10 професій, які можна здобути онлайн


							альт Корисно знати: Вища освіта

У нинішніх умовах багато людей, які планували їхати в іноземну країну навчатися, опинилися у невизначеній ситуації. Mudra підготувала для вас перелік 10 бакалаврських програм, за якими можна навчатися онлайн. Здобувайте перспективну професію і безліч кар’єрних можливостей, не покидаючи стін рідної кімнати.

1. Право

Хоча й кажуть, що юристів багато, але дійсно відмінних юристів як кіт наплакав, особливо, якщо мова йде про фахівця вузької спеціалізації. По завершенню навчання за бакалаврською програмою ви можете здобути вищий освітньо-кваліфікаційний рівень або почати розвивати свою кар’єру. Приватна практика, робота в державних органах влади чи корпоративному секторі – вирішувати вам.

Рівень зарплати

Середня зарплатня юриста у Великобританії – 69000 доларів на рік, у США –130000 доларів на рік.

Де навчатися?

Здобути професію юриста онлайн можливо у британському юридичному університеті University of Law. Цей заклад має низку переваг:

 • високий рівень якості навчальних програм і відповідно високий рівень працевлаштування випускників – 92 %;
 • понад 90 % викладачів університету – кваліфіковані юристи, які мають практичний досвід роботи за фахом;
 • велике різноманіття спеціалізацій, які можна здобути онлайн;
 • гнучкий розклад: студент може обрати зручний для нього розклад і тривалість навчання на бакалавраті онлайн відповідно може бути 3, 4, 4,5 або 6 років.
 • випускники бакалаврської онлайн програми отримують знижку 50 % на навчання в магістратурі.

2. Інформатика

Це сфера, у якій є великий попит на якісно підготовлені кадри. Випускники програм цієї спеціалізації отримують базові знання про комп’ютерну науку, активно співпрацюють дистанційно з представниками різних компаній і мають безліч варіантів спеціалізацій. Зокрема ви зможете працювати як розробник програмного забезпечення, мережевий інженер або фахівець великих даних.

Рівень зарплати

Середня зарплатня для випускників цієї програми у США – 110000 доларів на рік, у Великобританії – 60000 доларів на рік.

Де навчатися?

Здобувайте ступінь бакалавра онлайн зі спеціалізацією у інформатиці в американському Oregon State University. Він має окремий підрозділ (OSU Ecampus), що спеціалізується на підготовці фахівців онлайн за академічними програмами всіх рівнів. Спеціалізуючись на інформатиці, ви можете добирати курси на вибір, формуючи в такий спосіб свій унікальний навчальний план, отримуючи знання та навички, які дійсно знадобляться у вашій професії. Тривалість навчання – 4 роки. По завершенню навчання студенти онлайн-програм OSU Ecampus отримують дипломи того ж зразка, що й студенти офлайн-програм Oregon State University.

3. Менеджмент у сфері ІТ

Випускники програм з цією спеціалізацією також можуть розвивати свою кар’єру на різних позиціях завдяки отриманим знанням:

 • розробник додатків – відповідальний за розробку, покращення програм, оцінювання вимог до програмного забезпечення, розробку процедур тестування тощо;
 • аналітик інформаційної безпеки – відповідає за встановлення, обслуговування програмного забезпечення для захисту конфіденційної інформації, а також за розробку і забезпечення дотримання стандартів безпеки для компанії;
 • аналітик комп’ютерних систем – вивчає проблеми обробки даних для покращення комп’ютерних систем та підвищення сумісності систем обміну інформації;
 • адміністратор баз даних – тестує та адмініструє комп’ютерні бази даних, координує зміни для виправлення помилок, відповідає за надання різного рівня доступу для користувачів.

Рівень зарплати

В залежності від спеціалізації середній дохід фахівців в США складає від 85000 до 110000 доларів на рік.

Де навчатися?

У ірландському Dublin City University готують фахівців спеціалізації «Менеджмент у сфері IT» за однойменними програмами бакалаврату. Тривалість навчання залежить від обраного вами типу зайнятості (повна чи часткова) та рівня навантаження – від 2 до 8 років.

4. Торгівля

Це універсальна спеціалізація, вмілі випускники якої завжди знайдуть роботу. Перевага цієї спеціалізації в тому, що вона не має обмежень по регіонах, де можна працювати, чи сфері діяльності, де можна задіяти свої знання на практиці. Відповідно від сфери діяльності залежить і розмір заробітків. Крім того, не варто забувати про можливості розвитку у сфері e-commerce, яка нині набирає обертів. Переваги цієї програми в тому, що ви отримаєте базові знання з багатьох спеціалізацій: з фінансів, бухгалтерського обліку, менеджменту, людських ресурсів та маркетингу.

Рівень зарплати

В залежності від спеціалізації випускник цієї програми в середньому заробляє в США від 65000 доларів до 90000 доларів на рік.

Де навчатися?

В американському Thompson Rivers University, який має окремий підрозділ онлайн-навчання з повноцінними онлайн-програмами всіх академічних рівнів. Перевага цієї програми в Thompson Rivers University у тому, що ви здобуваєте базові знання з маркетингу, бухгалтерського обліку, фінансів, менеджменту, людських ресурсів, технологій, а також обираєте одну з цих спеціалізацій як основну для поглибленого вивчення. Це робить вас універсальним фахівцем, який зможе реалізувати себе в багатьох сферах діяльності. Тривалість навчання – 3 роки.

5. Охорона здоров'я та медична інформатика

За програмами цієї спеціалізації готують фахівців, котрі відповідальні за роботу з технічним забезпеченням, яке використовують у системі охорони здоров’я. Випускники програми можуть працювати на таких позиціях:

 • консультант з медичної інформатики – займається оновленням мереж, встановленням програмного забезпечення, моніторингом неполадок та тренуванням команди;
 • директор з питань медичної інформатики – це особа, яка, крім оптимізації роботи підрозділів медичної інформатики, відповідає за навчання медичних команд роботі з новими технологіями;
 • головний спеціаліст по медичній інформатиці – це фахівець, який відповідає за аналіз даних для покращення ІТ-інфраструктури, розробку та встановлення програмного забезпечення;
 • зберігач електронної медичної документації – фахівець, відповідальний за створення, збереження та моніторинг роботи електронних медичних документів, де зберігаються дані про пацієнтів.

Рівень зарплати

В залежності від позиції, яку займає випускник програми «Охорона здоров’я та медична інформатика», він може отримувати США від 80000 до 150000 доларів на рік.

Де навчатися?

Фахівців цієї спеціалізації готують онлайн в ірландському Institute of Technology Sligo (IT Sligo). Тривалість навчання – 3 роки. Студенти програми вивчають як стандартні медичні програми (фармацевтика, анатомія, психологія, медична етика), так і специфічні технологічні дисципліни (візуалізація даних, великі дані в охороні здоров’я тощо). На 6 курсі студенти готують проєкт за курсом «Великі дані у системі охорони здоров’я».

6. Бізнес-адміністрування

Це теж одна із тих спеціальностей, що дає кілька варіантів позицій, на яких може працювати випускник:

 • сервісний менеджер – фахівець, який керує відділом обслуговування компанії, котрий відповідає за відносини з клієнтами;
 • менеджер з продажу – фахівець, відповідальний за безпосередню комунікацію з клієнтами на всіх етапах покупки;
 • продукт-менеджер – фахівець, який є членом команди маркетингу в компанії і відповідає за розробку, удосконалення товару/послуги, що продає компанія;
 • менеджер по закупках – фахівець, який відповідає за створення і реалізацію стратегії закупівель в компанії.

Рівень зарплати

Випускники програми в залежності від займаної посади можуть отримувати в США від 70000 до 135000 доларів на рік.

Де навчатися?

У європейській бізнес-школі EU Business School, де доступна онлайн однойменна бакалаврська програма. Тривалість навчання – 3 роки, мова навчання – англійська. Ця програма акредитована Accreditation Council for Business Schools and Program, International Accreditation Council for Business Education, International Quidditch Association та Swiss quality label for further education institutions. За бажанням студент онлайн-програми може навчатися факультативно кілька тижнів в кампусах EU Business School в Барселоні, Мюнхені чи Женеві.

