6 причин обрати навчання в Іспанії


							6 причин обрати навчання в Іспанії | Mudra Корисно знати: Вища освіта

Щороку тисячі студентів обирають Іспанію, роздумуючи, де вони здобудуть вищу освіту і проведуть наступні кілька років життя. Іспанія має не лише багату історію та культуру, а й відмінний рівень якості освіти. Розповімо детальніше про це та інші причини, які мотивують іноземних студентів вступати в університети Іспанії.

1. Система вищої освіти Іспанії дає можливості для розвитку студентам всіх академічних рівнів. Це підтверджують численні відгуки іноземних студентів, які навчаються в цій країні.

2. Безліч можливостей для участі в програмах мобільності та стажувань завдяки розвиненій системі партнерських зв’язків з університетами інших раїн світу.

3. Навчання в Іспанії іспанською мовою та англійською в рази доступніше по вартості, ніж в багатьох інших країнах Європи.

4. Іноземні студенти, які здобувають вищу освіту в Іспанії, мають змогу не лише навчатися в сприятливому для професійного розвитку середовищі, а й досліджувати нову культуру, подорожувати та відвідувати нові місця.

5. З розвитком Іспанії як популярного маршруту серед іноземних студентів в країні збільшується і кількість якісних та доступних за ціною англомовних програм навчання всіх рівнів.

6. Навіть навчаючись в Іспанії на англомовній програмі, студенти мають змогу в природному іспаномовному середовищі вивчати іспанську мову. В багатьох університетах доступні курси «Іспанська мова як іноземна». Вони розроблені з орієнтацією на іноземних студентів. Саме тому навчання в Іспанії дасть студентам чудову нагоду здобути якісну освіту, покращити знання англійської, вивчити іспанську мову, дізнатися більше про нову культуру, познайомитися з новими цікавими людьми з різних куточків світу, які теж приїздять вчитися в Іспанію.

Особливості системи вищої освіти в Іспанії

Питаннями освітньої політики в Іспанії на державному рівні займається Міністерство освіти. Всього в Іспанії налічується понад 70 університетів, 50 з яких є державними і понад 20 – приватні. Вони розташовані по всій території Іспанії, але більшість з них знаходяться в 3 великих містах – Мадриді, Барселоні та Валенсії.

Іспанія є учасником European Higher Education Area (EHEA), що дозволяє працювати іспанським закладам вищої освіти за єдиними міжнародними стандартами вищої освіти, забезпечувати кращі можливості для мобільності студентів, а також є гарантією визнання дипломів іспанських університетів на міжнародному рівні.

Система вищої освіти поділяється на 3 академічні рівні:

  • Бакалаврат – для здобуття ступеню цього академічного рівня необхідно вивчити курси на суму 240 кредитів. Тривалість бакалаврських програм в Іспанії – 3-4 роки в залежності від спеціалізації.
  • Магістратура – для здобуття ступеню цього академічного рівня необхідно вивчити курси на суму від 60 до 120 кредитів. Тривалість навчання на магістратурі в Іспанії – від 1 до 2 років в залежності від спеціалізації.
  • PhD ступінь – це найвищий академічний ступінь в Іспанії. PhD програма поділяється на 2 рівні. На першому рівні студенти вивчають теоретичну базу обраної спеціалізації (60 кредитів), а на другому рівні вони займаються дослідженнями. Навчання на цій програмі не має часових обмежень, однак зазвичай для здобуття PhD ступеня студентам необхідно 3-4 роки.

Крім цих академічних програм, кожен університет постійно працює над розробкою та впровадженням післядипломних програм. Вони дозволяють поглибити рівень спеціалізації у вузькій темі та підвищити кваліфікацію без здобуття вищого академічного рівня.

Навчальний рік в іспанських закладах вищої освіти стартує в жовтні і завершується у червні. Крім того, іноземні студенти для вступу в іспанський університет мають скласти спеціальні іспити – Selectividad або PCE.

Вступ в університет в Іспанії для українців

Дізнаємось більше про процес вступу в Іспанії, особливості спеціальних вступних іспитів та їхні відмінності.

Іспити Selectividad та Pruebas de Competencias Específicas

Обов’язковий іспит Selectividad має на меті перевірити знання студента з різних шкільних предметів та такі загальні навички студента як вміння аналізувати інформацію і критично мислити. Selectividad студенти складають в травні-червні, додаткова сесія для тих, хто недібрав необхідну кількість балів чи хоче перескласти – у вересні. Selectividad складається з 2 частин:

  • Fase Obligatoria – обов’язкова частина, яку складають всі випускники.
  • Fase Voluntaria – додаткова частина для студентів, які хочуть підвищити свої бали.

Обов’язкова частина Fase Obligatoria передбачає перевірку знань студента по 4 предметах старшої школи:

  • Іспанська мова та література
  • Історія Іспанії
  • Іноземна мова (англійська, італійська, німецька або французька мови)
  • Предмет спеціалізації студента в старших класах (математика, латинь, прикладна математика в суспільних науках, основи мистецтва)

Завдання з необов’язкової частини іспиту можуть принести студенту додаткові бали, а вони в свою чергу підвищують шанси на вступ, особливо якщо мова йде про популярну спеціальність з великим конкурсом. Студент може обрати один із наступних предметів: біологія, геологія, фізика, хімія, креслення, дизайн, сценічне мистецтво, історія мистецтва, історія філософії, аудіовізуальна культура, географія, економіка підприємства, грецька мова.

Також іноземний студент, який бажає здобути вищу освіту в Іспанії, може скласти інший спеціальний іспит – PCE (Pruebas de Competencias Específicas). Він орієнтований саме на іноземних студентів. Студент може скласти до 6 предметів. Предмети для складання іспиту PCE слід обирати відповідно до обраної вами спеціалізації та вимог університету. Іспит складається в той самий час, коли й Selectividad – в травні-червні. Студенти можуть обрати для складання PCE предмети з наступного переліку: біологія, креслення, дизайн, економіка підприємства, фізика, французька мова, історія філософія, історія Іспанії, геологія, географія, основи мистецтва, історія філософії, історія мистецтва, англійська мова, латинь, іспанська мова та література, математика, хімія.

Для участі іноземних студентів у вступній кампанії вони мають спершу отримати спеціальний сертифікат UNEDasiss. Заявка для сертифіката подається онлайн, а документи надсилаються поштою. Після цього студент реєструється на іспит і згодом складає їх.

Вартість навчання в Іспанії

Ціна за рік навчання в Іспанії в рази дешевше, ніж в багатьох інших країнах Європи та США. На вартість навчання в університетах Іспанії впливає розташування закладу вищої освіти, його престижність та обрана спеціалізація. Рік навчання на бакалавраті в державному університеті обійдеться від 680 до 1200 євро, в приватному – від 5500 до 18000 євро.

Крім того, студенти можуть податися на отримання стипендії, яка частково або навіть повністю покриє витрати на навчання. Більше інформації можна знайти у міжнародних відділах університетів та інформаційних сторінках дипломатичних відомств Іспанії в Україні. Також деякі компанії можуть фінансувати стипендії чи створювати власні стипендіальні фонди для фінансування підготовки фахівців вузького профілю.

Допомога при вступі в Іспанії

Якщо вас цікавить навчання в Іспанії іспанською або у вас залишилися деякі питання щодо вступу, вже зараз у вас є шанс отримати безкоштовну консультацію від менеджерів компанії Mudra. Для цього достатньо зателефонувати за номером (044) 499 115 0 або залишити заявку на сайті.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація