Мудра для Designersua


							альт Корисно знати: Вища освіта

Минулого тижня директор компанії Мудра, Тетяна Шевченко, розповіла Designers.ua про освіту в сфері дизайну, перспективи професії в Україні, а також про навчання в IED (Європейський інститут моди та дизайну).

Освіта в сфері дизайну - фундамент для майбутнього тих, хто обирає цей напрямок за основу своєї життєдіяльності.

Якісна освіта - це запорука успіху і можливість отримати роботу в кращих компаніях світу, або створити свій бренд, володіючи основними інструментами і знаннями, які приведуть до результату.

 

Тетяна, розкажіть будь ласка про актуальність освіти за кордоном і про компанію MUDRA.

У сучасному суспільстві, майбутнім професіоналам своєї справи вже недостатньо просто мати вищу освіту в хорошому університеті. Важливо бути в тренді і встигати вловлювати тенденції динамічного світу. Освіта за кордоном дає можливість вчитися у тих, хто задає тренд і отримувати дійсно важливі і потрібні практичні знання в своїй сфері, і не втрачати час на навчання на роботі. Крім того, навчання за кордоном - це нетворкінг, налагодження зв'язків, які, згодом, стануть в нагоді як в особистісному, так і професійному розвитку.

Компанія MUDRA - міжнародна освітня платформа для людей, які хочуть розвиватися, перемагати, долати виклики, ставити собі нові цілі і їх досягати. MUDRA не просто консультант з питань освіти за кордоном, ми пропонуємо комплекс послуг від кар'єрного планування до психологічної підтримки та супроводу студентів під час навчання.

 

Як виникла компанія?

Ідея створити власну компанію виникла давно. Залишалося тільки зібрати команду, адже запорука успішного старту - це вдало підібрана команда професіоналів. Коли вся команда була в зборі, коли стало зрозуміло, що MUDRA - це цілісна система, ми заснували власний бренд. Зараз MUDRA - це не тільки експерти своєї справи, а люди, які поділяють цінності і головну місію компанії - сприяти повноцінній самореалізації в житті наших клієнтів, розвиватися самим задля розвитку інших. Ми отримуємо величезне задоволення від того, що через кілька років ми будемо чути імена наших клієнтів, купувати їх послуги, захоплюватися їх перемогами і будемо розуміти, що саме ми допомогли зробити їм вибір і правильний крок на шляху до успішної кар'єри.

 

Після освіти за кордоном, якими студенти повертаються в Україну? Як змінюється світогляд і підхід до подальшого власного розвитку?

Крім того, що студенти повертаються з унікальним багажем знань, вони повертаються самостійними і незалежними. Вони готові зіткнутися з будь-якою проблемою, з легкістю її вирішити і взяти на себе відповідальність. Такі молоді люди, як правило, значно відрізняються від своїх однолітків, адже у них ширше кругозір, вони звикли до іншого способу життя, до критичного і творчого мислення, до багатоскладових і багаторівневних завданнь, вміють не тільки реагувати на вплив ззовні, а й передбачати і запобігати таким впливам. Вони краще розуміють світ навколо і готові цей світ підкорювати.

 

Освіта за кордоном впливає на кар'єру в майбутньому?

Сам факт отримання освіти за кордоном ніяк не впливає на кар'єру в майбутньому. Впливає програма, навчальний заклад, наявність стажувань, можливості працевлаштування як під час навчання, так і після та наявність практичних занять. На жаль, українські навчальні заклади не можуть похвалитися вище перерахованим. Крім того, дуже важливо, щоб навчальний заклад мав великий список партнерів в індустрії і регулярно проводив дні кар'єри, на яких студенти могли б пройти інтерв'ю і отримати довгоочікуване запрошення на стажування і роботу.

Тетяна Шевченко - директор, засновник компанії MUDRA

Сільвія Кеш - член приймальної комісії IED Barcelona

Олександра Карабіло - директор відділу маркетингу компанії MUDRA

 

Наскільки затребуваний напрям дизайну в освіті за кордоном?

Напрямок дизайну стало шалено популярним серед українців. Назвіть предмет, який не має свого дизайну. У сучасному світі дизайн фактично показує наскільки бренд відкритий і сучасний. Дизайн - це не тільки гарний зовнішній вигляд - це функціонал і зручність використання, це не просто речі або ідеї, це спосіб мислення, створення нового досвіду. А скільки існує напрямків в дизайні: fashion дизайн, дизайн інтер'єру, графічний дизайн, предметний дизайн і т.д. І перелік спеціальностей не обмежується тільки творчими напрямами. Дизайн - це і про управління, і про комунікації. Кожній компанії і бренду потрібні свої дизайнери і свої бренд-менеджери. Щоб бренд був популярний необхідно, щоб він виділявся серед інших. Для цього потрібні фахівці з унікальним досвідом і знаннями, які можна отримати тільки за кордоном і тільки при зануренні в мультикультурну середу. Батьки і студенти розуміють це і звертаються до нас. Багато вже на етапі звернення до компанії знають у яких майстрів хотіли б навчатися і де проходити практику. А ми, в свою чергу, допомагаємо їм зробити перший крок на зустріч їх мрії.

 

Освіта в сфері дизайну важлива для України - на Вашу думку, чого не вистачає в цьому напрямку для якісної освіти всередині країни?

В Україні за останні роки з'явилося багато хороших дизайнерських шкіл і попит такий, що запис йде на місяці вперед. Однак, не вистачає банально сучасного обладнання для занять, роботи з макетами вручну, проектів і реальної практики, як це відбувається за кордоном. Найчастіше, освіта в сфері дизайну - це теорія, курси для того, щоб освоїти основи і почати практикувати. За кордоном, все навпаки, 25% теорії, інші 75% - практика. Всі викладачі - представники індустрії, які мають багаторічний успішний досвід роботи в сфері і готові поділитися своїми перемогами і помилками. За кордоном до дизайну відносяться цілісно - це система від ідеї до її просування в суспільстві. 

 

Розкажіть будь ласка про співпрацю з IED.

Mudra вже кілька років є офіційним представником Istituto Europeo di Design в Україні. Ми особисто переконалися в якості освіти, відвідавши кампуси IED і отримавши позитивні відгуки наших студентів. Також, для майбутніх студентів ми організовуємо візити на кампус, щоб студенти могли побачити, як будуть проходити заняття, познайомитися з викладачами і зрозуміти чи підходить їм країна і місто для проживання. Спільно з IED Mudra регулярно проводить безкоштовні лекції з провідними викладачами ВНЗ, а також презентації самого IED для того, щоб познайомити українців не тільки з індустрією, з перспективами, трендами, програмами, а й з тим як повинен бути побудований правильний процес навчання в сфері моди і дизайну.

11 лютого в 15:00 у PinchukArtCentre, One Love Coffee ми проведемо чергову лекцію «Підприємництво через призму дизайну як нова перспектива дизайн-освіти« Зроблено в Італії ». Спікером виступить Andrea Tosi, декан відділу міжнародного партнерства та інновацій IED. Крім того, після презентації у всіх бажаючих буде можливість показати своє портфоліо, отримати оцінку і особисті поради від Голови приймальної комісії IED, експерта в світі моди і дизайну Olga Myelkova.

 

На який курс Ви відправляли студентів в IED?

Найпопулярнішими програмами серед наших клієнтів є бакалаврські програми і короткі літні курси за такими напрямками як fashion дизайн, fashion бізнес, предметний дизайн, дизайн інтер'єру та графічний дизайн.

 

Чим є IED для України в розгляді освітньої платформи за кордоном? Чим IED відрізняється від інших Європейських інститутів дизайну?

IED для України - це в першу чергу інновації і перезапуск, який нам просто необхідний, адже дизайн - це не тільки про мистецтво, це про образ мислення і про бізнес. В Україні дуже багато талановитих людей, які можуть вивести «українські бренди» на світовий рівень. Однак, просто бути талановитим і знати теорію недостатньо. Потрібно зіткнутися із зовнішній світом, прийняти його виклики, познайомитися з людьми з різних країн, отримати максимальний досвід, зрозуміти, чим ми можемо здивувати світ і діяти. Саме за цим і їдуть українці в IED. Головна перевага даного ВНЗ - learning by doing, ви отримуєте дійсно практичні знання, навички та відгуки від світових законодавців моди і дизайну, від кращих у своїй сфері. Підхід до освіти Learning by doing - це можливість вийти за межі аудиторій, перенестися в провідні дизайнерські студії та на промислові підприємства. IED - це унікальна мережа людей, досвіду, культур розвитку і знань. Це 11 навчальних кампусів по всьому світу і 4 основних напрямки. IED - це більше 500 партнерських компаній з індустрії, де проходять практику і працюють випускники ВНЗ.

 

Які гранти, премії, бонуси можливо отримати у Вас для навчання в IED?

В першу чергу, ви можете оцінити свої шанси на вступ, пройти інтерв'ю і отримати оцінку портфоліо прямо у нас в офісі і абсолютно безкоштовно. Будучи офіційним представником IED в Україні, ми відповімо на всі запитання щодо програм і підберемо ту, яка підходить саме вам, а потім беремо на себе всю процедуру зарахування в цей ВНЗ.

Наші клієнти можуть отримати до 15% знижки за раннє зарахування Very Early Intake.

 

Ваші побажання тим, хто планує і розглядає освітню програму за кордоном.

В першу чергу, вибирайте мудро. Адже рішення вчитися за кордоном може стати вирішальним у вашому житті, тут дуже важливо зважити всі варіанти і вибрати саме те, що підходить вам. Країна, в якій вам буде комфортно; спеціальність, яка стане справою життя, відкриє величезні можливості і перспективи; програма, на якій вчитися буде цікаво і університет, який буде максимально комфортним місцем для вас на найближчі кілька місяців або років. Важливо бачити кінцеву мету, розробити правильну стратегію вашого майбутнього, а навчальний заклад розглядати як інструмент, який допоможе зробити правильний перший крок до її реалізації.

 


Будьте дизайнерами вашого майбутнього

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація