Що треба знати, коли рахуєш бюджет на навчання за кордоном?


							Що треба знати, коли рахуєш бюджет на навчання за кордоном? | Mudra Корисно знати:

Розмір бюджету часто є одним з найважливіших критеріїв, якщо не головним, під час вибору країни та закладу навчання. І коли доходить до формування бюджету з’являється багато деталей. Зокрема як і на розмір бюджету на навчання можуть впливати різні чинники, так і крім цього пункту існують ще інші витрати, які теж варто врахувати. Саме тому освітня агенція Mudra підготувала для вас матеріал, в якому розповіла, з чого зазвичай складається бюджет на навчання на програмах вищої, середньої освіти, а також на мовних програмах.

Рахуємо бюджет на вищу освіту за кордоном

-          Навчання

У вишах вартість навчання для місцевих студентів та студентів країн ЄС, якщо йдеться про навчання в Європі, відрізняється від вартості для студентів інших країн. Останніх називають міжнародними студентами і більшість закладів пропонують окремий прайс для міжнародних студентів. Виключенням можуть бути лише поодинокі приватні виші в країнах Європи, які пропонують єдиний прайс і для місцевих, і для міжнародних студентів.

З початком повномасштабної війни українці, які отримали статус тимчасового захисту в країнах Європи, отримали опцію платити за навчання ту ж вартість, що й студенти країн ЄС. Однак якщо ви обираєте рухатися цим шляхом замість шляху міжнародного студента з відповідною процедурою, вам варто бути готовими до того, що у кожній країні є свої нюанси по процедурі, вимогах та умовах. Наприклад, в Ірландії рухаючись цим шляхом, вас можуть зарахувати на вакантні місця обраної спеціальності в університеті, де буде недобір, а не в тому, де ви хочете навчатися. І відбудеться це аж в серпні після того, як основний період вступної кампанії мине.

Крім вартості навчання, у багатьох вишах є додаткові збори на інформаційну підтримку, на студентські клуби, на підтримку будівлі тощо. Ці збори зазвичай складають до 20% вартості навчання та оплачуються один раз на семестр або на рік. Також в деяких вишах при вступі на певну програму ви маєте заплатити разовий збір, який не повертається. Це стосується студентів і які рухаються шляхом через тимчасовий захист, і шляхом міжнародного студента.

-          Побутові витрати

Часом витрати на проживання можуть бути навіть більшими за витрати на оплату навчання. Все залежить від розуміння рівня особистого комфорту конкретного студента та умов, які він чи вона обере. Які опції зазвичай доступні?

 • проживання в студентській резиденції (одномісна чи багатомісна, з власною чи спільною ванною кімнатою, з кондиціонером чи без тощо);
 • проживання в студентських апартаментах (самостійна оренда чи спільно з іншими студентами, квартира-студія чи двокімнатна з вітальнею, у передмісті чи неподалік від навчального корпусу в центрі міста тощо).

Крім того, завжди при оплаті кімнат в студентській резиденції потрібно уточнювати, які послуги входять до вартості. Зазвичай у вартість проживання в резиденції на кампусі входить Wi-Fi, комунальні послуги та все, що стосується проживання.

-          Транспорт.

У більшості вишах вартість студентського квитка входить до студентських зборів. Трансфер з аеропорту оплачується окремо.

-          Страхування.

Розмір покриття та вартість страхування залежить від спектра послуг, які ви оберете.

Рахуємо бюджет на середню освіту за кордоном

-          Навчання

Вартість навчання залежить від типу закладу (державний/приватний), типу програми, а також шляху, яким рухається студент (через тимчасовий захист чи шляхом міжнародного студента). Крім того, якщо студент бере для вивчення додаткові курси (наприклад, додаткові уроки англійської), це зазвичай оплачується додатково.

-          Проживання

Mudra має досвід співпраці як з приватними школами-пансіонами, так і з державними школами, під час навчання в яких студенти живуть в місцевих сім’ях, тому нам є що сказати про обидві опції:

 • Проживання на кампусі в школах-пансіонах

Зазвичай всі необхідні збори входять до вартості навчання (реєстраційні збори, вартість проживання та харчування, збори студентських клубів тощо). У таких випадках додаткових витрат вимагають уроки музики, додаткові уроки англійської мови, заняття тенісом чи верховою їздою. Також у багатьох школах-пансіонах є поворотний депозит, який сплачується на випадок, якщо учень зіпсує майно школи. Якщо після закінчення навчання ніяке майно не було пошкоджене, ви отримуєте свої гроші назад.

 • Проживання в місцевій сім’ї

У цю опцію зазвичай входить вартість проживання та харчування. Підбором сім’ї може займатись як школа, так і провайдери, послуги яких вимагають додаткової плати. Всі інші збори (за дозвілля, реєстраційні збори тощо) оплачуються також додатково.

-          Додаткові оплати

До таких оплат зазвичай належать оплати за страхування та трансфери.

Рахуємо бюджет на мовні курси за кордоном

Про які витрати зазвичай йдеться, коли ми рахуємо витрати на навчання в мовній школі за кордоном?

-          Навчання

Вартість залежить від інтенсивності програми (кількість уроків на тиждень), її тривалості та типу. Так, наприклад, програма з 20 годинами занять на тиждень буде дешевша за програму з 25 годинами занять на тиждень, а 1 тиждень навчання буде дешевшим, якщо ви їдете вчитися не на 2-3 тижні, а на 8-9.

-          Проживання

Вартість проживання входить у загальну вартість лише у випадках, якщо ви шукаєте мовний табір для дитини на канікули. В інших випадках мовні школи пропонують на вибір різні види проживання з різним бюджетом: оренда апартаментів, номер в готелі чи місце в резиденції.

-          Додаткові оплати

До таких оплат зазвичай належать реєстраційні збори (окремо в мовній школі та резиденції), оплати за навчальні матеріали, трансфер, туристичний податок в деяких країнах).

-          Віза

Якщо ви обираєте мовні курси у візовій країні (наприклад, Велика Британія), вам потрібно враховувати витрати на візові збори та послуги візового менеджера.

Про перевагу співпраці з освітньою агенцією Mudra

Співпраця з освітньою агенцією Mudra має кілька етапів. Один із них – це етап платного пошуку і підбору програм за критеріями конкретного студента. У результаті студент отримує від освітнього консультанта файл, де міститься наступна інформація:

 • Вартість навчання за 1 рік
 • Вартість навчання за весь термін у місцевій валюті
 • Вартість навчання за весь термін в USD
 • Мінімальний рівень побутових витрат за місяць у місцевій валюті (проживання, харчування, транспорт)
 • Максимальний рівень побутових витрат за місяць у місцевій валюті (проживання, харчування, транспорт)
 • Середній рівень побутових витрат за рік у місцевій валюті (проживання, харчування, транспорт)
 • Середній рівень побутових витрат за рік в USD (проживання, харчування, транспорт)
 • Загальний бюджет на весь термін навчання в USD
 • Загальний бюджет за 1 рік навчання в USD
 • Додаткові оплати (візові та реєстраційні збори, навчальні матеріали тощо)

Вас зацікавила співпраця з освітньою агенцією Mudra? Тоді не баріться і звертайтеся до нас за безкоштовною консультацією про шляхи до навчання за кордоном. Під час консультації наш консультант зорієнтує вас по орієнтовних бюджетах, розповість про можливі ризики та доступні для вас шляхи до обраного фаху в цікавій для вас країні. Щоб отримати безкоштовну консультацію, залишіть запит одним з 3 способів:

 • телефонуйте (098) 115 115 0, (095) 115 115 0 або (063) 115 115 0 
 • заповніть форму на mudra.ua
 • напишіть у Telegram, Viber або WhatsApp: (095) 686 30 55
Підписатися на новини
Безкоштовна консультація