5 українських стартапів у сфері аграрних інновацій


							альт Корисно знати: Вища освіта

Сфера аграрних інновацій – agritech – є однією з найбільш перспективних, адже сфера технологій нестримно розвивається, а потреба у забезпеченні людства продовольством залишатиметься актуальною за будь-яких умов.

Головними ринками для стартапів у сфері аграрних інновацій лишаються США, Нідерланди, Ізраїль, Німеччина, Індія та Китай. Україна, яка входить до ТОП 10 експортерів одразу кількох аграрних культур, поки знаходиться на етапі зародження розвиненого agritech-ринку. Українські проєкти нині розвиваються більше з орієнтацією на іноземного покупця. Про 5 яскравих українських agritech стартапів Mudra розповість у цьому матеріалі.

Польовий дрон


Kray Technologies
 – це стартап, який виготовляє дрони, що займаються польовими роботами. Проєкт почав свою роботу у 2015 році як волонтерська ініціатива зі створення дрона-розвідника для української армії. Нині Kray Technologies виготовляють безпілотні літальні апарати, які призначені для обприскування полів засобами захисту рослин та регуляторами росту. Нині основними покупцями дронів є аграрії США та Канади.

Лабораторія в кишені


BIOsens
 – це біосенсор, який проводить експрес-діагностику якості продуктів. Аналіз проводиться за 15 хвилин та має нижчу вартість, ніж стандартні лабораторні дослідження. Результати дослідження надсилаються в хмарні сховища даних і доступні для перегляду зі смартфонів.

Платформа для агробізнесу


Agrifinance Online
 – платформа, яка об’єднує учасників сільськогосподарського ринку України (фермерів, інвесторів, трейдерів, дистриб’юторів та страховиків), полегшуючи в такий спосіб їхню комунікацію та взаємодію. Це дозволяє прогресивним фермерам отримувати фінансування від банків, глобальних трейдерів та фондів.

Помічник у зборі врожаю


HarvesTrack
 – це апаратне і програмне забезпечення, що допомагає контролювати процес збору врожаю та попереджає крадіжки зерна під час жнив. Це реалізують завдяки набору датчиків й трекерів, які встановлюють та налаштовують на комбайні, зерновозі, а також завдяки спеціальному програмному забезпеченню. Воно збирає дані та передає дані в загальну систему підприємства.

Контролер росту рослин


Agrolabs
 – це апаратне і програмне забезпечення, що підвищує ефективність агробізнесу завдяки збору даних про стан рослин. Спеціальні сенсори та програмне забезпечення дають змогу контролювати всі процеси, що відбуваються з рослинами: від запилення до достигання. Це допомагає підвищити продуктивність роботи аграріїв: зменшити витрати води, електроенергії та добрив.

І це лише невеликий перелік українських стартапів у сфері аграрних інновацій. Їхній розвиток був би неможливий без міцної бази знань з аграрної інженерії. Якщо вас цікавить, де можна здобути ці знання, звертайтеся за консультацією в Mudra за тел. (098) 115 115 0, (095) 115 115 0, (063) 115 115 0. Наші освітні консультанти, враховуючи вихідний рівень вашої підготовки та подальших планів, допоможуть вам обрати країну навчання та освітній заклад.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація