6 важливих питань про проживання іноземних студентів у місцевих сім’ях


							альт Корисно знати: Вища освіта

Проживання у місцевій сім’ї часто сприймається з подивом українськими батьками як тип проживання і викликає безліч запитань. Mudra зібрала найпоширеніші з них, і детально відповіла у цьому матеріалі.

Які умови проживання забезпечуються в сім’ї?

Іноземні студенти завжди проживають в окремій повністю мебльованій кімнаті. Інколи вони мають власну ванну кімнату, але найчастіше користуються спільною разом з усією родиною.

Зазвичай неповнолітні іноземні студенти харчуються у місцевій сім’ї двічі на день у будні і тричі на день у вихідні. Повнолітні студенти можуть обрати харчування разом з сім’єю або самостійне приготування їжі.

Для кого підійде такий варіант проживання?

Проживання у місцевій сім’ї – це тип проживання, що не має вікових обмежень на відміну від проживання у резиденції. Але цей варіант проживання має свої особливості і підходить:

  • для тих, хто готовий і може комунікувати, адаптуючись до правил родини;
  • для тих, хто хоче познайомитися з новою культурою та традиціями країни;
  • для тих, кому важче спілкуватися з однолітками, і легше спілкуватися з дорослими;
  • для тих, хто прагне більше практикувати свою іноземну мову з місцевими;
  • для тих, хто не хоче самостійно організовувати свій побут;
  • для тих, хто прагне зекономити.

До яких труднощів має бути готовий студент під час проживання у сім’ї?

Якщо дитина замкнена сама по собі, то ця її риса буде проявлятися і під час проживання в сім’ї, і під час проживання в гуртожитку. Тут вже мова йде більше про психологічну готовність дитини взагалі навчатися за кордоном.

Також рівень володіння мовою може вплинути на відносини з місцевою сім’єю. Часто непорозуміння виникають саме на підґрунті того, що студент не знає добре мову і досить замкнений в собі. Тому важливо, аби сам студент був готовий говорити, коли йому щось не зрозуміло або не подобається.

Що впливає на вибір сім’ї?

У своїй анкеті студент вказує побажання щодо умов проживання, на які консультанти зважають під час підбору родини. Варто розуміти, що пошук сім’ї ведеться по базі, в яку потрапили родини, у яких перевірили і умови проживання, і чи не мали члени родини проблем з законом.

Також важлива дата подачі документів. Чим раніше ми подаємо заявку студента, тим більша ймовірність, що він отримає більше варіантів сімей для проживання, які живуть географічно ближче до школи/університету.

Чи є специфіка проживання у місцевій сім’ї у різних країнах?

Специфіка проявляється у харчуванні та правилах співіснування. Тому важливо заздалегідь уточнювати все, в тому числі, чи можна студентові буде приводити в гості друзів, який розпорядок дня, які продукти стандартно входять до раціону родини тощо. Уточнення таких прискіпливих деталей є запорукою уникнення конфліктних ситуацій і непорозумінь у майбутньому.

До кого звертається студент, якщо у нього є якісь проблеми?

Найпростіший варіант – це до членів сім’ї, з якими він живе. Також якщо у студента є договір супроводу з освітнім консультантом, то він звертається до нього. Якщо мова йде про неповнолітнього студента, то у нього обов’язково є ще опікун – це людина, яка представляє інтереси дитини в цій країні. Про передачу батьківських прав, звичайно, жодним чином мова не йде, це просто одна з обов’язкових формальностей на випадок, якщо батьки знаходяться за межами цієї країни, де навчається студент.

Якщо у вас залишилися питання про проживання в іноземній сім’ї чи можливостях навчання за кордоном, не втрачайте нагоду отримати безкоштовну консультацію за тел. (098) 115 115 0, (095) 115 115 0, (063) 115 115 0.

Підписатися на новини