7. 3D моделювання

Випускники цієї програми можуть працювати як дизайнери у різних сферах діяльності, де є потреба створювати тривимірні зображення: відеоігри, архітектура, кіно, реклама, інженерія, ювелірна справа тощо. Для роботи за цим фахом необхідно мати певного рівня техніку і спеціальне програмне забезпечення.

Рівень зарплати

В залежності від рівня підготовки фахівця середня зарплатня в США – від 60000 до 90000 доларів на рік.

Де навчатися?

У канадському LaSalle College готують фахівців 3D моделювання за програмами тривалістю 16 місяців. Вона передбачає 24 години роботи на тиждень. Студенти вивчають основи 3D моделювання окремих елементів, займаються моделюванням середовища та дизайном персонажів. Крім того, студенти навчаються створювати тривимірні зображення і повну візуалізацію з відповідним освітленням та текстурами. Програма доступна англійською та французькою мовами навчання.

8. Електротехніка

Фахівці цієї спеціалізації проєктують і обслуговують електронні та електричні системи, працюючи в різних сферах діяльності (оборонна промисловість, виробництво, харчова промисловість тощо). Випускники цієї програми можуть працювати на таких позиціях:

 • інженер програмного забезпечення
 • інженер-тестувальник
 • інженер проєкту
 • інженер якості

Рівень зарплати

В залежності від позиції, яку займає фахівець з електротехніки, він може отримувати в США від 70000 до 120000 доларів на рік.

Де навчатися?

У британському Leeds Beckett University готують фахівців за однойменною програмою. Тривалість навчання – 3 роки (4 роки з практикою). Цей університет відомий високим показником працевлаштування студентів (96,7 %) та срібною відзнакою якості освіти від National Teaching Excellence Framework (TEF).

9. Кібероперації

Фахівці бакалаврських програм зі спеціалізацією в кіберопераціях здобувають такі навички й знання:

 • аналітичне мислення
 • критичне мислення
 • програмування
 • налаштування безпечної роботи комп’ютерних мереж
 • робота з хмарними сервісами
 • кібер криміналістика
 • комп’ютерна грамотність

Бакалавр прикладних наук зі спеціалізацією на кіберопераціях працює на позиціях, що пов’язані з кібер-технологіями в сфері оборони, правоохоронних органах і приватному секторі. За даними Бюро статистики праці США, темпи зростання кількості робочих місць в сфері інформаційної безпеки прогнозується на 2012-2022 рр. на рівні 37 %. Це вище, ніж середній показник по інших професіях.

Рівень зарплати

Середня зарплата випускників цієї спеціалізації у США – 92000 доларів на рік.

Де навчатися?

В американському University of Arizona, здобуваючи ступінь Bachelor of Applied Science. Тривалість навчання – 3 роки. Студенти вивчають основи комп’ютерної науки, стандарти оборони та юриспруденцію зі спеціалізацією з дотриманням правил в кіберпросторі.

10. Економіка

Навчання за програмою з цією спеціалізацією дає чудову підготовку до роботи не лише у сфері економіки, а й бізнесі та державній політиці. Випускники можуть працювати в державному або приватному секторах на таких посадах:

 • Фінансовий аналітик
 • Бухгалтер
 • Бізнес-аналітик
 • Фінансист-контролер
 • Економіст
 • Фінансовий радник
 • Торговець цінними паперами
 • Аналітик маркетингових досліджень
 • Інвестиційний банкір
 • Проджект-менеджер

Рівень зарплати

Середня зарплата економістів у США – 97000 доларів на рік, у Великобританії – від 52000 доларів на рік.

Де навчатися?

Американський Oregon State University пропонує до уваги студентів гнучку онлайн-програму тривалістю 4 роки. Студенти мають змогу обрати одну із 3 спеціалізацій, орієнтуючись на свої кар’єрні плани:

 • Загальна економіка
 • Право, економіка та політика
 • Управлінська економіка

Якщо вас зацікавила можливість здобувати одну з цих професій або ви шукаєте бакалаврські програми в іноземних університетах онлайн, звертайтеся за консультацією в Mudra. Отримати першу безкоштовну консультацію можливо за телефоном (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація