Переваги здобуття середньої освіти за кордоном


							альт Корисно знати: Середня освіта

Попри кризові явища у світовій та українській економіці, число охочих отримати середню освіту в іншій країні не зменшилося. Це зумовлено прагненням батьків забезпечити своїм дітям гідне майбутнє.

Переваги освіти, здобутої у розвинених європейських країнах, Канаді або США – очевидні. Перш за все – це диплом, що має свою силу у будь-якій державі, а також можливість отримання міжнародного досвіду під час практики за кордоном та ефективне засвоєння іноземної мови. Але головна перевага такої освіти полягає у кращій підготовці до подальшого вступу у міжнародні виші. Адже мало просто знати іноземну мову на високому рівні, важливо, щоб ви могли так само вільно оперувати своїми академічними знаннями у відповідному мовному середовищі.

Традиційно більш популярним вважається навчання в іноземному вищому навчальному закладі, але за декілька останніх років кількість українських учнів, котрі здобувають освіту в закордонних школах-пансіонах, стрімко зростає. Такі заклади середньої освіти дають дітям необхідну підготовку до подальшого вступу в університет. Учні закордонних шкіл більш адаптовані до соціального та мовного середовища. Вони вільно почувають себе в іншому суспільстві та, разом з цим, отримують достатню базу, яка допомагає їм легше потрапити до вищого навчального закладу.

Насправді, щоб вирушити за кордон на навчання, не завжди потрібен слушний привід. І задля того, щоб переконати в цьому навіть скептиків, нижче представлений список переваг такого навчання.

1. Удосконалення мовних навичок. Як показують дані статистики, знання іноземної мови, вивченої в рамках вітчизняної програми, не зберігаються в нашій пам’яті на довгий час, якщо не користуватися нею постійно

2. Закордонні школи пропонують своїм учням старших класів урізноманітнити свій навчальний план академічними предметами різної інтенсивності, в тому числі на рівні першого курсу університету. Університети люблять обирати не просто розумних абітурієнтів, але й відповідно підготовлених, тому студентам, які ще в шкільні роки зарекомендували себе в навчанні, здатним опанувати складний навчальний матеріал та/або провести глибоке дослідження,  завжди надається перевага при конкурсному відборі. До того ж, закордонна школа-пансіон надає реальні можливості участі в волонтерських програмах, що теж береться до уваги на етапі вступу на конкурсні спеціальності вишів.

3. Знайомство з різними типами людей. Під час навчання за кордоном школяр знайомиться й взаємодіє з дітьми та дорослими різних національностей, релігійних поглядів, світоглядів, тощо. В майбутньому розвинені комунікативні навички, розуміння психології та ментальності людей допоможе правильно вибирати друзів, співпрацювати з різними людьми, почуватися впевненим у незнайомому оточенні.

4. Самостійність. Бути незалежним у досить ранньому віці нелегко, але це необхідно для того, щоб виховати в собі дійсно вольову і сильну особистість, яка може досягнути багато і ще більше і без батьківської допомоги. Жити за кордоном – це не те ж саме, що провести в чужій країні відпустку. Це безцінний досвід самостійного життя, котрий допоможе орієнтуватися в місті, як його місцевий житель, знати, де саме можна випити найкращу каву, як уникнути пасток для туристів та куди б не закинула доля - почуватися "у своїй тарілці" та здійснювати багато цікавих відкриттів.

5. Навчатись по-іншому. Дуже часто ті, хто здобуває середню освіту в іншій країні, відкривають для себе досить новий спосіб навчання. Інколи він може геть збентежити, але, водночас, нестандартний підхід до навчання дозволяє відкрити для себе нові способи вивчення інформації.

6. Отримання приголомшливих знань про різні культури. Ніщо не дозволяє зрозуміти культуру іншої країни настільки добре, як перебування й проживання на її території з місцевими жителями.

7. Впевненість у власних силах. Життя в іноземній країні – це своєрідне випробування на самостійність. Коли діти повертаються після навчання до рідної країни, то менше покладаються на інших та беруть більше відповідальності на себе. 

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація