова як іноземна». Тривалість цієї програми – від 2 місяців до повного академічного року. Всього студенти вивчають 8 предметів, з яких 2 є обов’язковими – англійська мова та математика. Решту предметів студенти обирають з наступного переліку: історія, математика підвищеного рівня, фізика, хімія, економіка, біологія, мистецтво та дизайн, дослідження у сфері бізнесу.

 • One year GCSE

Це однорічна програма для студентів 15-16 років. Студенти, які бажають вступити на цю програму, мають знати англійську на мінімальному рівні 5.0 (IELTS). Протягом року студенти вивчають 5 обов’язкових предметів і 1 предмет на вибір. До обов’язкових для вивчення предметів належать хімія, економіка, англійська мова, математика, фізика. Шостим предметом може бути біологія або дослідження у сфері бізнесу.

 • GCSE-18

Це програма для студентів 13-15 років тривалістю 18 місяців. Для вступу студент має знати англійську мову на рівні 5.0 по IELTS. Студенти цієї програми вивчають 8 предметів, з яких обов’язковими є англійська мова та математика. Решту предметів студенти обирають з наступного переліку: історія, фізика, математика підвищеного рівня, дослідження у сфері бізнесу, економіка, хімія, біологія, мистецтво та дизайн.

Boundary Oak School – це ще одна популярна школа серед тих, хто хоче вивчати GCSE за кордоном. Вона знаходиться в місті Фархем, графство Гемпшир, що на півдні Великобританії. Це школа-пансіон спільного навчання для дівчаток та хлопчиків. У Boundary Oak School доступна стандартна дворічна програма GCSE. До обов’язкових предметів програми належать математика, англійська мова та англійська література. Студенти Boundary Oak School вивчають і складають фінальні іспити з 8-10 предметів. Вони обирають з наступного переліку: мистецтво та дизайн, астрономія, дослідження у сфері бізнесу, суспільствознавство, комп’ютерна наука, драматургія, електроніка, харчові технології, графіка, економіка, французька мова, географія, німецька мова, інформаційні та комунікаційні технології, історія, китайська мова, музика, фізичне виховання, фотографія, психологія, релігійні дослідження, іспанська мова та спорт. Також студенти Boundary Oak School можуть вивчати предмети, які не входять до екзаменаційного переліку GCSE: індивідуальний та соціальний розвиток, персональні фінанси, кар’єрний гід.

Concord College – міжнародна школа-пансіон в Шрусбері, графство Шропшир, що на заході Великобританії. Concord College займає 5 місце в рейтингу найкращих шкіл Великобританії за рівнем підготовки студентів за програмою GCSE. У Concord College студентам доступні програми GCSE та IGCSE. До числа обов’язкових предметів для студентів Concord College належать математика, англійська мова, англійська література та природнича наука (біологія, хімія та фізика). На вибір студенти обирають предмети з наступного переліку: мистецтво, астрономія, комп’ютерна наука, драматургія, економіка, французька мова, географія, німецька мова, музика, релігійні дослідження, іспанська мова, статистика.

Якщо вас зацікавило навчання за програмою GCSE за кордоном або ви хочете скласти свій особистий план для здобуття атестату про середню освіту у Великобританії, звертайтеся за консультацією в Mudra. Для отримання першої безкоштовної консультації залиште свою заявку на сайті або зателефонуйте (044) 499 115 0.

Безкоштовна консультація