Обираючи між лідерами: вища освіта в США та Великобританії


							Обираючи між лідерами: вища освіта в США та Великобританії | Mudra Корисно знати: Вища освіта

Реєструйтеся за цим посиланням на вебінари Mudra та залишайтеся на зв`язку з Mudra в InstagramFacebook та YouTube.

Під час вибору, де здобувати вищу освіту, перед вами постає безліч питань, на які потрібно знайти відповіді. Що саме ви хочете вивчати? Ви хочете навчатися в невеликому закладі вищої освіти чи навпаки в університеті, де кількість студентів обчислюється десятками тисяч? А в якій країні ви плануєте навчатися? Сьогодні ми пропонуємо вам порівняти умови навчання у двох країнах, які є одними з найпопулярніших — США та Великобританія.

При виборі закладу вищої освіти важливо пам'ятати свої основні цілі навчання. Навіщо вам це? Який досвід ви бажаєте отримати? Що плануєте після завершення навчання? Така далекоглядність не є зайвою, адже в залежності від ваших інтересів та цілей, ви обираєте країну навчання та навчальну програму.

Якщо поглянути на першу десятку найкращих університетів світу, то всі вони розташовані в США та Великобританії. За даними Міжнародного інституту освіти, сьогодні в США навчаються 1 мільйон іноземних студентів, а у Великобританії — 442 тисячі осіб. Щоб краще орієнтуватися, чим приваблюють іноземних студентів ці країни, розглянемо відмінності між американськими та британськими закладами вищої освіти за 4 пунктами.

1. Різниця в системах вищої освіти

Значні відмінності між системами вищої освіти цих країн полягають в структурі освітніх програм. В США тривалість навчання на стандартній бакалаврській програмі 4 роки, у Великобританії – 3 роки. Чотирирічна програма дає можливість навчатися 1 семестр за кордоном, а трирічна програма дозволяє студенту скористатися правом взяти «gap year» – академічну відпустку, яку студенти використовують для подорожей або роботи.

Ще одна важлива відмінність полягає втому, що в США студент, вступаючи, обирає major (головну) та minor (додаткову) спеціалізації, і, в залежності від обраних спеціалізацій, формується перелік курсів, які вивчає студент. Якщо під час навчання студент розуміє, що обрана головна спеціалізація для нього не є цікавою, він без проблем може змінити її, не втрачаючи при цьому дорогоцінний час та гроші, починаючи навчання з нуля. У Великобританії таке правило не діє і студенти одразу обирають майбутню спеціалізацію.

2. Різниця стилів викладання

Американська система вищої освіти передбачає велику кількість завдань, результати за виконання яких враховуються під час остаточного оцінювання успішності студента. З одного боку це дає більше можливостей отримувати зворотній зв'язок від викладачів, а з іншого – це велике навантаження для студента. У Великобританії з цим дещо інакше, адже в британських закладах вищої освіти більше уваги приділяється не різним формам оцінювання, а вмінню студента самостійно опановувати матеріал.

3. Вартість проживання

Ще один важливий пункт, який слід брати до уваги – це проживання і інші додаткові витрати. Серед них не лише витрати на житло, а й витрати на транспорт, харчування, підручники, розваги тощо. Обираючи, де ви буде навчатися, уточнюйте, які варіанти проживання пропонує університет, і які з цих варіантів більш доступні для вас. Якщо ж порівнювати США та Великобританію за цим пунктом, то навчання і проживання в Великобританії обійдеться вам дешевше.

4. Студентське життя

Позанавчальні активності не менш важливі за основне навчання, адже вони дають змогу розвивати в собі корисні навички, вчитися новому і знайомитися з цікавими людьми. А ще це чудова можливість добре провести час. Якщо порівнювати студентське життя в США та Великобританії, то можна помітити таку тенденцію, що в Великобританії студентське життя більш інтегроване в життя міста, коли в США епіцентр студентського життя навпаки зосереджений на території кампусу. Обираючи, звертайте увагу на те, які організації та студентські об’єднання вже працюють в університеті, адже на основі цього можна зрозуміти, людьми яких інтересів ви будете оточенні.

Таким чином, можна сказати, що система вищої освіти в США більш гнучка і надає студентам більше свободи. Для когось це перевага, для тих, хто вже остаточно визначився з вибором – ні. Але яку б країну ви не обрали, ви точно можете бути впевнені в якості освіти, що пропонують в США та Великобританії. Адже ці країни є визнаними лідерами вищої освіти на міжнародному рівні.

Обираючи навчальну програму, місце і країну навчання, завжди пам’ятайте, що ви інвестуєте гроші та час у своє майбутнє. Обирайте те, де ви дійсно бачите особистий інтерес і перспективи. Не обирайте конкретний університет лише через його престижність та статус, обирайте навчальну програму за спеціальністю, що вже встигла себе зарекомендувати.

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація