Перспективи розвитку кар’єри в авіації


							Перспективи розвитку кар’єри в авіації | Mudra Корисно знати: Вища освіта

Чому саме авіація?

Авіасполучення між містами, країнами та континентами у стрімкому вирі життя стало частиною повсякдення, а не перевагою для окремих груп населення. Гнучка цінова політика міжнародних компаній та шалена швидкість розвитку нових маршрутів сполучення є стимулом для бурхливого розвитку індустрії. А де бурхливий розвиток, там є і потреба в якісних фахівцях всіх рівнів. Авіація є однією з тих унікальних сфер діяльності, що пропонує весь спектр професій, які дають змогу реалізувати себе студентам з різними інтересами та дозволяє їм мати добре оплачувану роботу.

Різноманіття професій

Різноманіття професій в авіації вражає і не обмежується лише кар’єрою пілота чи бортпровідника. Розповімо детальніше про найпопулярніші професії в авіаційній кар’єрі:

 • Пілот – це, мабуть, найпоширеніша професія, яка приходить на розум, коли люди думають про кар'єру в авіації. Фахівцям цієї професії потрібно мати потужну академічну підготовку та відповідну ліцензію на роботу пілотом.
 • Льотчик-випробовувач – це менш відома авіаційна кар'єра, але не менш вигідна. Після проектування і будівництва нових літаків, потрібні пілоти, які перевіряють функціонал новозбудованих літаків. Аналогічно як і пілоти, льотчики-випробовувачі мають закінчити навчання на академічній програмі та отримати ліцензію пілота.
 • Авіаінженер – це професія, яка передбачає дослідження, розробку та проектування літаків, і вимагає відповідну академічну підготовку.
 • Аерокосмічний інженер – фахівець, який займається дослідженням, розробкою та проектуванням космічних апаратів, дронів і супутників.
 • Авіадиспетчер – спеціаліст, який відповідальний за контроль безпеки і порядку в повітряному просторі. На тлі загальної автоматизації різних сфер діяльності, в тому числі і авіації, підвищується попит на технічно підготовлених авіадиспетчерів.
 • Технік для повітряних суден – це фахівець, який має дещо більше функцій, ніж лише дизайн інтер’єру повітряного судна. До його обов’язків входить розробка і проектування простору, який водночас буде вдалим з точки зору аеродинаміки і з точки зору комфорту екіпажу й пасажирів.
 • Спеціаліст з авіоніки – це професія, яка вимагає виключних знань та навичок в електроніці, адже ці спеціалісти відповідають за підтримку всіх електронних систем в літаку або в аеропортах.
 • Бортінженер – фахівець, який є членом льотного екіпажу повітряного судна і відповідальний за забезпечення безвідмовної роботи силових установок і систем літака до, під час і після польоту.
 • Бортпровідник – популярна професія в сфері авіації, яка вимагає високої професійної підготовки та високий рівень знання англійської мови.

На що звертати увагу, обираючи університет?

Варіантів закладів вищої освіти, де пропонують підготовку фахівців сфери авіації, може бути безліч, але які з них дійсно дають якісну підготовку та кар’єрні перспективи? Ділимося з вами 4 пунктами, які не можна оминути увагою, обираючи місце навчання.

1. Партнерство

З якими компаніями співпрацює університет? Чи є можливість пройти стажування під час навчання, чи запрошують фахівців з цих компаній з лекціями? Можливо студенти долучаються до практичних занять чи мають перспективи працевлаштування в деяких з компаній? Дізнайтесь це, адже міцні партнерські відносини з лідерами галузі, є запорукою успіху кар’єри випускника.

2. Співпраця

Не менш важливо за партнерство університету, його взаємодія з іншими закладами вищої освіти, в тому числі і з іноземними. Це дозволяє студентам отримувати різноманітний досвід, не обмежуючись лише стінами рідного університету, а також отримати подвійний диплом.

3. Матеріальне забезпечення

Хороший фахівець авіагалузі апріорі не може бути лише теоретиком. Для практичного засвоєння інформації, хорошому спеціалісту потрібно мати доступ до відповідної техніки. Навіть якщо мова йде про спеціалістів на кшталт маркетологів чи менеджерів з продажів, якщо вони працюють в авіації, вони мають знати ту сферу, в якій вони працюють. Є низка закладів вищої освіти, які враховують це і інвестують всі свої ресурси в цей напрямок. Так, наприклад, на базі Academy of Aeronautics Montreal (Канада) є власна авіабаза з літаками різних моделей, які є популярними в авіакомпаніях різних країн світу. Завдяки такому підходу студенти отримують релевантний для розвитку їхньої кар’єри досвід.

4. Практичні заняття

Вивчіть навчальний план цікавої для вас програми, дізнайтеся детальніше, наскільки в навчальний процес інтегровано практичні заняття. Наприклад, бакалаврська програма «Авіаційні технології» в Seneca College (Канада) розроблена таким чином, що в навчальній програмі вдало поєднується академічна частина та програма тренування пілотів, і це є перевагою цієї програми.

Вартість навчання

Вартість навчання залежить від академічного рівня та країни навчання. Так, наприклад навчання на дворічній дипломній програмі в Канаді обійдеться іноземному студенту у 25 тис. доларів, а за рік навчання на бакалаврській програмі в Канаді й США доведеться заплатити від 18 до 26 тис. доларів. Навчання на бакалаврській програмі з авіації в Європі (Великобританія, Німеччина) обійдеться в 12-14 тис. євро за рік навчання. Додатково слід врахувати також витрати на проживання (оренда житла, харчування, розваги, купівля додаткових навчальних матеріалів).

Такі інвестиції виправдовують себе, якщо детальніше вивчити, яка середня зарплата у фахівців авіації за кордоном:

 • Пілот – від 100 тис. доларів
 • Льотчик-випробовувач – від 79 тис. доларів
 • Спеціаліст з авіоніки – від 45 тис. доларів
 • Стюардеси – від 39 тис. доларів
 • Авіадиспетчери – від 43 тис. доларів

Представлені зарплати актуальні в США. Загалом рівень зарплати залежить від рівня підготовки, наявності досвіду, сертифікатів, що підтверджують проходження навчання на додаткових програмах, регіону працевлаштування та остаточного переліку обов’язків.

Ми співпрацюємо з закладами вищої освіти Канади, США, Великобританії та Німеччини, які готують фахівців у сфері авіації. Якщо ви мрієте зв’язати своє життя з небом, звертайтеся до нас за консультацією в зручний для вас спосіб:

 • Телефонуйте за номерами: 044 499 115, 098 115 115 0, 063 115 115 0, 095 115 115 0.
 • Залиште заявку на консультацію на сайті.
Підписатися на новини
Безкоштовна консультація