Навчання в Канаді в коледжі: варто чи ні?


							Навчання в Канаді в коледжі: варто чи ні? | Mudra Корисно знати: Вища освіта

Навчання за кордоном стає все більш актуальним, оскільки воно дає можливість здобути унікальний освітній досвід, який цінується роботодавцями по всьому світу. До популярних study destinations належить, зокрема, й Канада. Це й не дивно, адже система освіти Канади посідає 3 місце у світі за версією US News and Report.

Обираючи Канаду як країну для навчання за кордоном, вам варто знати, що ви не обмежені у виборі лише класичними університетами. У вас також є можливість здобути ступінь бакалавра в канадському коледжі. Важливо те, що коледжі як і університети Канади пропонують широкий спектр академічних програм в різних галузях і їхньою особливістю є те, що їхні навчальні програми фокусуються на практичному досвіді. Розповімо детальніше про це на прикладі Fanshawe College (м. Лондон, провінція Онтаріо).

Що варто знати про навчання в Канаді в коледжі?

Тож чим відрізняється здобуття ступеня бакалавра в канадському коледжі від університету?

 1. В університетах підхід до навчання базується на дослідженнях, тобто ви вивчаєте усі нюанси обраної спеціальності разом з суміжними освітніми галузями. У коледжі переважає науково-практичний підхід, який розрахований на підготовку випускників до ринку праці. Навчаючись у коледжі, ви розвиваєте конкретні навички для працевлаштування у певній сфері.
 2. Асортимент доступних спеціальностей на бакалаврських програмах в коледжах не поступається по своєму різноманіттю університетським програмам. Наприклад, студентам Fanshawe College доступні на вибір програми з такими спеціальностями:
 • Applied Technology − Biotechnology
 • Commerce (Accounting)
 • Commerce (Digital Marketing)
 • Commerce (Human Resources Management)
 • Commerce (Management)
 • Early Childhood Leadership
 • Environmental Design and Planning
 • Interior Design
 • Behavioural Psychology
 • Nursing
 • Finance and Wealth Management
 • Music Recording Arts

3. Програми у коледжі доступніші по вартості, ніж університетські програми. Варто зазначити, що це свідчить про відмінності не в якості освіти, а в навчальних підходах та охопленому матеріалі. Наприклад, вартість навчання на бакалаврській програмі в Fanshawe College стартує від 8700 CAD, коли в університеті в середньому ви заплатите щонайменше у 2 рази більше.

4. Помилково вважається, що навчання в коледжі менш престижне. Але це не більше ніж упередження. Навчання в коледжі інше, з іншим фокусом та підходом, але не гірше по якості або подальших перспективах продовжити навчання на магістратурі чи знайти роботу за фахом.

5. На відміну від університетів у коледжах порівняно невеликі розміри класів, що сприяє активній індивідуальній роботі студентів з викладачами. В університеті ж через більшу чисельність студентів в групі викладачі працюють за іншим підходом, де передбачено більше самостійної роботи студентів.

6. Вступивши до коледжу, ви наближаєтесь до розвитку своєї успішної кар’єри, тому що протягом кількох місяців після закінчення навчання ви матимете всі можливості знайти хорошу роботу. Зокрема, 80% випускників Fanshawe College успішно працевлаштовуються протягом 6 місяців після закінчення навчання. Чим це пояснюється? По-перше, ще під час навчання студенти мають безліч проєктів, над якими вони працюють в реальному бізнесі. Це дає їм дорогоцінний перший досвід роботи та важливі знайомства для нетворкінгу у професійному середовищі. Крім того, коледжі тісно співпрацюють з місцевими компаніями й чітко розуміють, які спеціалісти з якими навичками потрібні ринку праці. Місцевий бізнес знає це і тому цінує випускників коледжів як майбутніх співробітників.

Безкоштовна консультація про вищу освіту за кордоном

Таким чином, ми розуміємо, що навчання в Канаді в коледжі є не гіршим за навчання в університеті. Воно інше і підійде певній категорії студентів, які хочуть зосередитися не на науково-дослідницьких аспектах обраної спеціальності, а на більш прикладних аспектах. Саме тому якщо ви остаточно визначились зі сферою, в якій прагнете працювати, хочете зекономити бюджет та зосередитись на практичній підготовці, то бакалаврська освіта в Канаді в коледжі — це ідеальний варіант для вас.

Якщо вас цікавить безкоштовна консультація з приводу доступних для вас шляхів до навчання в Канаді або в будь-якій іншій країні світу, не вагайтеся і звертайтеся до команди Mudra. Для цього достатньо:

 • зателефонувати (098) 115 115 0, (095) 115 115 0 або (063) 115 115 0;
 • заповнити форму на mudra.ua;
 • написати у Telegram, Viber чи WhatsApp (095) 686 30 55.
Підписатися на новини
Безкоштовна консультація