Як підготуватися до вступу в рейтинговий університет?


							альт Корисно знати: Вища освіта

Вступ в рейтинговий іноземний університет є мрією багатьох студентів та батьків. Команда Mudra вже не один рік допомагає втілювати ці мрії в життя. Саме тому ми підготували цей матеріал, щоб поділитися у ньому порадами зі свого досвіду.

Коли та з чого почати підготовку до навчання за кордоном?

Починати підготовку варто якомога раніше. Спершу вам потрібно оцінити ваші шанси на вступ та розглянути різноманітні шляхи. Зазвичай у рейтингових вишах конкурси супроводжуються великою кількістю заяв аплікантів і відповідно високою конкуренцією, тому виші встановлюють дедлайни на прийняття заявок на вступ. Наприклад, якщо вас цікавить вступ на осінь 2024 року, то в деяких університетах дедлайни цілком можуть припадати на листопад-грудень 2023 року.

Саме тому ідеальним рішенням буде, якщо на початку 2 семестру 10 класу (січень-лютий) ви вже визначите:

  • країну, у якій хочете навчатися
  • університет, в який ви хочете вступити
  • спеціальності, які вас цікавлять
  • вступні критерії та дедлайни

Звертаючись до команди Mudra, всю цю інформацію ви отримаєте на старті співпраці з освітнім консультантом завдяки послузі платного пошуку і підбору програм.

Варто додати, що у багатьох країнах окремі спеціальності можуть суттєво відрізнятися своїми дедлайнами та умовами вступу. Це, зокрема, стосується медичних програм. Наприклад, поширена практика, коли для вступу на медичну спеціальність вам необхідно восени, коли ви ще навчаєтесь в 11 класі, скласти спеціальний іспит. Самому іспиту передує бодай пів року, а краще 9-12 місяців підготовки. Що це означає? Що початок пошуку і підбору програм варто починати в кінці 9 або на початку 10 класу.

Програму для навчання за кордоном обрали. Що далі?

Визначившись з цікавими для вас програмами й маючи на руках інформацію про вступні вимоги, у вас починається наполегливий період підготовки. Щороку кожна вступна кампанія на конкретну спеціальність в конкретному університеті унікальна, адже ви не знаєте, скільки конкурсних заявок отримає університет в цьому році та який рівень підготовки буде в інших аплікантів. Тому найкраще, що ви можете зробити, щоб підвищити свої шанси на вступ – це добре попрацювати над своєю заявкою. Зокрема, оприлюднені вступні критерії вишу завжди є мінімальними, тому вам потрібно ставити мету вище за мінімум, щоб мати більше шансів вступити на омріяну програму. Наприклад, якщо для вступу на обрану програму необхідно мати англійську на рівні 6.5 по IELTS, докладіть зусиль, щоб мати англійську на рівні 7.0-7.5 по IELTS.

Крім того, престижні рейтингові виші зацікавлені не лише у ваших академічних досягненнях, а також у вашій особистості. Таким університетам важливо знати, який внесок ви можете зробити у життя студентської спільноти. Тому під час вступу важливу роль відіграє ваш мотиваційний лист, інтерв’ю і те, як ви презентуєте свої лідерські навички та захоплення.

Якщо ви обираєте вступ в закордонний університет разом з освітньою агенцією, ви заручаєтеся підтримкою на кожному етапі вступу. На старті ви отримаєте ретельний план, який передбачає підготовку по всіх вважливих пунктах, котрі в результаті дозволять максимально конкурентноспроможно презентувати вашу заявку серед сотень інших.

Безкоштовна консультація про навчання за кордоном

Описаний вище план і дати – це «ідеальний» план для тих батьків та студентів, які досліджують тему вступу в рейтинговий університет заздалегідь. Але якщо ви не встигли почати займатися цим питанням завчасно, наприклад, в 10 класі, то не засмучуйтесь. Звертайтеся до команди Mudra за безкоштовною консультацією, щоб наш освітній консультант вивчив вашу ситуацію і зорієнтував, які варіанти вступу ще доступні саме у вашому випадку. Для цього не баріться і залишайте запит одним з 3 способів:

  • • телефонуйте (098) 115 115 0, (095) 115 115 0 або (063) 115 115 0
  • • заповнюйте форму на https://mudra.ua/ua/
  • • пишіть у Telegram, Viber чи WhatsApp (095) 686 30 55
Підписатися на новини
Безкоштовна консультація