До чого варто бути готовими, плануючи зараз навчання за кордоном?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Повномасштабне вторгнення росії змінило плани багатьох. Також це істотно вплинуло на звичні процеси. Це якнайкраще знає наша команда супроводу, яка займається зарахуванням студентів.

Зокрема зараз з’ясувалося, що численні знижки та спеціальні умови навчання для українців були анонсовані тоді, коли ще не були повністю розроблені та затверджені всі процедури.

Який статус має бути у студента? Вартість навчання для українців буде як для місцевих чи іноземних студентів? Знижка буде діяти всі роки навчання? Студент обов'язково має перебувати в країні на момент розгляду заявки на зарахування чи можна претендувати на знижку, перебуваючи в Україні? Чи потрібна віза? Чи не буде проблем з оплатами навчання через ліміти НБУ?

Це типовий перелік питань, з якими зараз 24/7 працює наша команда супроводу. І по деяких з них ми, зробивши все можливе, змушені лише чекати новини від університетів та урядів.

Що у такому разі ми можемо порадити студентам та батькам?

1. Не зволікайте.

Війна поставила багатьох в умови, коли темою навчання за кордоном зацікавилися ті, хто взагалі не розглядав для себе цю можливість або відкладав її на наступні роки.

Але такою вже є наша реальність. І час у цій реальності став ще дорожчою валютою. Тому чим раніше ви почнете займатися питанням вступу, тим більше шансів на успіх у вас буде. Час дає змогу опрацювати різні варіанти, мінімізувати всі ризики, підготувати документи, яких не вистачає, знайти і забронювати житло, вчасно податися на візу тощо.

Якщо вас цікавить вступ з вересня 2022 року, то ви вже не встигли. Однак у вас є можливість почати навчання з зимового семестру 2023 року. Але для цього ви мали подати заявку на консультацію в Mudra ще вчора.

Якщо вас цікавить початок навчання за кордоном з вересня 2023 року, вам теж не варто розслаблятися. Вже зараз, у липні, до нас звертаються батьки дітей, які закінчили 10 клас, думаючи, що вони зайнялися цим питанням трохи завчасно і дізнаються інформацію на майбутнє. Але насправді вони звернулися до нас дуже вчасно. Починаючи працювати з ними зараз, ми зможемо у нормальному ритмі пройти всі етапи і зробити все можливе, щоб досягти максимального успіху по їхніх ситуаціях.

2. Пройдіть тест на рівень володіння англійською мовою.

Підтвердження знання мови – це важливий етап для вступу. Якщо студент не буде знати мову на мінімально необхідному рівні й не підтвердить це відповідним сертифікатом, то вступ буде під загрозою.

Здавалося б, де тут можуть бути проблеми? Підготувалися, склали тест, отримали сертифікат і проблем немає. Все так, але не забуваймо, що ми живемо в умовах повномасштабної війни й нині офіційні екзаменаційні центри в Україні не працюють. Однак українці мають кілька альтернатив. По-перше, можна подати результати тестів, які доступні до складання онлайн − TOEFL iBT або Duolingo English Test. Але будьте готові, що ці сертифікати приймають не всі університети. У такому разі, якщо майбутній студент не є чоловіком віком від 18 років, можна записатися і поїхати на тестування до однієї із сусідніх країн.

Студенту варто реалістично розуміти, яка у нього ситуація з англійською. Тому тестування не варто відкладати та з нього навіть варто почати свій шлях до навчання за кордоном. Якщо з’ясується, що рівень англійської ще недостатній (як загальний бал, так і бали за окремими пунктами), то лишиться час попрацювати над цим.

«Знаю англійську на середньому рівні» − це не є розумінням ситуації. Тому пропонуємо студентам як мінімум спочатку скласти пробну версію Duolingo English Test або внутрішній тест Mudra. Це безкоштовні варіанти, які дадуть більш реалістичне розуміння ситуації, ніж «англійська на середньому рівні». Якщо результати будуть хороші, можна реєструватися на платну версію тестування. Якщо ж результат буде нижче необхідного, то потрібно терміново зайнятися додатковою підготовкою з викладачем.

3. Раціонально оцінюйте свої можливості.

Це стосується і рівня підготовки, і фінансової спроможності навчатися та жити в конкретній країні.

Цей сезон показав, що не варто розраховувати виключно на знижки та спеціальні умови для українців під час війни. Розповімо на конкретному прикладі. Раніше ірландський уряд анонсував, що навчання в Ірландії для українців буде по вартості як для місцевих студентів. Однак зараз на практиці наша команда зіштовхнулася з низкою труднощів. Деякі університети поставили студентів перед фактом, що анонсована раніше вартість навчання не включала адміністративні збори. Все б нічого, але розмір цих зборів – це 10-50 % від початкової ціни. Крім того, по деяких університетах ми продовжуємо чекати рішення уряду Ірландії, на яких умовах українці можуть розраховувати на вартість навчання як для місцевих.

Також виникла проблема з пошуком житла. Нині постало питання не про пошук бюджетного житла для студентів, а про наявність житла для студентів в країнах Європи взагалі. Тому, обираючи шлях до здобуття вищої освіти за кордоном, обирайте те, що вам дійсно під силу, а не є «хорошим варіантом за умови, якщо ще буде стипендія».

Безкоштовна консультація про навчання за кордоном

Таким чином, ми бачимо, що і без того непростий процес вступу в іноземний університет зазнав змін у зв’язку повномасштабною війною росії проти України. Однак команда Mudra готова зробити все можливе, аби нашими спільними зусиллями ви досягли бажаних цілей. Для цього не зволікайте і зверніться по індивідуальну безкоштовну консультацію вже зараз. Це можливо зробити наступним чином:

  1. Телефонуйте (098) 115 115 0, (095) 115 115 0, (063) 115 115 0.
  2. Залишайте заявку на сайті.
  3. Пишіть у Viber або Telegram – (095) 686 30 55.

 

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація