Вища освіта в США: тривалість навчання та ціни


							альт Корисно знати: Вища освіта

Більшість американців, закінчивши в 18-19 років школу, йдуть далі вчитися в коледж або в університет. Коледж більш спрямований на надання технічних знань своїм студентам та випускає студентів з Associated Degree і Bachelor Degree, для роботи в Америці такого диплому цілком достатньо. Університети більшою мірою спираються на наукову діяльність для своїх студентів та присуджують ще й ступінь Master Degree і Doctor of Philosophy.

Система освіти:

Загалом, система освіти США суттєво відрізняється від більшості українських ВНЗ. В Америці для здобуття вищої освіти необхідно набрати певну кількість кредитів. Кредит – це одиниця підготовки студента. Отримання кредиту – це по-суті складання іспиту та зарахування предмету.

Відмінною рисою освіти США є те, що студент не обов’язково мусить одразу вступати на певну спеціалізацію, він може вступити в університет загалом, а потім по-ходу навчання вирішити що йому цікавіше і ким саме він хоче бути. Тому, часто студенти просто вступають на загальний напрямок, а потім обирають більш конкретний.

Вступаючи на бакалаврат, студент має обрати собі предмети та створити власний, індивідуальний графік. Йому будуть запропоновані декілька груп предметів - загальні, професійного спрямування та предмети на вибір. Загальні – предмети з напряму професійного спрямування – ті, які відносяться до конкретної спеціалізації та предмети на вибір – це може бути ораторське мистецтво та багато інших предметів.

Завдяки кредитній системі та індивідуальному графіку в США кожен студент може сам регулювати власне навантаження та тривалість навчання. Наприклад, для отримання бакалавра студент має прослухати курсів на 120 кредитів, це приблизно 15 кредитів на семестр. Якщо він вважає, що може вчитись інтенсивніше, то може взяти більше кредитів на семестр і закінчити бакалаврат за 3 роки. 

Вартість освіти в США:

Ціна на освіту в США дуже варіюється в залежності від престижності ВНЗ та від обраної програми. Так плата за навчання може коливатися від 10.000 доларів до 100 тисяч за рік. Деякі університети вказують не вартість за рік, а ціну одного кредиту, який може коливатися від пару сотень доларів до декількох тисяч доларів за кредит. Тому, якщо ви вирішили зекономити гроші та навчатися більш інтенсивно, спочатку дізнайтесь як саме університет ставить оплату – в рік,семестр чи за кожен кредит.

Тривалість навчання:

В залежності від обраної програми та інтенсивності навчання варіює і тривалість навчання. Так, Associate Degree, де можна отримати базові знання в певній спеціальності займає приблизно 2 роки та вважається неповною вищою освітою. Бакалаврат зазвичай займає 4 роки навчання та є повною вищою освітою. Магістратура займає 1 або 2 роки, в залежності від обраної спеціальності. Докторантура та інші післядипломні програми дуже різні за тривалістю, тут варто вже відштовхуватись від обраної спеціальності.

Особливістю американської освіти є те, що студент може впливати та контролювати своє навчання, в нього є можливість обирати цікаві предмети, кількість предметів на семестр та, відповідно, кількість років, які витрачати на навчання. 

Підписатися на новини
Безкоштовна консультація