Середня освіта

  Фільтр
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до
Скинути фільтри
 • Країни
 • Середня освіта
 • Вік
  від до

Середня освіта  IB

IB (International Baccalaureate) за кордоном

International Baccalaureate – це міжнародна програма підготовки до вступу в університет за кордоном.

Програму International Baccalaureate було засновано однойменною міжнародною фундацією за підтримки UNESCO в 1968 році. Якщо бути коректнішим, International Baccalaureate Organization розробила 4 освітні програми для дітей від 3 до 19 років:

 • Програма молодшої школи – програма, що розроблена з орієнтацією на дітей, які навчаються в молодших класах;
 • Програма середньої школи – програма, що розроблена з орієнтацією на дітей, які навчаються в середній школі;
 • Дипломна програма – програма, що розроблена з орієнтацією на старшокласників, які готуються до вступу в заклад вищої освіти;
 • Кар’єрна програма – новостворена у 2012 році програма, що розроблена з орієнтацією на старшокласників, які готуються до кар’єрного розвитку.

Ці програми не належать жодній країні, є міжнародними і керуються працівниками штаб-квартири організації, що розташована в Женеві (Швейцарія). Сама ж програма викладається в понад 5000 освітніх закладах в різних куточках світу. Це робить її доступною для студентів з різних регіонів.

Ми зосередимо свою увагу на третій програмі, яка в іноземних закладах освіти більш відома під загальною назвою International Baccalaureate. Мова йде про дворічну програму підготовки для студентів 16-19 років. Навчання за програмою International Baccalaureate проводиться однією з трьох офіційних мов цієї організації: англійською, іспанською або французькою мовою.

Зміст програми International Baccalaureate

Навчальна програма International Baccalaureate включає 3 обов’язкові компоненти:

 • вивчення 6 навчальних дисциплін;
 • підготовка наукової роботи у форматі есе;
 • вивчення міждисциплінарного курсу «Теорія пізнання», що націлений на розвиток вміння використовувати теоретичні знання на практиці в житті.

Крім того, окрема роль в програмі International Baccalaureate належить особистісному і соціальному розвитку студентів. Саме тому щонайменше 150 годин протягом 2 років навчання студенти мають приділити волонтерській роботі, творчим і спортивним активностям в межах занять за блоком CAS (Creativity, Action, Service). Розповімо про кожен компонент детальніше.

6 груп предметів International Baccalaureate

Як вже було зазначено, навчаючись за програмою International Baccalaureate, студенти приділяють час вивченню 6 навчальних дисциплін. Три з них вони вивчають на базовому рівні, ще стільки ж – поглибленому. Для вивчення дисципліни базового рівня необхідно 150 годин, поглибленого – 240 годин.

Всі предмети програми International Baccalaureate поділяються на 6 груп:

1. Основна мова

International Baccalaureate дозволяє студентам обрати для вивчення одну із 80 мов. Зазвичай студенти обирають або рідну, або англійську мову.

2. Друга іноземна мова

Додатково студенти вивчають ще одну іноземну мову. Її вони обирають на власний розсуд. International Baccalaureate дозволяє вивчати другу іноземну на одному з трьох рівнів підготовки:

 • вивчення мови з нуля;
 • вивчення мови з середнього рівня;
 • вивчення мови на рівні Advanced.

Слід зауважити, що кожен студент визначає самостійно, у групі якого рівня підготовки вивчати іноземну мову.

3. Людина та суспільство

Це група, що об’єднує такі соціально-гуманітарні дисципліни як географія, історія, економіка, антропологія, психологія, управління конфліктами, менеджмент.

4. Експериментальні дисципліни

Це група, що об’єднує дисципліни, які передбачають виконання лабораторних робіт. До цього переліку належить екологія, фізика, біологія, хімія.

5. Математичні дисципліни

Ця група об’єднує математику трьох рівнів складності, програмування та комп’ютерні технології.

6. Творчі дисципліни

До цієї групи належать такі дисципліни як гончарство, малювання, драматургія, музика, хореографія. Особливістю цієї групи дисциплін є те, що вона не є обов’язковою і замість дисципліни цієї групи студент може обрати будь-яку іншу з 2,3,4 або 5 групи.

По завершенню вивчення кожної з дисциплін студенти складають відповідні іспити.

Курс «Теорія пізнання»

Цей блок передбачає від 100 годин лекцій та семінарів, на яких студенти обговорюють та вивчають теми різних наукових дисциплін. Цей курс націлений на те, щоб студенти розвивали критичне мислення, вчилися аргументувати, наводячи чіткі та підтвердженні факти в ролі доказів. По завершенню навчання за цим курсом студенти мають підготувати реферат на задану їм тему. Свою роботу студенти презентують та захищають перед групою. Обсяг роботи – до 1600 слів (4 сторінки A4).

Наукова робота

Наукову роботу студенти International Baccalaureate готують у форматі есе. Обсяг роботи – 4000 слів. Тему роботи студенти обирають самостійно з-поміж тем тих дисциплін, що вони вивчають. На підготовку наукової роботи студенти витрачають в середньому 40 годин. Студенти займаються науковою роботою під керівництвом викладачів. Ті допомагають їм розібратися в обраній темі, у виборі джерел, проведенні досліджень, а також дають поради щодо оформлення роботи.

Блок CAS (Creativity, Action, Service)

Цей блок приділяє належний рівень уваги розвитку неакадемічних вмінь та навичок. Також цей блок дозволяє студентам знайти свої приховані таланти і якомога краще реалізувати свій потенціал. На кожен вид активностей – творчість, спорт, волонтерську діяльність – студенти витрачають мінімум по 50 годин за 2 роки навчання.

Переваги навчання за програмою International Baccalaureate

 1. Навчання за програмою International Baccalaureate за кордоном дає не лише академічні знання певного рівня, а й розвиває навички, які сприяють особистісному і кар’єрному розвитку.
 2. International Baccalaureate – це універсальна програма для тих, хто ще не визначився остаточно з країною, де він чи вона здобуватиме вищу освіту. Системи освіти різних країн мають свою специфіку. Для вступу в більшість країн світу необхідно закінчити навчання за конкретною національною програмою. Для цього потрібно витратити час на підготовку. Це дуже цінний ресурс, тому слід надати перевагу міжнародній програмі, яка прийнята в понад 150 країнах світу і дає безмежні можливості, де ви можете здобувати вищу освіту.
 3. Крім великого вибору, в університети яких країн студенти можуть вступити на базі програми International Baccalaureate, ця програма має ще одну перевагу. Ви можете підготуватися до вступу в університет за програмою International Baccalaureate в понад 150 країнах світу.
 4. Студенти програм International Baccalaureate за кордоном – це представники десятків країн світу. Саме тому, навчаючись за цією програмою, студенти перебувають в мультикультурному середовищі. Це дозволяє їм завести друзів з різних куточків світу. Хтозна, можливо, згодом ці знайомства будуть не лише приємним спогадом, а й стануть корисними для навчання чи кар’єри.
 5. International Baccalaureate – це багатогранна програма, яка розкриває творчий і спортивний потенціал кожного студента. Це можливо завдяки обов’язковому блоку творчих і спортивних активностей. Крім того, обов’язковий волонтерський досвід дозволяє розвинути навички взаємодії в команді, відповідальність, милосердя, специфічні професійні вміння, комунікаційні навички та вміння ефективно й швидко розв’язувати проблеми.

Вимоги для вступу на International Baccalaureate

Вимоги в освітніх закладах в різних країнах можуть відрізнятися. Наприклад, це стосується мінімального допустимого балу за тест IELTS для тих, хто вступає на англомовну програму. У деяких школах достатньо знати англійську на рівні 5.5 по IELTS, а в інших необхідно мінімум 6.0 (IELTS). Також студенти мають надати документи про освіту: диплом з вітчизняної школи, виписку з оцінками та юридично завірений переклад цих документів. Деякі школи просять ще надати рекомендаційний лист зі школи, мотиваційний лист або пройти інтерв’ю з представниками закладу. Тому перед вступом ретельно перевірте перелік вимог до студентів, аби не пропустити нічого важливого.

Якщо вас зацікавила можливість навчатися за програмою International Baccalaureate за кордоном або хочете обрати країну навчання, звертайтеся за консультацією в Mudra. Для цього потрібно лише залишити заявку на сайті або зателефонувати (044) 499 115 0.

Безкоштовна консультація