Міжнародна економіка – що це?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Міжнародна економіка – це напрям в економіці, що вивчає економічну взаємодію країн і вплив міжнародних проблем на світову економічну діяльність.

В умовах глобалізації актуальність вивчення цієї дисципліни як ніколи зростає. Спостерігається швидке зростання вільного потоку товарів і послуг, капіталу, робочої сили і фінансів між країнами. Наслідки глобалізації можуть бути і негативними, і позитивними.

Наприклад, глобалізація призвела до збільшення можливостей працевлаштування та стандартизації міжнародних економічних законів і політики. Крім того, це також призвело до зниження торгових бар'єрів, таких як тарифи та квоти.

Також глобалізація стала причиною зростання міжнародної конкуренції, що призводить до зменшення частки ринку організацій. Тому наслідки глобалізації важливі для організацій, незалежно від того, чи займаються вони міжнародною торгівлею.

Ця сфера економіки масштабна, оскільки вона охоплює різні питання, такі як глобалізація, вигоди від торгівлі, структура торгівлі, платіжний баланс і прямі іноземні інвестиції.

Крім цього, для міжнародних економістів важливо вивчати і відрізняти роль міжнародних економічних інститутів, таких як Світова організація торгівлі (СОТ), Міжнародний валютний фонд (МВФ) і Конференція Організації Об'єднаних Націй з торгівлі та розвитку (ЮНКТАД).

Кар'єрні перспективи

1) Робота в аналітиці

Міжнародні економісти можуть проявити себе як аналітики:

  • фінансовий аналітик – фахівець, який аналізує капітал і цінні папери підприємств;
  • аналітик-дослідник – фахівець, відповідальний за аналітичну роботу в межах дослідницького проєкту;
  • політичний аналітик – фахівець, який займається вивченням наслідків державної політики, визначенням, наскільки вона ефективна на національному та міжнародному рівнях.

2) Робота в фінансовій сфері

Знання міжнародних відносин і грошових систем дуже корисні для роботи на міжнародному фінансовому ринку. Випускники програми «Міжнародна економіка» працюють в банках, страхових компаніях на позиціях фінансових аналітиків, фінансових менеджерів та інвестиційних банкірів.

3) Робота в міжнародній організації

Один із способів ефективно використовувати свої знання в галузі міжнародної економіки – це робота в міжнародній організації, наприклад, в МВФ. Грошова система масштабна і складна, і організації, які намагаються її регулювати, стають все більш важливими в умовах глобалізації. У подібних організаціях міжнародний економіст займається дослідженнями та аналізом конкретних питань. Цей вид роботи для тих, хто має неупереджену думку і розуміє різні культурні й політичні погляди. Працюючи в цій сфері, ви маєте шанс співпрацювати з людьми з усього світу.

4) Робота в державній службі

Один з очевидних роботодавців для міжнародних економістів – це держава. Економісти працюють у всіх гілках влади, але міжнародна економіка – це напрям, що пов'язаний з питаннями дипломатії і міжнародних відносин. Наприклад, в дипломатичній службі США працюють економісти, які розробляють і контролюють економічні програми в країнах, що розвиваються.

Причини здобути економічну освіту за кордоном

Навчання в сфері міжнародної економіки за кордоном приваблює тим, що крім самих знань високого рівня, студенти паралельно отримують додаткові бонуси від навчання.

1) Це шанс отримати корисні для професійного майбутнього зв'язки серед представників різних країн.

2) Обираючи університет і програму навчання, важливо також брати до уваги, наскільки розвинена в цьому місті індустрія, яку ви їдете вивчати. В майбутньому це допоможе вам влаштуватися на стажування в цікавий проєкт.

3) Навчаючись в іноземному університеті, ви відвідуєте лекції відомих економістів, фінансистів і бізнесменів. Іноземні університети активно займаються розвитком партнерських відносин з бізнесом, громадським сектором та регулярно запрошують з лекціями відомих фахівців.

Умови вступу

Умови вступу залежать від країни і самого закладу вищої освіти. У деяких країнах можливий вступ для випускників споріднених спеціальностей українських університетів, для інших – обов'язкове складання вступних іспитів. Тому краще уточнити безпосередньо чи припустимо вступу випускнику бакалаврської програми українського університету. Аналогічно все індивідуально і для вступників на бакалаврат.

У всіх університетах студенти надають сертифікат, що підтверджує володіння мовою навчання. Якщо знання мови трохи нижчі, ніж необхідно для навчання, студенту можуть запропонувати в університеті відвідувати додаткові заняття з іноземної мови.

Також студенти, які вступають на магістратуру за кордоном, надають своє резюме або есе на визначену тему.

Огляд популярних економічних ВНЗ Європи та Азії

University College Dublin – це ірландський університет в Дубліні, що входить в рейтинг ТОП 100 університетів світу за версією The Times. 27% студентів University College Dublin – це іноземні студенти. Загальна кількість студентів в University College Dublin – понад 30 тис. осіб. В University College Dublin доступні магістерські програми Master of Science і Master of Arts зі спеціалізацією в міжнародній політичній економіці. Студенти цих програм досліджують зв'язок світової економіки з міжнародними проблемами навколишнього середовища, прав людини, гендеру та міграції, досліджують міжнародну торгову, валютну і фінансову системи, процеси глобалізації, вплив країн з економікою, що розвивається, а також причини і наслідки економічних криз. Тривалість навчання за програмою повної зайнятості – 1 рік, часткової зайнятості – 2 роки. Вартість 1 року навчання за програмою повної зайнятості – 19,2 тис. євро.

Dongbei University of Finance and Economics – китайський державний університет в Даляні, провінція Ляонін. Щорічно в цей університет приїжджають вчитися не тільки громадяни Китаю з віддалених провінцій, а й громадяни понад 30 країн світу. У випускників Dongbei University of Finance and Economics високий показник працевлаштування – 95%. У Dongbei University of Finance and Economics доступна бакалаврська програма «Міжнародна економіка і торгівля». Тривалість програми навчання – 4 роки. Навчання проводиться китайською мовою і починається щороку у вересні. Вартість 1 року навчання – 3 тис. доларів.

University of Essex – британський університет в Колчестері. Він займає 22 місце в списку кращих університетів Великобританії. Серед студентів University of Essex 40% іноземних студентів. Вони приїхали здобувати вищу освіту в University of Essex з 130 країн світу. Показник працевлаштування серед іноземних випускників в University of Essex один з найвищих – 91,9%. В University of Essex студенти вивчають міжнародну економіку на однойменній магістерській програмі. Тривалість програми – 1 рік. Вартість навчання – 20 тис. євро.

Консультація Mudra

Якщо ви хочете вчитися в одному з кращих економічних ВНЗ Англії або мрієте отримати ступінь магістра в німецькій бізнес-школі, вам знадобиться допомога консультантів. Ми допоможемо вам у виборі країни, програми та університету, розв’яжемо питання з приводу житла, документів і авіаквитків. Отримайте першу безкоштовну консультацію вже сьогодні, залишивши заявку на сайті або зателефонувавши за тел. (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація