Іноземні студенти в Німеччині: статистика, переваги та можливості


							альт Корисно знати: Вища освіта

Німеччина – це країна Центральної Європи, що є однією з найпопулярніших країн серед іноземних студентів. З 2009 року кількість іноземних студентів в Німеччині зросла на 53 % (від 245 тисяч до 375 тисяч). Що робить Німеччину привабливою для іноземних абітурієнтів? Чи дійсно багато студентів їдуть здобувати вищу освіту в Німеччину? На ці та інші питання Mudra відповість вам у цьому матеріалі.

Переваги вищої освіти в Німеччині для іноземних студентів

За статистикою у Німеччині здобувають вищу освіту 375 тисяч іноземців. Що їх мотивує їхати до цієї країни?

1. У Німеччині іноземні студенти можуть здобувати вищу освіту безкоштовно у багатьох державних університетах. За статистикою 35,3 % студентів обрали німецькі університети саме через можливість вчитися безкоштовно.

2. Німеччина має один із найнижчих показників безробіття в Європі. В рейтингу «Найменші показники безробіття в ЄС» від Statista Німеччина займає 2 місце з рекордними 3,4 % безробіття.

3. Німеччина займає 4 місце у рейтингу «Найвищі зарплати для молодих спеціалістів в Європі» за версією Business Insider.

4. 29,3 % студентів обирають навчання у Німеччині через можливість вчитися у професорів міжнародного рівня.

5. 69,2 % іноземних студентів обирають навчання в Німеччині через можливість залишитися в цій країні і працювати за фахом.

Статистика

Нині 13 % студентів в Німеччині – це іноземці. Найчастіше до Німеччини приїздять навчатися громадяни Китаю, Індії, Росії, Австрії, Італії, Франції, України, Туреччини та Болгарії. Сьогодні в Німеччині навчаються понад 7 тисяч українців. Це 2,5 % від загальної кількості іноземних студентів.

Найчастіше іноземні студенти навчаються у класичних університетах та університетах прикладних наук. До найпопулярніших спеціалізацій серед іноземних студентів в німецьких університетах відносять інженерію. Це перспективна індустрія, випускники якої завжди будуть бажаними фахівцями в будь-якій країні. Також серед іноземних студентів популярні такі спеціалізації:

  • Право
  • Економіка
  • Соціальні науки

За даними за 2017 рік 36,5 % іноземних студентів поїхали в Німеччину здобувати ступінь бакалавра, 36 % – ступінь магістра, 10 % – PhD. Також популярністю користуються післядипломні навчальні програми. Вони орієнтовані на випускників бакалаврату, які хочуть підвищити свій рівень знань в окремій спеціалізації. Ці програми більше націлені на практику та реальні робочі завдання, ніж на науково-дослідну роботу. Вони не передбачають підвищення академічного рівня.

Іноземні студенти не можуть одразу після закінчення школи в Україні вступити до німецького університету. Спершу їм потрібно провчитися в Studienkolleg – навчальному закладі, що готує іноземців до вступу в місцеві університети. Це обумовлено тим, що іноземна середня освіта не еквівалентна німецькій.

Як вступити в Studienkolleg в Німеччині?

Для навчання в Studienkolleg студент вже має добре знати німецьку мову (B2-C1). Це необхідно для того, щоб він був в змозі вивчати академічні дисципліни. У такій ситуації на допомогу приходять спеціальні підготовчі програми. Розглянемо одну з таких програм детальніше на прикладі University Pathway Programme від GISMA.

Вона доступна офлайн, онлайн та в змішаному форматах. Тривалість програми залежить від вихідного рівня підготовки студента. Мінімальна тривалість – 44 тижні.

Онлайн-формат, який нині дуже актуальний, передбачає, що студент навчається за програмою рівнів. Кожен рівень – це певна кількість занять та консультацій з викладачами. Крім мовних курсів, студенти також готуються до іспитів Studienkolleg з математики та німецької мови. Додатково студент може додати в свій навчальний план 4-тижневу підготовку до DHS/TELC/TestDaF.

Стандартний 44-тижневий курс має такий навчальний план:

Level A1: Beginner (8 тижнів мовних курсів + 1 тиждень підготовки до іспитів)

Level A2: Elementary (8 тижнів мовних курсів + 1 тиждень підготовки до іспитів)

Level B1: Intermediate (8 тижнів мовних курсів + 1 тиждень підготовки до іспитів)

Level B2: Upper Intermediate (8 тижнів мовних курсів + 1 тиждень підготовки до іспитів)

Підготовка до іспитів Studienkolleg: по 4 тижні підготовки до іспитів з математики та німецької мови.

Також зі студентом паралельно працює консультант, який допомагає у формуванні подальшого плану навчання.

Консультація

Якщо вас зацікавила можливість дізнатися більше про підготовку до навчання в Німеччині або ви хочете скласти свій персональний план навчання, звертайтеся за допомогою в Mudra. Вже зараз ви можете отримати безкоштовну консультацію. Для цього зателефонуйте за номером (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація