Ігровий дизайн – професія майбутнього?


							альт Корисно знати: Вища освіта


Часто можна зустріти достатньо скептичне ставлення до всього, що стосується комп’ютерних ігор. Мовляв, це виключно не дуже продуктивний спосіб, як вбити час з перспективою отримати бонус у вигляді погіршення зору. Та це не більше, ніж стереотип і упереджене ставлення щодо цієї індустрії. Так-так, саме індустрії, адже в 2020 році комп’ютерні ігри самі по собі та їхні інструменти використовуються в різноманітних сферах.

Кіберспорт став окремою сферою діяльності і чемпіонати з різних видів ігор регулярно збирають тисячі глядачів. У сучасних карантинних реаліях комп’ютерні ігри теж встигли проявити себе. У квітні у відеогрі Fortnite відбувся онлайн-концерт Тревіса Скотта. Завдяки цьому було поставлено рекорд учасників гри – 12,3 млн осіб. Згодом представники Fortnite анонсували наступні онлайн-концерти із залученням інших артистів міжнародного рівня.

Окремі інструменти та технології комп’ютерних ігор активно застосовують в інших сферах діяльності. Принципи гейміфікації із залученням сучасних технологій використовують у освіті, торгівлі та маркетингу. У часи кліпового мислення вони допомагають втримати увагу потенційних користувачів продуктів та послуг. Саме тому світ ігор є середовищем майбутнього.

Кар’єрні перспективи для випускників програми «Ігровий дизайн»

Ігрові дизайнери відповідальні за розробку ігрових механік та ігрових сюжетів. Працюючи ігровим дизайнером, ви будете присутні на всіх етапах розробки: від першої ідеї до технічної та творчої концептуалізації, а також на етапі дизайну простору та персонажів. Випускники програми «Ігровий дизайн» можуть працювати на різних позиціях. Розповімо детальніше про них.

 • Гейм-дизайнер – фахівець, відповідальний за проєктування та створення елементів ігрового процесу, персонажів, сюжету та завдань.
 • Дизайнер рівнів – фахівець, відповідальний за створення рівнів (локацій, оточення, місій, завдань). Для цього використовується спеціальний редактор рівнів.

Приклад роботи дизайнера рівнів у редакторі Inform

 • Наративний дизайнер – фахівець, відповідальний за створення базової історії відеогри та її втілення за допомогою ігрових механік. Результати роботи наративного дизайнера інтерактивні, тому в його роботі використовується не лише текст, а й звуки, зображення, правила гри тощо.
 • Ігровий райтер – це фахівець, який відповідальний за різні типи текстів у відеоіграх (ігрові тексти, вигадані мови тощо)
 • Ігровий художник – розробник 2D та 3D візуальних елементів відеоігор.
 • Дизайнер по текстурах — фахівець, який відповідальний за створення текстур для медіапродуктів (фільми, комп’ютерні ігри, веб-сайти).

Приклад портфоліо дизайнера по текстурам

 • Дизайнер навколишнього середовища – дизайнер, який спеціалізується на створенні середовища відеогри.

Приклад портфоліо дизайнера навколишнього середовища

 • Художник персонажів – людина, яка відповідальна за театральну візуальну розробку персонажів відеоігор.

Приклад результату роботи художника по персонажах

 • 3D модельєр – розробник тривимірної поверхні об’єктів у відеоіграх, фільмах, мультфільмах.

Де здобувати професію ігрового дизайнера?

University of Applied Sciences Europe

Відео про програму від закладу – https://youtu.be/jMxEGWedHmk

University of Applied Sciences Europe – це приватний німецький університет, що має кампуси у Берліні, Гамбурзі та Ізерлоні. Він є партнером з понад 100 університетами по всьому світу і входить до рейтингу «ТОП 25 закладів вищої освіти, що орієнтовані на розвиток фахівців міжнародного рівня». University of Applied Sciences Europe підтримує партнерські відносини з багатьма німецькими та іноземними компаніями, де працюють найкращі представники індустрії. Студенти University of Applied Sciences Europe встигли реалізувати разом з бізнес-партнерами університету понад 150 робочих проєктів. Для багатьох студентів цей перший досвід роботи став трампліном для розвитку кар’єри на міжнародному рівні.

Академічний рівень: бакалаврат

Тривалість: 7 семестрів

Початок навчання: березень, вересень

Кампуси: Берлін, Гамбург

Мови: німецька, англійська мови

Вартість: від 37000 EUR за програму

Вимоги для абітурієнтів:

 • IELTS – від 5.5
 • High school diploma

У 5 семестрі студенти цієї програми можуть пройти стажування або поїхати навчатися в партнерський університет за програмою обміну.

Sheridan College

відео про програму від закладу – https://youtu.be/IlCvrhZ3jmQ

Sheridan College – це громадський канадський коледж в Місісозі, Бремтоні та Оквілі. Він відомий високим показником працевлаштування випускників – 94 %. Це можливо завдяки тому, що під час навчання багато уваги у програмах зосереджено саме на практиці. Для цього Sheridan College має розвинену інфраструктуру: власна лабораторія 3D-друку, центр сучасних технологій виробництва і дизайну, науково-виробничий центр. Крім того, Sheridan College активно співпрацює як з локальними, так і великими міжнародними компаніями. Серед них, зокрема, Disney, Cisco, Coca Cola, Pixar, Ford та безліч інших.

Академічний рівень: бакалаврат

Тривалість: 8 семестрів

Початок навчання: вересень

Кампус: Оквілл

Мова: англійська мова

Вартість: від 21000 USD за програму

Вимоги для абітурієнтів:

 1. Ontario Secondary School Diploma або еквівалент або 2 семестри навчання в закладі вищої освіти.
 2. Знання англійської мови:
 • TOEFL – 570
 • TOEFL iBT Special Home Edition – 88
 • IELTS – 6.5
 • FCE – 176
 • CAE – 180
 • CPE – 200

Asia Pacific University of Technology and Innovation

Asia Pacific University of Technology and Innovation – це один із найкращих технічних університетів Малайзії. Він має один з найвищих показників працевлаштування випускників – 95 %. Також APU має власну розвинену науково-дослідну інфраструктуру. На базі лабораторії Cybersecurity Talent Zonе щороку співпрацюють сотні науковців з різних наукових організацій та провідних компаній світу.

Академічний рівень: бакалаврат

Тривалість: 6 семестрів

Початок навчання: червень, вересень, листопад

Кампус: Куала-Лумпур

Мова: англійська мова

Вартість: від 23000 USD за програму

Вимоги для абітурієнтів:

1) Академічний рівень: A-LEVEL або FOUNDATION. Перевага – високий рівень математичних здібностей.

2) Рівень володіння англійською мовою:

 • IELTS – 5.0
 • TOEFL PBT – 410-417
 • TOEFL IBT – 35-45

Програма включає 16-тижневе стажування на другому році навчання. Кар’єрний центр APU допомагає студентам у працевлаштуванні.

Консультація

Якщо вас зацікавила можливість вивчати ігровий дизайн чи лишилися питання щодо умов вступу, звертайтеся за безкоштовною консультацією в Mudra за тел. (044) 499 115 0.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація